Golf 4 1.9 tdi pomoc pri kupovini

Golf 4 1.9 tdi pomoc pri kupovini

Zainteresovan sam da kupim golfa iz 2003 godine sa 1.9 tdi motorom al nigdje na yt nisam mogao naci klip na nasem jeziku da se testira motor sa 74 kw 101 konjsku snagu, znaci auto je zadnja serija i u odlicnom je stanju presao 220 000km. Odusevljen sam, ali hocu da cujem i vasa iskustva
 
Nije isto godiste, je l to ima kakve razlike? Mislim znam da ima razlika izmedju motora drugo godiste kod golfa. A i ovo je nesto kao tunning ova sto ja gledam je bas sve fabricki. Interesuje me kako ide da l mu je to dosta i da l ima kakvih kvarova i to. Kad ce sta da mi ode.
 
Član
2002 i 2003 nema razlike nikakve. To je nikakva razlika, 90% da su identični motori.
Kad će šta da ti ode ne zna niko, jer niko ne zna kako je održavana ta četvorka što si gledao.
Ako je prethodni vlasnik održavao auto i radio servise kako i kad je propisano, ne bi trebao imati previše problema. Naravno ako ga je "čepio" kako naši ljudi deru te 1.9 TDI motore, dobro obrati pažnju.
 
Član
Imam Golfa 4 TDI-a 101ks PD extra motor sam po sebi nisam nikakvih problema imao do sada sto se tice motora kao i cjeloukupnog auta. Samo redovno odrzaji i dobar. Promijenio samo tzv cahure na lafetama. Snage ima dovoljno kao i pod opterecenjem. Samo dobro pregledaj auto da ne bude kasnije nesto nenadano. Neka se sa srecom :)
 
Član
Evo nasao sam ja na yt istu takvu ko sto ti trazis, samo trebas malo bolje prelistati rezultate dole a ne samo pogledati prvih par. I reci mi samo molim te koliko je para taj golf?

 
Hvala puno Ivane na komentaru bas mi znaci kad neko ko ima iskustva sa tim automobilom kaze nesto. Ako budem srece ko lik na snimku otice mi turbina za 20 000km. Inace ova sto ja gledam je na fabrickim 16kama ima ljepsi kljuc skakavac i digitalnu klimu.
A cijena je 3250 eura. I da ako njemu trosi 7 litara na 15kama kolko ce meni trositi na 16kama? je l to neka znacajna razlika?
 
Član
Ma to je nikakva razlika. Moj brat je nedavno kupio G4, samo je njegov 115ks, na satu ima 250tkm. Potrosnja je oko 7L kombinacija gradske i otvorene voznje. Inace auto skroz ok i nema nekih mana, bit je samo da vlasnik nije mjenjao ulje svakih 40tkm i bio nemaran (vjerujte nagledao sam se i takvih)
 
Član
Ne mora znaciti da ce ti otici turbina za 20 000km. Ako je prethodni vlasnik pazio na auto i odrzavao nebi trebalo biti problema. Samo kvalitetno ulje i ne gasati auto dok ne postigne temperaturu to ti je najvaznije. Ja sam presao 100 000 km do sada sa njim, na satu je trenutacno oko 270 000 km i nikakvih intervencija sto se tice turbine cak je i tvornicko kvacilo i sada na njemu.
 
Član
Za te pare lijepo uzmes Pezo-a 307 1.6 HDI i dobijes mladje auto, ljepse, sa vise konja i manjom potrosnjom.
 
Da l je presao 220 000 ili nije nisam siguran al covjek mi kaze da vozim na sve preglede slobodno. I kakav pezo nikad ne moze biti ko golf da je mladji 10 godina a ne 2-3.
 
Top