Golf 4 crash

Golf 4 crash

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo cetvorka slupana sto radimo.
Prvo smo je preuzeli ovakvu



A onda se u subotu oko podne nakon dana vozaca pocelo raditi.Prvo je uslijedilo rastavljanje,pa onda ispravljanje sarki na vratima tzako da je zazor na vratima ravan



Oko 4 sata popodne u subotu se auto podiglo u zrak bagerom da se od dole poskida sve.

Onda je oko 5h obiljezeno kud ce se sjeci.Onda smo ga utjerali u garazu,prvo odsjekli stokove kod prednje sajbe,pa onda prag.Onda smo pod sasjekli i dobili ovo.

To je sve uradjeno prvi dan za 5-6 sati rada.Naravno bilo nas je 4-5
Onda u nedjelju je auto pretjerano u drugu garazu,a ja nisam otisao zbog noge.Od tad nemam slika ali znam sta se radilo.
U nedjelju oko 10h se pocelo raditi.Sve je izmjereno,na drugom dijelu auta,odsjeceno gdje trebato,spojili zadnji i prednji kraj i poceli su popikavati samo_Oko 5h popodne su pruzili var cijeli,pa su onda zbrusili fleksericom i stavili lim 2 mm sirok 4 cm cijelom duzinom i povarili varom koji se i ne primjeti skoro.Jucer su onda pravili zazore na tom novom dijelu auta,obradivali mjesta gdje vareno..Danas njih 4-5 priprema auto za lakiranje,znaci pregledavanje jel jos gdje ima rupica i to.Sutra bi trebao biti lakiran a prekosutra poslije podne vec na cesti.
Neki ce misliti da je fus odradjeno,ali niko nije radio ko se ne kuzi u ovo,otac mi je po struci limar,nastavio je dosta auta,ima ih jos ovdje koja se vozaju,nigdje se ne primjeti da je nastavljeno,ne idu u krivo.
Bit ce slika mozda jos danas,pokusat cu otici do garaze i slikati malo,ili cu zvrcnut buraza da uslika.
 
Član
nisi morao i ovdje prenositi kompletan tekst, ali ok je :cool: kontas, u onoj temi tamo postavljas napredak itd, a ovdje mi komentarisemo, uradjeno je tako da niko ne bi mogao pisati tamo po onoj ti temi i praviti "rusvaj" ;)


ugl. odlican posao, extra slike, nastavi samo dalje, bas me interesuje gotov proizvod :cool:
 
Član
Ma ljudi, sve se moze ako se radi posteno i potrudi se dovoljno....i u toj fabrici famoznoj se auto sastavlja, ne iskopaju sasiju iz zemlje u komadu :D........ sta ce uraditi s njega dalje, i kako ce ga prodavati ili ne, tj. hoce li reci sta je bilo s njega je stvar morala itd......mene interesuje sa majstorske strane, da vidim kako ce se to uraditi i izgledati...
 
Član
bas me zanima kako ce ispast na kraju,,vidio sam uzivo nekoliko ovakvih projekata,ljudi sakriju da je udareno,ko ne zna da je lupano tesko otkrije,osim znalaca naravno,njima se ne moze slagat nista,,ovo tvoje me zanima,da vidim sta ce ispast od toga;)
 
Član
To je sasvim normalna stvar ne znam šta se ibretite što ljudi popravljaju auto,eto trebali su ga pokloniti nekom otpadu..
 
Vjerujte mi ima limara i majstora u Bosni koji bolje slazu auta nego u fabrici. Jedan moj rodjak, auto-limar, radio Mercedesa, mislim da je CLK bio, uglavnom auto je bio isprevrtan i krov je trebalo sjeci pa sastavljati. Kad je on to sve odradio, vlasnik auta koji zivi u njemackoj, odvukao je auto tamo u Mercedes servis, niko nije moao da vjeruje kako je uradjeno, prvo nisu vjerovali da je auto uopce bio havarisan.
Uglavnom samo polahko, da se sve napraviti da to bude odlicno, samo se nadam da nije auto previse placen, tako havarisan?
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
hoces nekog usreciti nema govora:lol:

Auto pravim za gospodu koja ga i slupala.Auto se nece poznat da je bilo pravljeno 100%.Lakira se kompletno,idu svi originalni dijelovi,ni jedan zazor nije kriv,sve pod spagu.
Ja za sebe nikad auta nebih nastavio,a i da ga prodajem isto tako nebi nastavio,jer sto das drugom i tebi ce tako poslije.
Ovo auto ce biti bolje sad nego prije,jer je vec bilo udarano,toliko je iznutra krivo,a sa vana kad sam udario cekicem na jednom mjestu,otpalo je nekih 4-5 kg kombi k*.Sad imaju 4 mjesta gdje ima tog sr*** na stokovima prednjim i na pragovima a pod se ne primjeti da je varen ali je ipak stavljan manji sloj.
 
svaka vam cast jer ste auto vratili u normalno stanje,a niste ga dali pod presu,ali ovakve se stvari moraju naglasit pri prodaji...eh sad 100 ljudi,100 cudi :icon_rolleyes:

i daj slikaj to da vidimo kak izgleda ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top