Golf 3 TDI 90HP stock 0-100kmh

Golf 3 TDI 90HP stock 0-100kmh

nermin suljagic je napisao(la):
Malo sam trazio po net-u maloprije i naisao sam na podatak da je taj (90-97)TDI prosao tri faze,u prvoj je imao 190NM,u drugoj 201NM a u trecoj 210NM sve sa 90konja.Mozda je kod tebe neka druga serija sajo,u odnosu na ovu sa klipa?

moja je 97 202Nm

Gdje si to nasao? TDI se poceo tek od 93 ili 94 proizvoditi...

dellas je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Ja ljudi ne vidi čemu ova rasprava za tricu ako je koliko toliko ispravna je normala da za nekih 13 sekundi navuče do 100km/h...imao sam istu prije 5,6 godina sa 160000 pređenih i išla je sasvim fino i ovo ubrzanje uopšte nije neko čudo...

mene jednostavno zanima da li je normalno da trica stock ovako lahko dize 4500obrtaja u 1,2,3 brzini....

Sasvim je normalno, ali pogledaj kako diže brzinu na tim obrtajima...

na sta misli s tim kako dize brzinu?
 
Sajo_Golf GT je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
Malo sam trazio po net-u maloprije i naisao sam na podatak da je taj (90-97)TDI prosao tri faze,u prvoj je imao 190NM,u drugoj 201NM a u trecoj 210NM sve sa 90konja.Mozda je kod tebe neka druga serija sajo,u odnosu na ovu sa klipa?

moja je 97 202Nm

Gdje si to nasao? TDI se poceo tek od 93 ili 94 proizvoditi...





sta je sa audi 80,passat-om???mislim da je cak od 89god...
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
Malo sam trazio po net-u maloprije i naisao sam na podatak da je taj (90-97)TDI prosao tri faze,u prvoj je imao 190NM,u drugoj 201NM a u trecoj 210NM sve sa 90konja.Mozda je kod tebe neka druga serija sajo,u odnosu na ovu sa klipa?

moja je 97 202Nm

Gdje si to nasao? TDI se poceo tek od 93 ili 94 proizvoditi...

dellas je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Ja ljudi ne vidi čemu ova rasprava za tricu ako je koliko toliko ispravna je normala da za nekih 13 sekundi navuče do 100km/h...imao sam istu prije 5,6 godina sa 160000 pređenih i išla je sasvim fino i ovo ubrzanje uopšte nije neko čudo...

mene jednostavno zanima da li je normalno da trica stock ovako lahko dize 4500obrtaja u 1,2,3 brzini....

Sasvim je normalno, ali pogledaj kako diže brzinu na tim obrtajima...

na sta misli s tim kako dize brzinu?



Mislim na to da ide u obrtaje, ali brzina ne ide nešto posebno gore, znači da su mu te prve brzine kratke...
 
nermin suljagic je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
Malo sam trazio po net-u maloprije i naisao sam na podatak da je taj (90-97)TDI prosao tri faze,u prvoj je imao 190NM,u drugoj 201NM a u trecoj 210NM sve sa 90konja.Mozda je kod tebe neka druga serija sajo,u odnosu na ovu sa klipa?

moja je 97 202Nm

Gdje si to nasao? TDI se poceo tek od 93 ili 94 proizvoditi...





sta je sa audi 80,passat-om???mislim da je cak od 89god...



audi je tek 92. ubacio TDI motor u B4, a VW je 94. ja mislim
 
u trici 1.9 TDI je 93

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Information_124_VW-Golf-Motoren.html

zadnja tabela dizel motori ;)

eingebaut- uradjivani datum ;)
 
Kod mene golf...ubrza do sto za 11 sek....ima i na klipu...a snimao sam u Gracanici,put pokraj "Robota",nije nikakva nizbrdica!:cool:
 
Član
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Kod mene golf...ubrza do sto za 11 sek....ima i na klipu...a snimao sam u Gracanici,put pokraj "Robota",nije nikakva nizbrdica!:cool:

Laže sat 100%, možeš u najboljem slučaju oko 12 da ubrzaš...
 
Član
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
E nisi u pravu...mjereno sa GPRS-om!:cool:
I tacan podatak je 11.1 :cool:

Ne znam kako se to meri GPRS-om :) Meni je saxo na merenju bio oko 10s, a fabrički 11.2, a sat sam proverio tako što u beogradu u nekim bulevarima ima semafor koji ti pokazuje kojom brzinom ideš i lagao je 5%, i bukvalno svaki auto koji sam vozio je lagao, neki 2%, neki 5%,a golf II skoro 20%.
 
Član
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Ispravio sam...Race Crono...jbg prati te 8-9 satelita...mislim da je 99,9% tacan podatak!

Ako nisi imao dobar bar 5hz GPS il brzi (u sto sumnjam) i uradio 2-3 mjerenja, taj podatak nije ni 90% tacan, a ne 99% :icon_biggrin:
 
Ja znam da trica tdi 90 stock ni u snu ne moze 11s....

Trouble_maker trebas nam doci na pistu da vidimo kako ce ici ta raketa....ovo po satovima nije nikakva mjera....samo na crtu i to je precizno :D
 
Mjereno ne 2-3 puta vec 14 x!:cool:
I da je kakva greska ne bi u tih 14x uvijek biti izmedju 10,98 - 11,69 sek
I sad imam sve podatke snimljene!:cool:

Sajo_Golf GT je napisao(la):
Ja znam da trica tdi 90 stock ni u snu ne moze 11s....

Trouble_maker trebas nam doci na pistu da vidimo kako ce ici ta raketa....ovo po satovima nije nikakva mjera....samo na crtu i to je precizno :D

A za pistu...mozda nekad,jer imam rodbinu bas tu (Samir-slikar i ALma)- firma Arti$t
Sigurno znas Damira i Edu!:cool:
 
Sajo, pusti ti trouble maker-a ne smije se on trkat :lol: samo sam protiv sebe :lol::lol::lol:

dellas je napisao(la):
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
E nisi u pravu...mjereno sa GPRS-om!:cool:
I tacan podatak je 11.1 :cool:

Ne znam kako se to meri GPRS-om :) Meni je saxo na merenju bio oko 10s, a fabrički 11.2, a sat sam proverio tako što u beogradu u nekim bulevarima ima semafor koji ti pokazuje kojom brzinom ideš i lagao je 5%, i bukvalno svaki auto koji sam vozio je lagao, neki 2%, neki 5%,a golf II skoro 20%.

francuzi onace lazu 5-10km/h, a imo sam ja Golfa mk2 i na 100 pokazuje 98,6km/h, a na 165 pokazuje 162km/h a u tog Golfa sto si ti vozo je neko diro sat i nije dobro ustimo kazaljku brzinomjera
 
Top