Da li je 15/l na 100km za golf 4. 96kw,normalna potrosnja?

  • Da

    Votes: 4 23,5%
  • Ne

    Votes: 7 41,2%
  • Kvar je u pitanju 100%

    Votes: 7 41,2%

  • Total voters
    17
Član
Imam Golf 4 - 2002g dizel , tdi , 96kw ,131ks. Polu-automatik ( tip-tronik? Moze da se pomeri iz D udesno da se manuelno menjaju sa + i - brzine )
Radio sam mu menjac (udaren odozdo, seckao bi kad bi stao npr na semafor) - To je popravljeno. Presao oko 220,000-230...
Stavio nove kocnice i dalje malo 'piste' reko bih da nije do kocnica je sam ih naknadno cistiso, verovatno neki periferni deo za kocenje <-nebitno
Uglavnom zimi kad uplalim auto da ga isteram iz garaze i ima malo uzbrdice , kad tu malo natisnem na gas ode na 80 potrosnja (hladan motor 0 stepeni) . Provozam se po gradu odem po nekih 20km potrosnja je bila 20-25 litara prosecna (tako kaze board computer ) 1 i 2 brzinom kad idem potrosnja ne ide ispod 20l/100km *trenutna koja je ispisana *
Evo leto sad, potrosnja kaze 10-15l (graska voznja) - Proverio sam dizne kod nekog 'majstora' prikljucio je na kompjuter da proveri reko je da je sve normalno. I da je ta potrosnja normalna za njegove Konjske snage.

Sad stvarno bih voleo da mi pomogne neko strucan i svaki savet je dobrodoso.
Mogu da slikam,snimam sve sto treba tako da ako je neko voljan da mi pomogne u projektu da ne potrosim mnogo $$$ a opet da popravim auto bilo bi dobro.
 
Poslednja izmena:
Član
Ne gledaj trenutnu potrosnju , kolika je prosjecna ? Znas po sipanju goriva jel trosi 15l ili 6-7l ...
 
Član
Imam Golf 4 - 2002g dizel , tdi , 96kw ,131ks. Polu-automatik ( tip-tronik? Moze da se pomeri iz D udesno da se manuelno menjaju sa + i - brzine )
Radio sam mu menjac (udaren odozdo, seckao bi kad bi stao npr na semafor) - To je popravljeno. Presao oko 220,000-230...
Stavio nove kocnice i dalje malo 'piste' reko bih da nije do kocnica je sam ih naknadno cistiso, verovatno neki periferni deo za kocenje <-nebitno
Uglavnom zimi kad uplalim auto da ga isteram iz garaze i ima malo uzbrdice , kad tu malo natisnem na gas ode na 80 potrosnja (hladan motor 0 stepeni) . Provozam se po gradu odem po nekih 20km potrosnja je bila 20-25 litara prosecna (tako kaze board computer ) 1 i 2 brzinom kad idem potrosnja ne ide ispod 20l/100km *trenutna koja je ispisana *
Evo leto sad, potrosnja kaze 10-15l (graska voznja) - Proverio sam dizne kod nekog 'majstora' prikljucio je na kompjuter da proveri reko je da je sve normalno. I da je ta potrosnja normalna za njegove Konjske snage.

Sad stvarno bih voleo da mi pomogne neko strucan i svaki savet je dobrodoso.
Mogu da slikam,snimam sve sto treba tako da ako je neko voljan da mi pomogne u projektu da ne potrosim mnogo $$$ a opet da popravim auto bilo bi dobro.
Kod mene je passat isto 96kw 130ks al nije preslo 8l ukupne potrosnje nikad, sta je to kod tebe ko avion trosi... cuj 10l :O
 
Član
Ljudi trebaju poceti poznavati razliku izmedju potrosnje od starta i potrosnje 'od uvijek'..
Imas 2 vrste,
jedna nakon svakog starta ili kad je auto stajalo duze od 2h ona se restartuje -.--l/100km (njoj nije vjerovati sve dok ne predjes duzu relaciju 40-50km)
Druga pamti sve dok ne resetujes ili se akumator ne odpoji.
Da mijenjas izmedju njih ima dugme na rucici..
 
Član
Ljudi trebaju poceti poznavati razliku izmedju potrosnje od starta i potrosnje 'od uvijek'..
Imas 2 vrste,
jedna nakon svakog starta ili kad je auto stajalo duze od 2h ona se restartuje -.--l/100km (njoj nije vjerovati sve dok ne predjes duzu relaciju 40-50km)
Druga pamti sve dok ne resetujes ili se akumator ne odpoji.
Da mijenjas izmedju njih ima dugme na rucici..
Pa covjek i kaze 20-25 litara prosecna a trenutna mu bude 20l, u toplije vrijeme 10-15l... koju god da uzmes previse je
 
De sefe naspi auto do vrha,I onda jos malo,predji 100 kilometara I naspi ponovo,kad to uradis imas potrosnju auta ugrubo... onda vidi koliko si potrosio I napisi,to sve mozes za 2 sata zavrsit,I znas na cemu si... ondatrazi dalje.
 
Član
Sunce ti *****, gleda trenutnu potrošnju na board-u i to uzima kao mjerilo?!
Sipaš li gorivo na pumpi, koliko sipaš i koliko pređeš sa tim?
I kod mene trenutna ne spada ispod 25l kad sam raspoložen.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene na Peugeotu 307 2.0 HDI 100kw trnutna potrosnja kad ga gasam ne ide ispod 20l al u globalu trosi na 100kilometata 8-8.5l
A kod tebe je belaj (kvar) smijesan cca 12-15KM kako gdje nadjes dio ;)
Naime imas problem s termo davacom koji daje signal koja je temperatura motora inave on je smjesten ispod tandem pumpe u tvom slucaju na racvi od rashladne tekucine
Nek ti taj majstor spoji na diagnostiku i nek gleda stvarne parametre a ne da cita greske budi siguran da ce ti pokazivat temp motora oko 30 stepeni ;)
 
Prosle godine , upalim auto i krenem do grada i bezveze pogledam potrosnju ,prosjecna 22 l a inace nije preko 7,8 udjem na trenutnu kad ono kad stisnem gas pokazuje 61l , kad pustim 0... i nema nista drugo ili 61 ili 0 , tek se sjutra dan normalizovalo. Mozda je i tebi malo poludio kompjuter :)

Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока
 
Član
Kao sto ti ovaj kaze,naspi ga do čepa pređi 100km i naspi opet do čepa i vidjet ces koliko trosi,reci na pumpi da ga dobro natanka jer ona pjena gasi pistolj na vrhu :)
 
Izgubio sam sifru od naloga, Uglavnom jeste prosecna potrosnja je 20litara na 100km nije trenutna mogu slike i video da posaljem ako neko mzoe da pomogne.
I ona druga prosecna potrosnja (na nekih 400 km ) je oko 9litara na 100km.
Znaci ne radi se o trenutnoj vec o PROSECNOJ potrosnji.
 
Član
Ali imas i 2 prosjecne, prosjecna od paljenja i prosjecnu od zadnjeg ponistavanja. Mada i da je prosjecna od paljenja nakon 2-3 km mora pasti, ne moze biti 20L.
Mozda ti je salje pogresne podatke na displeju. Najbolje ti je provjeriti po sipanju. Ako je i tu ista situacija pravac majstoru...
 
Član
Joj pa znas koliko predjes otprilike od sipanja do sipanja i sracunas, ako vec neces testirati na punom rezervoaru
 
Ljudi su poceli u board vjerovat,za koji tjedan ocekujem pitanje dali auto moze prec 1500 km s jednim tankom...Ovo je jedan od onih bomardera koji je vidio na netu da ovde ima milion tema nevalja mi ovo ono pa I on odlucio pitat,cim je cuo pun tank I provjeri stvarnu potrosnju izmaglio...
 
Top