Golf 4 tdi 85kw tesko pali hladan

Golf 4 tdi 85kw tesko pali hladan

Član
Uradzene dizne grijaci ispravni samo kada je hladan kada je temperatura ispod 5 stepeni vergla 5-6 sekundi i onda pocne palit neravnomijerno.Poslije svaki put pali na prvi zub.Imal itko kakav prijedlog obiso sam bruku majstora svi samo nagadzaju i ono sto ja znam.
 
Član
Akumulator dobar ispravan dizne uradzene prije 7 dana kod zufera auto doslovno leti dijagnostika nije zabiljezila nikakvu gresku.Ni sam ne znam vise kome da idem nemam ideje sta bi moglo bit problem.
 
Ako si mjenjo grijace nemora znacit da na njih dolazi struja provjeri dolazil struja na grijace kad dodas kontakt ako ne dolasi iskopcaj termo davac on je na racvi od vode odma ispod tandem pumpe iskopcaj pa opet dodaj kobtakt ako ni tada ne dolazi struja na lulice grijaca onda ti je relej problematican ili instalacija do njega a vidi i glavni osigurac grijaca on je na akumulatoru prvi s desne strane oni veliki tj.ona licna ;)
 
Član
Gledao sam uredu su glavni osiguraci vadio sam u autu osigurac od grijaca bas danas motor je bio hladan i nije mogao upalit vratim osigurac upali i tako dok je upaljen izvadim opet osigurac auto se ugasi a da opet navedem samo je problem prvo paljenje i kad ga upalim i odmah ugasim i poslije opet upalim na zub upali a ujutru cu iskopcat termo davac pa cu vidjet sta ce se desavat hvala svima na vremenu i savjetima.
 
Član
To sto si uradio dizne kod Zufera ne mora da znaci da su ispravne.

Dalje, kad imas taj problem ne gledaju se greske nego live parametri.

I ato se tice grijaca, da su svi neispravni taj tdi bi palio normalno.

Taj osigurac sto si vadio nije od grijaca.
 
Član
Sto onda gasi grijace ako nije.A onako kazem da sam radio dizne kod zufera htio sam samo da vidim dali ima neko jos neki prijedlog.A radit cu ih opet ako bude trebalo.
 
Član
A bio je prob u diznama i gledali smo parametre kada je auto zagrijan sve su u granici normale bile pa smo gledali kada je auto hladan i bilo je veliki odstupanja a i potrosnja je bila velika sada kada su odradzene dizne nema odstupanja sve su normali
 
Top