Golf 2 turbina

Golf 2 turbina

igorr je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ja sto znam, znam iz licnog iskustva ili sam svojim ocima gledo a ne sa neta...
pritisak za 51kw je od 0.64 do 0.72 bara a za 59kw je 0.82-3

pa zavisi i ja sam ih dosta premjerio sto 44 sto 51 sto 59 i uvjek je stanje priblizno isto od 0.6 do 0.8 sto i nije neka velika razlika.
maksimalno dozvoljeno podesavanje za turbinu je 0.86 to je fabricki ali ja sam ih dosta podigao na 1 bar pa do 1.4 bara
mada je to veoma rizicni po turbinu zna da se razleti u komade (postigne previsoke obrtaje dodje u rezonancu i bum)

ja sam iso do 1 bar al se nakon godine mora reparirat cak i ranije
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
igorr je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ja sto znam, znam iz licnog iskustva ili sam svojim ocima gledo a ne sa neta...
pritisak za 51kw je od 0.64 do 0.72 bara a za 59kw je 0.82-3

pa zavisi i ja sam ih dosta premjerio sto 44 sto 51 sto 59 i uvjek je stanje priblizno isto od 0.6 do 0.8 sto i nije neka velika razlika.
maksimalno dozvoljeno podesavanje za turbinu je 0.86 to je fabricki ali ja sam ih dosta podigao na 1 bar pa do 1.4 bara
mada je to veoma rizicni po turbinu zna da se razleti u komade (postigne previsoke obrtaje dodje u rezonancu i bum)

ja sam iso do 1 bar al se nakon godine mora reparirat cak i ranije

da ,ako je turbina podesena na 1bar ili vise a pri tome ako se cesto forsira u velike obrtaje nije duga vijeka ni ona a ni masina:) mada masine za stret race dizu i do 1.5 bara .
 
Član
Stvarno nemogu da vjerujem !!!
#Igorr - po tvojoj prici neznam sto su ljudi uopšte izmišljali turbinu sa geometrijom, kad ima ovih sa osovinom ko "ekser" i pusu 1.5 bar.
Gadaš se brate ovim pritiskom, nego hajde ti nama lijepo predstavi svoj autic i dugogodišnji rad na njemu.
 
Član
Pa brate ja sam svoje vozilo zavrsio ima 3 godine i tada nisam radio fotodokumentaciju i kako da predstavim svoj rad.
I ja stvarno nemogu da vjerujem koliko ovdje ljudi malo znaju i uplicu se u rasprave, (cast izuzetcima)a covjek kada ih slusa rekao bi da su vrhunski poznavaoci auomobila.
Ali dobro, je vise necu da ucestvujem u ovoj raspravi ja sam samo podijelio svoje misljenje i iskustvo sa vama.
A ko bi zelio da usavrsi svoje znanje bilo bi mu bolje da se uclani na ovaj forum
http://www.vwdiesel.net/forum/index.php?topic=24407.0 i uzgred da nauci kako da podigne perfomance svoga vozila do maximuma sa skoro nikakvim ulaganjem:)

Pozdrav
 
Legend
Igore, ne sumnjamo mi u tvoje znanje, iako si napisao par nebuloza, ali nam daj slike tog tvog 10godisnjeg rada.. sta kako gdje
 
Top