Golf 4 veliki servis?d (ponuda od ovlaštenog VW servisa)

Golf 4 veliki servis?d (ponuda od ovlaštenog VW servisa)

Član
kakvo to ulje stavljaju ako je skoro 30KM/litru?
trebao bi mali servis moci rijesit za nekih 200KM sigurno s kvalitetnim dijelovima i uljem, kod njih je preko 300
usluga zamjene filtera i ulja 60KM? dosta autodijelova suradjuju s radionicama pa je izmjena ulja besplatna ako kupis kod njih ulje
etiketa za veliki servis 3KM? prvi put cujem...
veliki servis ne bi smio preci 500KM-zavisi opet kakve hoces dijelove, mozes proci i jeftinije ako stavljas lijeve dijelove i ides na rizik...veliki servis u ovlastenom nije papren, mali jest, po mom misljenju
 
Član
Ma daj ovo je cisti bezobrazluk. 111km samo za ulje? Mene komplet mali servis max 80km sa mobil uljem izadje. A kakvu oni bljuzgu sipaju bog zna
 
Član
Ostavi tacne podatke ovdje, ili navrati u Bihacu u AUTO DE-MI poslovnicu u jablanskoj, bar sto se dijelova tice proci ces dosta jeftinije, a garancije ima 80 000km ili dvije godine.
Kakva berlina i njihove ponude, a uzimaju dijelove iste kao sto su u prodavnicama autodijelova.
 
Član
Ja sam veliki servis radio kod lokalnog mehaničara, uz izmjenu ulja i filtera. Izišlo me oko 750 km, tako da ovo nije nešto pretjerano za ovlašteni. Al kopa oči rad za mali servis 60 km. Za raspravu je profesionalnost ovog servisa i odakle nabavljaju dijelove.
 
Član
Ma ja. Veliki servis je OK za 600-700KM kod ovlastenog. Ali za mali traziti 300 km je bezobrazluk. Pa to je golf 4, a ne lexus
 
Član
hvala na informaciji dečki puno..saznao sam da kod nas u bihaću u berlinu kupuju (fejk dijelove) i onda kad servisira neko stave da je orginal i naplate masno..ipak ću kupit dijelove i kod lokalnog mehničara odradit posao..hvala još jednom
 
Član
za mene je glup ko top sto vozi auto staro 10-15 godina u ovlašteni servis , još pogotov VW grupaciju.
3 dobra prijatelja imam što rade u ovlaštenom servisu, samo da čujete šta se sve ne radi, 80 % dijelova su isti kao i oni u autodijelovima , jedino ako kupuješ kod njih blok motora, klipnjaču, klip itd.. e onda se poručuju dijelovi iz Njemačke i u tom slučaju si zaklan, ja sam tražio klipove za FSI, budala bio i slučajno se njima obratim, nakon pola sata razgovora i objašnjavanja sta ja to tražim pošalju mi predračun sa cifrom od 2400 Km sa PDV-om samo dijelovi bez ruku , to jest 4 klipa i klipnjače.
toliko o tim dijelovima
a što se tiče usluge i servisera nisu to nikakve mašine ni specijalci koji imaju iza sebe 30 godina mehanike, sve su to tatini sinovi sto su uletili po 20 000 km da bi dobili posao. daj nek bude faca pa nek rastavi mjenjač automatski pa nek ga popravi, nemaju pojma, nego ce ti reći treba ti 5500 KM za DSG , i 600 KM za ruke, i on će odvrnut mjenjač zavrnut drugi i on sebe naziva mehaničarem
 
Član
Većinom je tako, tko išta zna radi privatno. Teško je u ovlaštenom servisu naći dobrog majstora.
 
Član
E vako da razjasnimo par stvari neki pricaju vako neki nako neznam kako Berlina radi ;) al tipa znam kako kod nas u Sarajevu ASA radi i znaa onaj sam ko je radio u ovlastenom ili radi( ja sam radio) da su ruke hajmo reci i prejeftine koja je procedura rada pa da vidim jel i jedan kod nas mehanicar uzima kilo kljuc da provjeri sarafe na tockovima a ne za ostale sarafe jel i jedan kod nas majstor ti provjeri akumulator, kociono ulje, permant, pregleda pritisak zraka u pneumaticima?? a ne sto ti jos i operu vozilo na kraju. A i za dijelove neznam kakvi su u Berlini ali kod nas u ASA-i znam da su originalni i da nema kopija jedino kada klijent insistira za neke rijetke modele gdje nema na stanju tipa filter zraka da se uzmu iz neke druge radnje i tada se uzimaju sto kvalitetniji ;) i svaki dio koji je zamjenjen na vozilu se vraca u gepek vozila kada klijent dolazi da vidi (osim u slucajevima das stari dio novi jeftiniji) i sto je ulje Castrol koje je pravi castrol a ne ko u ostalih iz sirokog brijega (znam jer sam bio i na prodaji dijelova i znam kada dodje i odakle dodje ;) ) E sada vi to sve zbrojite uzmite neku kopiju filtera uzmite orginalni premjerite pogledajte materijal i recite da je preskupo!! a ovo sto dzenii prica daj da vidim sto ce taj uci u ovu firmu o kojoj ja pricam ;) mogo je doci ko ucenik da stice praksu pa ostane ;) i ja sam upao preko stele a reci cu ti kako bez 1KM a prica se temelji da je jedan momak slucajno doso u radnju kod mog oca kada sam imo 13god i vidio mene da rastavljam motor i isprico kolegama i tako sam dobio poziv da budem kod njih na praksi i poslije ostao
 
Super Moderator
@Zeran tebe izadje 80 mali servis al za dizele su skuplja ulja. mene isto za alfu jtd ulje samo kosta oko 110-115KM jbg tako ti je to. a sto se tice filtera.. po cemu je to npr. filter zraka ''orginalni'' bolji od ''zamjenskog'' osim sto kosta duplo vise? filter ko filter
Nazovimo mali servis, za golf 4 TDI se moze uraditi za nekih 200-220KM ako hoces da uradis kako treba tj. da ne propuhujes zracni filter kompresorom, uljni mjenjas svaki drugi put ili naftni svake 2-3 godine itd....
 
Top