golf 2 td

golf 2 td

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GreenDevil je napisao(la):
jbg kad si vec bez para treba ti kljuc 13 i ravni srafciger i eto snage nakon tvz CHIP-TUNNING golfa 2 hehehehehehehhehe

hohohohh joj kralju sto me pravo fino nasmija...a upravu si :D
 
Član
Momci imam jedno pitanje za vas...

Ja imam Golf 2 '89 TD intercooler 1.6 59kw...
Malo je chudna njegova istorija ali i on je sam po sebi chudan...

Poshto sam mu sada otvarao blok video sam da su mu predkomore za ekspanziju paljenja 30-ce (dijametar 30)...

Ti blokovi su se koristili na Audi-u 80 iz 80-tih godina...
Pa meni zanima da li se moze naci blok G2 1.6 ili 1.9 TDI-a i koliko koshtaju?
 
Početnik
HerrNuki je napisao(la):
jebes dizel nabavi 1.6 benz. i kompresor mu ubaci


molim da mi se imenuje netko u Bosni i Hercegovini tko ubacuje, nabacuje itd. (i tj. tko je to dosad uradio) turbine i kompresore na N/A benzinske motore
 
Član
jebiga i ovdje sad napravili ferari od golfa 2 1.6 dizel... dajte malo spustite loptu.. isapde jede sve zivo na ulici :D
 
Član
pa kazem ja nema snase da ga jebes golfov motor 1.6 td djaba mu i intercooler i sve ali nema sanse protiv 1.6 benz sa kompresorom

HONEY je napisao(la):
HerrNuki je napisao(la):
jebes dizel nabavi 1.6 benz. i kompresor mu ubaci


molim da mi se imenuje netko u Bosni i Hercegovini tko ubacuje, nabacuje itd. (i tj. tko je to dosad uradio) turbine i kompresore na N/A benzinske motore



a i mene interesuje gdje bi mi to neko mogao uraditi u BIh i ako ko zna za koliko love
 
Početnik
HerrNuki je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
HerrNuki je napisao(la):
jebes dizel nabavi 1.6 benz. i kompresor mu ubaci


molim da mi se imenuje netko u Bosni i Hercegovini tko ubacuje, nabacuje itd. (i tj. tko je to dosad uradio) turbine i kompresore na N/A benzinske motore



a i mene interesuje gdje bi mi to neko mogao uraditi u BIh i ako ko zna za koliko love


e pa kad bi imali malo predstave sto sve jos treba uraditi na i u motoru osim tog "ubacivanja" onda bi isto tako znali zasto to nitko nije uradio dosad :D:D
smjesno mi je kad vidim sa kojom jednostavnosu se prica o tome a ljudi i nemaju predstavu sto sve jos treba tu napraviti da bi uopste neki motor od n/a postao turbo i da bi radio i isao bilo kako
a da ne govorim uraditi to kako spada (dosad je to jedino Hota ucinio po propistu i kvalitetno iako je poceo sa turbo motorom ipak)

u Mostaru je bio smjesan pokusaj toga, koliko znam spalili su motor nakon nekoliko kilometara :D:D
vjerujem da je bilo jos polu-majstroskih smjesnih pokusaja unaokolo samo valjda ne pricaju o tome nakon sto razjebu sve :lol:

Nidal je uradio turbo na n/a motor (ne mislim na 16V G60 na kojem je vozio prije, nego na 16V TURBO kojeg je kasnije sastavio iznova, i prodao), imao dobre rezultate, iako to sto je uradio je daleko od nivoa kojeg smatram "uraditi kako spada"

Jedini pravi i uradjen kako spada u BiH ovog trenutka (tj. ostalo je jos samo mapiranje motora sto cemo zavrsiti tokom 4-og mjeseca, tako da test-day mostar se nece voziti ali utrke kasnije valjda hoce gdje ce i moci pokazati PRAVI KVALITET i SNAGU) VW TURBO motor, koji koristi glavu i blok od inace n/a (atnosferskog) vw motora, je djelo mojih ruku osobno, upaljen u prvom mjesecu 2008-me g.
 
Početnik
glede teme, ja osobno sebi da ga imam nebi ni pipnuo golfov motor 1.6D ili TD u pokusaju pojacavanja jer je to sve sitno bezveze i neisplativo. ti motoru su da se vozaju za obicne potrebe dok traju (te i kad dotraju, dobra reparacija pa ponovo ;) )
 
druze svaka cast za to sto hoces, ja jesam mozda neki lajik sto se tice automehanike, ali mogu ti reci samo jedno, vjeruj mi da kod dizela tih 10'tak konja nece promjeniti bas nesto bogzna situcaiju, pogotovo ako se vozis sa vise ljudi u autu, mislim bit ce promjene, ali dali se isplati ??? vozim dizela, ono stari dizeli "punoljetni" ipaksu uglavno sto se mene tice za kuliranje, a to sto vidis nedje da je neko sa dizelom 1.6 doruckovo 1.6b, heh, vjeruj mi da je do vozaca, pokusaj posle "dorucka" zamjenit se za auta i daj mu gasa kao svom golfu pa ces vidjeti, ne samo na startu.... ;) ipak druze, svaka cast za to sto pokusavas...... mozda i pobjedis ;)
 
Član
pa o tome se cjelo vrijeme radi iz 1.6 Gtd i ako jos ima i intercooler onda je iz njega izvucen skoro pa max iz takvog motora bez da mu prosirujes cilindre i ko zna sta jos u extremnim slucajevima i tek onda moze parirat 1.6 benz. (jest da je tad bolji) i to standardnom u solidnom stanju

moja poenta je bila da je 1.6 benz daleko bolji i isplativi za tuning nego dizel

Hvala
 
nece ti radit obrtaji i board comp to je sigurno imo sam ja od GTI 260km/h i 8000rpm + board comp samo radio pokazivac brzine. a mozes ubacit dizelov obrtomjer. PS neces imat ni lampice od grijaca na tom satu (ona zuta)
 
Početnik
nokke je napisao(la):
ljudi da vas pitam nest...slabo se razumijem u motore...ali zanima me koliko moj golf 2 1.6 TD 44kW ima konja...jel isti odnos 1kW=1.333 KS ili je zbog turbine drugaciji... i ako neko ima neki prijedlog kako da povecam broj konja...


odnos kW : ks je 1 : 1.36

turbina nema veze sa tim omjerom :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top