GOLF 2 TDI PD 4MOTION, VELIKI TURBO + NITRO

GOLF 2 TDI PD 4MOTION, VELIKI TURBO + NITRO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sta ispod 13!! ja koliko znam u Leonu ovaj motor isao 12.7!! Da nespominjem sad u mk2
 
Član
Sam da se nadodam na Kenana...
Kao sto je Noke rekao... nisu nasli zajednicki jezik i razisli su se. Znaci, nikakva svadja!

Cisto nako da drugi nebi pogresno protumacili.
 
Legend
Upravo, mozda sam ja to malo pregrubo rekao, dakle nema govora o svadji, petar i zoki su dugogodisnji prijatelji, tako da nije nikakva svadja, vec jednostavno sto bi ljudi rekli "sluzba je sluzba, druzba je druzba", eh nesto na taj fazon
 
Početnik
vidim da imamo istu SPEC pojacanu korpu.
lamela nam nije ista. kod mene je SPEC stage 4, 240mm, bez federa. koji je kod tebe stage to, 3 ili 3+ ?

dali si mjerio auto dosad na valjcima, koliko si najvise imao NM ? ili koliko ocekujes. korisno je da razmjenimo tu informaciju.
meni na valjcima sada kad sam mjerio dobio sam 530nm momenta, bez nitra. sa nitrom ne mozemo mjeriti na valjcima, ali nitro shoot udaram extreman, preko 100ks zasigurno (prave vrijednosti, ne americkih lazi o snazi), tako da mi motor na srednjim okretajima sigurno ima i oko 650nm. i ovo kvacilo drzi bez sekunde popustanja, sa upaljenim pogonom zadnjim.
ali kod tebe je TDI sada extremno pojacan + i nitro, to bi moglo biti jos vise momenta nego kod mene. i ti imas 4motion, znaci opterecenje na lamelu je jos jace.


sto se tice auta da ce ici bolje nego prije to nije upitno uopce. kad se sve zavrsi bitno je da to SM remapira komplet.


a sto se tice slaganja ovoga svega oko pogona ja najbolje znam sta sve treba proci i koliko je to posla i zaj*ancije sa 4motion na mk2 golfa, sve sam si morao sam napraviti :icon_biggrin:
 
Početnik
sada sam provjerio. po onome sto SPEC firma navodi, i stage 3 (a to je tvoj taj sa slike) i stage 4 drze okruglo 700nm momenta.
 
Član
kao sto narodna poslovica kaze:"gdje ima dima,tu ima i vatre"svaka cast ima da bude zlo u pravom smislu.Sretno u nastavku :cool:
 
:icon_exclaim: Slijedeca rasprava, prepucavanje ili bilo sta sto nema veze sa ovom temom --------> Hladjenje na 7 dana....Ako imate nesto da rijesite izvolite PM pa se svadjajte...

Zoki, dao sam upute .noke-tu na MSN, nadam se da ces rjesiti zaboravljen pass...Sa srecom u nastavku projekta...
 
Legend
idemo dalje..
auto je preuzeo g.power i nastavio sa radom punom parom.. u prici sa zokijem, ima jos da se srede neke sitnice, auto ce biti spremno ubrzo..

g.power :

Budući da je bilo jako malo mjesta odvod ulja sam morao napravit iz tri dijela
f630b24b.jpg


Pastravljen i oćišćen ispušni i usisni dio turbine
13c9b4b5.jpg


Složen downpipe i komplet auspuh sve fi 70mm
1aaf5548.jpg

beb2b090.jpg


složeni nosači za chargecooler
22db6e1f.jpg


Tlačne cijevi sam skoro kompletirao,čekam tokara da mi napravi par priključaka i flanđu za turbinu
e04ac5d3.jpg

4c003a68.jpg


Složena flanđa za tlačnu stranu turbine
2cc365ae.jpg


Složena usisna strana od turba do filtera zraka
fe5ccd3c.jpg

82ef111e.jpg


Smontiran i upicanjen šaltung od S3
a8c4942b.jpg

db0f7e39.jpg


Dan plastičarenja
Budući da je roving hauba bila predviđena samo za kopče odlučio sam iskrojit i izlit nosače da se hauba može normalno otvarat i zatvarat
55836493.jpg

a2efa3a9.jpg

c9078e16.jpg


Prerađen prednji nosač motora
d249b119.jpg


Složena posuda od vode za chargecooler
0b785e8e.jpg

72a78627.jpg


složen nosač za boce od nitra i montirano u auto
http://www.imagesforme.com/upload/beaa598f.jpg
7c680e70.jpg


Prerađeni nosači siceva i montirano u auto
5be9d093.jpg

478d72d2.jpg


i za kjraj :D
62dc94fd.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top