Golf 4 ne mogu 15 felge zbog kocinica ?

Golf 4 ne mogu 15 felge zbog kocinica ?

Član
ne znam gdje ti gledas i sta vidis ja sam ti preveo sta znaci ET na njemackoma a ti dajes primjer gdje nisu bili original diskovi
pa ne znam sta si ocekivao, mozda da probas posjetit ocnog ?
 
Super Moderator
ne znam gdje ti gledas i sta vidis ja sam ti preveo sta znaci ET na njemackoma a ti dajes primjer gdje nisu bili original diskovi
pa ne znam sta si ocekivao, mozda da probas posjetit ocnog ?

orginal su diskovi, isto s alfe, al nebitno. bitno je da sve igra ulogu pa cak i ET
 
Član
orginal su diskovi, isto s alfe, al nebitno. bitno je da sve igra ulogu pa cak i ET
Vec ste zakljucili sta znaci oznaka et tj gdje se srce felge nalazi u odnosu na obruc i nema mi logike da ako je isti model felge a razlicit et utice na kacenje za klijesta, felga nalijeze na disk isto sa svakim et-om e sad mozes postici to da ti felga udara u amortizer ako je veliki et ili obrnuto ako je manji da ti kaci za rubove. A da igra ulogu oblik srca felge to stoji
 
Super Moderator
Vec ste zakljucili sta znaci oznaka et tj gdje se srce felge nalazi u odnosu na obruc i nema mi logike da ako je isti model felge a razlicit et utice na kacenje za klijesta, felga nalijeze na disk isto sa svakim et-om e sad mozes postici to da ti felga udara u amortizer ako je veliki et ili obrnuto ako je manji da ti kaci za rubove. A da igra ulogu oblik srca felge to stoji

ne kaci felga, nego krak od felge, a sa vecim ET-om felga je vise unutra, a samim tim krak je blize klijestima
evo vidi ET35 jedva. ET40.5 (ista felga) ne bi mogla stati

a44a684900e14ce2791ba5defb963e8e.jpg c144a8f4837d43f0fe50b7ce1b7bbdc5 (1).jpg


i evo sa distancerima onda jos odmaknuto (6mm) i to bi onda bio ET29 u biti


HFWF6M1.jpg
 
Član
to je zato sto nisu falcare nego krakovi dolaze na vanjski rub felge... veci ili manji ET rezultuje da krakovi nisu istog oblika... ako su vise uvucene, tj. veci ET, krakovi su vise savijeni prema unutra, zato diraju klijesta
 
Super Moderator
tjerate me da skidam svoje felge i da vam slikam, imam iste et35 i 40.5 pa da vidite da su identicne po svemu :D isto da uzmes distancer od 5.5mm i zavaris ga na felgu et40.5 i eto ti 35. nit je sta vise uvuceno nit izvuceno, samo je to razlika, felge identicne
 
Super Moderator
evo ta felga et35. ne mogu naci sliku od 40.5 al pokusat cu ovako

alfa-romeo-multispoke-17-gumama-m-215-45-r17-slika-29113085.jpg


eh sad ova 40.5 izgleda identicno, nista krakovi nisu uvuceni/izvuceni, samo je razlika u debljini il hajmo reci duzini ovog mjesta gdje su sarafi. tako da et 40.5 izgleda kao da si ovu od 35 stanjio.. dakle dobijen je isti efekat ko sa distancerima, a felga je ostala identicna. to crveno sto sam oznacio, tako izgleda 40.5

alfa-romeo-multispoke-17-gumama-m-215-45-r17-slika-29113085 - Copy.jpg



naravno to je od felge do felge, nisu sve na ovaj fazon, al sam objasnio konkretno za ovu
 
BHT Ovisnik
Ja na svog 406 3.0 V6 nisam mogao niti jednu felgu naci da odgovara jer ima originalno Brembo celjusti i ide maximalno ET12. Na slabije motore ide i 15 bilo koja dok je meni mogla min 16 i to da je ET12, dok ima iste pezoove felge sa ET35 i ni pomisliti na njih. Kupio 17" original pezo sa ET32 i nemoze, treba minimalno 2cm distancer. Nasao 17" sa ET13, rekoh napokon,drama izbacena felga,mora moci, kad tamo jebe taj jedan milimetar, felga grebe od kljesta/celjusti.
Tako da ne igra samo ulogu koliki je disk, mozda su velika kljesta,velik ET i dira
 
Super Moderator
Ja na svog 406 3.0 V6 nisam mogao niti jednu felgu naci da odgovara jer ima originalno Brembo celjusti i ide maximalno ET12. Na slabije motore ide i 15 bilo koja dok je meni mogla min 16 i to da je ET12, dok ima iste pezoove felge sa ET35 i ni pomisliti na njih. Kupio 17" original pezo sa ET32 i nemoze, treba minimalno 2cm distancer. Nasao 17" sa ET13, rekoh napokon,drama izbacena felga,mora moci, kad tamo jebe taj jedan milimetar, felga grebe od kljesta/celjusti.
Tako da ne igra samo ulogu koliki je disk, mozda su velika kljesta,velik ET i dira

o tome ja pricam cijelo vrijeme. u teoriji je to sve fino dok ti sam ne naletis na problem ili neko koga znas. poenta je da sve igra ulogu, na sve se treba paziti
 
Član
Ja sam jednom imao slucaj musterija uzela nove felge I nove gume da stavimo na auto alfa je bila sve uredu mi probali na prednjem desnom tocku pase sve namontiramo gume balansiramo stavimo prednju desnu pa zadnje dosli do prednjeg lijevog nemoze fali par mm da nalegne felga smetaju klijesta.da bi kasnije ustanovili da je neko mijenjao klijesta.jbga dupli posao napravili skidaj gume stCes
 
Top