Golf 2 turbina

Golf 2 turbina

Član
Golf 2 1.6 TD 44 kw ,mala turbina. Ima li kakvog posla da se stavi veca turbina (51 kw) ili je samo po principu ustekaj ???
 
ima malu turbinu al mu je pumpa od obicnog dizela, ako hoces turbo od 51kw treba ti i Bosch pumpa 51kw, inace ne bi nista ni osjetio
 
Član
Kad to vec radis idi na 59Kw, noke je to radio pa njega kontaktiraj kako da to izvedes
 
Početnik
takac je napisao(la):
Kad to vec radis idi na 59Kw, noke je to radio pa njega kontaktiraj kako da to izvedes

nije noke to radio... ;)

ti na svom motoru od 44kW imas odlicnu podlogu, finu turbinu i blok spreman...znaci, samo stavis bosch pumpu od TD 51 ili 59kW, svejedno, mogu se nastelovat obe, i dizne sa istog, znaci 51kW, i eventualno intercooler stavis, na kraju sve kakvom finom nagodnom bosch majstoru da ti to nasteluje fino.. ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
takac je napisao(la):
Kad to vec radis idi na 59Kw, noke je to radio pa njega kontaktiraj kako da to izvedes

nije noke to radio... ;)

ti na svom motoru od 44kW imas odlicnu podlogu, finu turbinu i blok spreman...znaci, samo stavis bosch pumpu od TD 51 ili 59kW, svejedno, mogu se nastelovat obe, i dizne sa istog, znaci 51kW, i eventualno intercooler stavis, na kraju sve kakvom finom nagodnom bosch majstoru da ti to nasteluje fino.. ;)

Znaci samo bosh pumpa od 51 kw i da se nasteluje na ovu vec postojecu turbinu(malu)
 
Početnik
Jose90 je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
takac je napisao(la):
Kad to vec radis idi na 59Kw, noke je to radio pa njega kontaktiraj kako da to izvedes

nije noke to radio... ;)

ti na svom motoru od 44kW imas odlicnu podlogu, finu turbinu i blok spreman...znaci, samo stavis bosch pumpu od TD 51 ili 59kW, svejedno, mogu se nastelovat obe, i dizne sa istog, znaci 51kW, i eventualno intercooler stavis, na kraju sve kakvom finom nagodnom bosch majstoru da ti to nasteluje fino.. ;)

Znaci samo bosh pumpa od 51 kw i da se nasteluje na ovu vec postojecu turbinu(malu)

i dizne...
 
Član
Oggy je napisao(la):
Jose90 je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
takac je napisao(la):
Kad to vec radis idi na 59Kw, noke je to radio pa njega kontaktiraj kako da to izvedes

nije noke to radio... ;)

ti na svom motoru od 44kW imas odlicnu podlogu, finu turbinu i blok spreman...znaci, samo stavis bosch pumpu od TD 51 ili 59kW, svejedno, mogu se nastelovat obe, i dizne sa istog, znaci 51kW, i eventualno intercooler stavis, na kraju sve kakvom finom nagodnom bosch majstoru da ti to nasteluje fino.. ;)

Znaci samo bosh pumpa od 51 kw i da se nasteluje na ovu vec postojecu turbinu(malu)

i dizne...

ok, hvala ;);)
 
Legend
FilipMk2 je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
oggy ti je sve rekao
obavezno i intercooler nabaci, kad vec radis..

noke koju ti turbinu imas?

kod mene je najlosija turbina koja je postavljana

51kw ali neka starija izvedba (predpostavljam) ugl nema stelovanje pritiska.. (neke imaju)

jeste najveca precnikom, ali nije startna, tek negdje poslije 2500 osjetis da "Povuce", tako je bilo i prije nego sto sam stavio IC tako da nije do turbo rupe..

jedno vrijeme se extra ponasala, kada sam tek postavio IC, dobro je bila ustimana pumpa tako da gotovo da je uvijek full vrtila, medjutim imam osjecaj da je dosta oslabila.. i da ne vrti kako treba..

preci cu i ja na 59 ubrzo.. pa cemo se igrati i sa boostom

Jose90 je napisao(la):
aBd kad se bude radilo ici ce se na 59 kw.. Hvala svima ;)

ako ne nadjes 59, mozes stavit i turbo od mk3, u biti je ista turbina samo bez hladjenja.. kako sam ja skontao, mislim da je oznaka k24.. stim da ima nekih sitnih prepravki oko dovoda ulja
 
Član
.nOKe je napisao(la):
FilipMk2 je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
oggy ti je sve rekao
obavezno i intercooler nabaci, kad vec radis..

noke koju ti turbinu imas?

kod mene je najlosija turbina koja je postavljana

51kw ali neka starija izvedba (predpostavljam) ugl nema stelovanje pritiska.. (neke imaju)

jeste najveca precnikom, ali nije startna, tek negdje poslije 2500 osjetis da "Povuce", tako je bilo i prije nego sto sam stavio IC tako da nije do turbo rupe..

jedno vrijeme se extra ponasala, kada sam tek postavio IC, dobro je bila ustimana pumpa tako da gotovo da je uvijek full vrtila, medjutim imam osjecaj da je dosta oslabila.. i da ne vrti kako treba..

preci cu i ja na 59 ubrzo.. pa cemo se igrati i sa boostom

Jose90 je napisao(la):
aBd kad se bude radilo ici ce se na 59 kw.. Hvala svima ;)

ako ne nadjes 59, mozes stavit i turbo od mk3, u biti je ista turbina samo bez hladjenja.. kako sam ja skontao, mislim da je oznaka k24.. stim da ima nekih sitnih prepravki oko dovoda ulja



nOKe, najbolje je da zovnes nekad Eldina (TDi power) i mene na kafu da ti ofiramo GTD finte ;)
 
Top