Golf 4 GTI stavljanje novog blow off ventila ?

Golf 4 GTI stavljanje novog blow off ventila ?

Član
Pozdrav svima zanima me stavljanje novog blow off ventila za 1.8t motor najvise zbog onog karakteristicnog zvuka :D E sada dali je to pametno stavljati posto sam nailazio na netu da nije bas preporucljivo stavljati na ovaj motor ima li tko iskustva sa ovime ? Hvala :D
 
Član
nije preporucljivo ali ima skuplja verzija koja moze .radi se o tome da zrak koji se mjeri mafom mora i da se potrosi jer je tako napravljen tako da onaj visak sto stvara zvuk i ide u atmosferu narusava rad motora uglavnom ima blow off specijalni za tu namjenu ali nije preporucljivo da ne duzim pozzz ja sebi to kontam evo 2 godine hehehe nikako da se nakanim sve cekam da nesto ode da ne prljam ruke 2x

uglavnom da motor radi kako treba treba treba ti spliter blow of :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Ne znam sta ce ti ta isfurana glupost, ne trazi problem tamo gdje ga nema, uzivaj u autu a to svakako moze i bez blow of-a :)
 
Član
HKS i miran,ja ga vozim kod sebe na 180ks i brat na 225ks.Odlicno drzi pritisak i nikakvih problema.Takodjer jubi iz mostara vozi na istom kao i mi.On je cak i testirao sa orginalnim DV jer su bile price kao losije se ponasa i gubi tlak sa blow off ventilom i rekao je da nema uopce razlike tako da nemas razloga za brigu.A za mene kombinacija sa gljivom perfektan zvuk i stvar koju turbak mora imati.A kad perfektno radi na bratovom 225ks i pritisku turba od 1.7bar sta mu moze biti na ovome nasem.
Evo i slika da vidis kako izgleda,nije neka al kad zumiras mozes ga vidjeti.



A evo i link,cak je malo pojeftinio.Mi smo nedavno komad placali oko 115-120eura i to je bila cijena posto amo uzeli dva komada.
http://m.ebay.de/itm/Original-HKS-B...-Ventil-SQV-4-SSQV-4-/182315971315?nav=SEARCH
Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Član
Jašta ćeš nego stavit turbak mora da se čuje.
Gubi pritisak sa blow-offom koji je to pacijent napisao da mi je samo znat, druga stvar po kojoj logici će blow off zajebat MAF? Kad pustiš gas zatvorio si usisnu klapnu, motor zatvara i dovod goriva, u tom trenutku možeš i petardu ubacit u kućište zračnog filtera neće poremetit rad motora.

Samo su skupi ti kvalitetniji u PM
 
Član
Jašta ćeš nego stavit turbak mora da se čuje.
Gubi pritisak sa blow-offom koji je to pacijent napisao da mi je samo znat, druga stvar po kojoj logici će blow off zajebat MAF? Kad pustiš gas zatvorio si usisnu klapnu, motor zatvara i dovod goriva, u tom trenutku možeš i petardu ubacit u kućište zračnog filtera neće poremetit rad motora.

Samo su skupi ti kvalitetniji u PM
Slabo si upucen. Pritisak iz turbine je taj koji se izgubi tim blow off-om, kad se pusti gas. A maf je tu kolicinu prilikom usisa zapamtio...

Send via Gameboy Color
 
Član
Zbog cega bi dolazilo do problema, ako i iz fabrike dolazi sa blow off?
Iz fabrike dolazi sa wastegate, koji kontrolirano VRACA pritisak iz turbine. A blow-off ili pop-ff naglo ga ispusti (i ono šišti) prilikom oduzimanja gasa

JP preformance je to fini objasnio na YT.

Send via Gameboy Color
 
Član
Iz fabrike dolazi sa wastegate, koji kontrolirano VRACA pritisak iz turbine. A blow-off ili pop-ff naglo ga ispusti (i ono šišti) prilikom oduzimanja gasa

JP preformance je to fini objasnio na YT.

Send via Gameboy Color
Ima 1.8t Dump valve, taj zrak je mjeren pa bi zato dolazilo do komplikacija kad ga BOV izbaci, receno je na pocetku splitter i miran

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Član
Iz fabrike dolazi sa wastegate, koji kontrolirano VRACA pritisak iz turbine. A blow-off ili pop-ff naglo ga ispusti (i ono šišti) prilikom oduzimanja gasa

JP preformance je to fini objasnio na YT.

Send via Gameboy Color

Ja koliko znam Wastegate moze biti integrisan u turbinu i eksterni sa onom polugicom. Sada ako bude htio da nabacuje vise pritiska obicno mu treba "jaci" wastegate
 
Top