Da li je 15/l na 100km za golf 4. 96kw,normalna potrosnja?

  • Da

    Votes: 4 23,5%
  • Ne

    Votes: 7 41,2%
  • Kvar je u pitanju 100%

    Votes: 7 41,2%

  • Total voters
    17
Član
Ljudi su poceli u board vjerovat,za koji tjedan ocekujem pitanje dali auto moze prec 1500 km s jednim tankom...Ovo je jedan od onih bomardera koji je vidio na netu da ovde ima milion tema nevalja mi ovo ono pa I on odlucio pitat,cim je cuo pun tank I provjeri stvarnu potrosnju izmaglio...
o slazem se za pun tank svi bjeze od toga kao da ce im gorivo neko ukrast ili im toliko malo trosi da ce se pokvarit pa eto belaja :D
 
Član
Ljudi su poceli u board vjerovat,za koji tjedan ocekujem pitanje dali auto moze prec 1500 km s jednim tankom...Ovo je jedan od onih bomardera koji je vidio na netu da ovde ima milion tema nevalja mi ovo ono pa I on odlucio pitat,cim je cuo pun tank I provjeri stvarnu potrosnju izmaglio...
Ne radi se o tome, sifru nisam mogo da pogodim.
Tacno je da mi na board kompjuteru pise PROSECNA potrosnja 15 litara (leti) ~20-25 zimi bukvalno !
Ja imam 18 godina nisam iskusan zato sam i dosao da pitam, ocigledno da pojma nemam o cemu se radi zato pitam.
 
Član
Ljudi trebaju poceti poznavati razliku izmedju potrosnje od starta i potrosnje 'od uvijek'..
Imas 2 vrste,
jedna nakon svakog starta ili kad je auto stajalo duze od 2h ona se restartuje -.--l/100km (njoj nije vjerovati sve dok ne predjes duzu relaciju 40-50km)
Druga pamti sve dok ne resetujes ili se akumator ne odpoji.
Da mijenjas izmedju njih ima dugme na rucici..
Oduvek prosecna potrosnja (kaze na 400km) pise 11 ili 10 litara cini mi se (Ne vozim ga puno) a kad se restartuje vozim ga malo zimi pise (20-25litara ) leti (15 litara ) po nekad 10.
Za trenutnu sam reko kad stisnem gasa iz garaze bukvalno ode na 80litara na 100km (tako ispise trenutno ono)
Sad nije problem trenutna nego dajem reference, sta moze da bude uzrok tome. Posto mi nerealno, nedam ni ful gas nego samo normalno stisnem gas kad izlazim iz garaze ( koja je u podzemlju ) pa ima malo uzbrdice al opet nije traktor.
 
Član
o slazem se za pun tank svi bjeze od toga kao da ce im gorivo neko ukrast ili im toliko malo trosi da ce se pokvarit pa eto belaja :D
Nece mi ga niko ukrast :D nego nemam ja na sebe 50-60 eura da samo fiknem u gorivo iako ce to meni ostat, ne vozim se puno odem do grada i tako to ( Znaci vecinom gradska voznja)
Proverio sam kod majstora na dijagnozu dizne kaze da su uredu sad ne znam ostalo sta je njim
 
Član
Oduvek prosecna potrosnja (kaze na 400km) pise 11 ili 10 litara cini mi se (Ne vozim ga puno) a kad se restartuje vozim ga malo zimi pise (20-25litara ) leti (15 litara ) po nekad 10.
Za trenutnu sam reko kad stisnem gasa iz garaze bukvalno ode na 80litara na 100km (tako ispise trenutno ono)
Sad nije problem trenutna nego dajem reference, sta moze da bude uzrok tome. Posto mi nerealno, nedam ni ful gas nego samo normalno stisnem gas kad izlazim iz garaze ( koja je u podzemlju ) pa ima malo uzbrdice al opet nije traktor.
Jel' de ti nisi dobar nikako, a?

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
Iati ti ga djavo dodje nasuo jesnom pun ili 6 puta po 10 litara, neces nista manje goriva potrošiti ako manje sipas. Bas neki dan sipao i kad sam placao govoru radnik sad ima da se navozas sa punim rezervoarom a od kako imam auto sipam punog samo iz razloga sto mi se ne svraća na benzinsku svako koji dan.

Kako ti je vec receno najbolje ćeš prosjek vidjeti po rezervoaru a te kompjutere okaci macku o rep.

Sent from my 6045K using Tapatalk
 
Član
Oduvek prosecna potrosnja (kaze na 400km) pise 11 ili 10 litara cini mi se (Ne vozim ga puno) a kad se restartuje vozim ga malo zimi pise (20-25litara ) leti (15 litara ) po nekad 10.
Za trenutnu sam reko kad stisnem gasa iz garaze bukvalno ode na 80litara na 100km (tako ispise trenutno ono)
Sad nije problem trenutna nego dajem reference, sta moze da bude uzrok tome. Posto mi nerealno, nedam ni ful gas nego samo normalno stisnem gas kad izlazim iz garaze ( koja je u podzemlju ) pa ima malo uzbrdice al opet nije traktor.
Jel tebi auto u stvarnosti trosi puno goriva ili ne trosi. Mogu ljudi dogodine nagađati, al dzaba kad ne znamo sta pitas
 
Član
Nece mi ga niko ukrast :D nego nemam ja na sebe 50-60 eura da samo fiknem u gorivo iako ce to meni ostat, ne vozim se puno odem do grada i tako to ( Znaci vecinom gradska voznja)
Proverio sam kod majstora na dijagnozu dizne kaze da su uredu sad ne znam ostalo sta je njim
e jebiga bate sta pukne ti guma pa se ne moze zaljepit (svi normalni kupe 2 isti pa stave naprijed ili nazad zavisi sve ma moze i polovne ili nadjes polovnu istu ) crkne protokomjer(MAF) rikne turbo pa dodje registracija(trosak koji najvise mrzim) ili taj automatik se pokvari komotno mozes da se slikas :D ako ti sluzi 3 km do prodavnice slobodno racunaj na potrosnju preko
10 litara vjerovatno se mjesecno ni jednom ne dostigne radnu tempereturu prodaj ti slobodno bices mi zahvalan kasnije
 
Član
Nece mi ga niko ukrast :D nego nemam ja na sebe 50-60 eura da samo fiknem u gorivo iako ce to meni ostat, ne vozim se puno odem do grada i tako to ( Znaci vecinom gradska voznja)
Proverio sam kod majstora na dijagnozu dizne kaze da su uredu sad ne znam ostalo sta je njim
cim ti treba za rezervar od 55litara da naspes izmedju 50 i 60 eura a cijena litra je oko euro jedino sto je logicno da auto vjecito drzis na rezervi :banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:
 
Član
lakse ti je ocisiti rezervoar inaspi 10l i vozi dok ne stane,kad stane znat ces koliko si presao sa 10l plus ce ti povuci zrak :D
 
Član
e jebiga bate sta pukne ti guma pa se ne moze zaljepit (svi normalni kupe 2 isti pa stave naprijed ili nazad zavisi sve ma moze i polovne ili nadjes polovnu istu ) crkne protokomjer(MAF) rikne turbo pa dodje registracija(trosak koji najvise mrzim) ili taj automatik se pokvari komotno mozes da se slikas :D ako ti sluzi 3 km do prodavnice slobodno racunaj na potrosnju preko
10 litara vjerovatno se mjesecno ni jednom ne dostigne radnu tempereturu prodaj ti slobodno bices mi zahvalan kasnije
Zaboravio sam to da napomenem crko mi je bio turbo ili makar uopste nije hteo da ide preko 2,200 RPM.
To sam popravio, uglavnom sam platio oko 10k neki deo (bez ugradnje, sa racunom).- Stvarno ne znam sta je menjato.
I odem na dalje ali vecinom je to tu po gradu i dobro si reko skoro nikad ne stigne radnu temeperaturu, ocekujem 10l napravicu neke slike / video pa cu se javiti.
 
Član
Vjerovatno nas zezas, pa sta ces izmjerit na 7 litara?? Ako mislis da ti puno trosi onda spoji na dijagnostiku i u mjernim blokovima pogledaj odstupanje dizni, koliko koja daje goriva na leru. I opcenito pregledaj greske na motoru ako ih ima. Jer prakticki ovako moze ti biti i neko crijevo probuseno i kaplje gorivo, mogu dizne pustat gorivo pa ti dize nivo ulja itd...pa ti mislis da auto toliko trosi. Ovako preko foruma bez da nalijes gorivo i pogledas na dijagnostiku neces rijesiti nista
 
Član
lakse ti je ocisiti rezervoar inaspi 10l i vozi dok ne stane,kad stane znat ces koliko si presao sa 10l plus ce ti povuci zrak :D
I inace ja sam dosao ovde sa namerom da otkrijem sta je problem , zato sto verujem da stvarno trosi toliko ali ne vozim se mnogo da bih tacno odredio u litar, zato sam dosao ovde da trazim pomoc a svi teraju cirkus.

Radi se o tome auto stvarno trosi puno i ode 2-3 hiljade dinara ko nista. Ranije to nije bila situacija, znaci stvarno sam ga i gazio i sve to dobro ali eto odem i po 20-30 kilometara (van grada) ne ide ispod 11/l na 100km (prosecna)
 
Top