Golf 2 1.3i ili 1.3 karb

Golf 2 1.3i ili 1.3 karb

Član
ok sve sam razumio ima tu posla a i treba dosta da se mjenja,uglavnom koliko sam skonto neisplati se mjenjati.
e sad za tu soluciju da vadim svoj motor i ubacujem 1.6 to se nece desiti iz vise razloga
a neki su razlozi tesko je naci dobar 1.6 em su stari em su puno presli dok kupim motor i platim majstoru da to spakuje i opet kontas koliko ce taj motor trajati
to je sve uzimanje macka u vreci.
Onda moj motor je koliko vidim i koliko prelazim sa njim je vise nego odlican dijelovi su jako jeftini za odrzavanje ovog motora.
skoro sam zamjenuo dihtung glave,poklopca,izduva i usisa stavio bolje ulje nove svijecice i auto odlicno pali lijepo radi na leru,jedini je problem brzina nemoze ici preko 130kmh sto meni i nesmeta jer iskreno nemamo mi ni puteva za velike brzine a jos je auto i staro.
A sto se tice karburatora na mom autu karburator nije originalni vec je jednogrli od pola 1.0 1990god auto sam gonio majstoru koji radi samo karburatore
on je karburator testirao i rekao je da je u odlicnom stanju potrosnja je za ovaj motor minimalna ali mi je isto rekao da je smanjena potrosnja na karburatoru e sad isto mi kaze da on moze namjestiti da auto bolje vuce i bolje ide ali da ce stim potrosnja biti znatno veca,tako da ja nisam htjeo nista dirati na karburatoru.
i ko mi nevjeruje da je gradska potrosnja 6.5 neka dodje i sam provjeri ako bude preko 6.5 poklanjam mu auto
licno sam testirao potrosnju i nije prelazila 6.5
 
Član
pa nebi sad da ide 200 kad bi mogo jedno 150 bio bi prezadovoljan dali bi tu brzinu mogao dobiti sa sportskim filterom ili mjenjacem sa 5 brzina
 
Prvo vrati dvogrli karburator,pa onda ako ne budes zadovoljan ides na mjenjac sa 5 brzina,jer dzaba ti 5 brzina ako auto nema snage da ih iskoristi.
 
das svoj motor i mjenjac i uzmes 1.6B sa mjenjacem i doplatis nesto sitno a ruke bi ti bile max 100KM da se to zamijeni, nek si ulozio 200KM u sve to i bices rahat
 
Član
Dobro upakovan 1,3 I moze bolje ic od 1,6 mehanicar koji radi samnom ima tog 1,3 I u fabrickom stanju znaci auto leti nije normalno naspram mog 1,3 karburatora avion. kakvi ti 1,6 td njih sa svojim 1,3 otresem nemora to mista znacit sve je do odrzavanja I vozaca
 

Kec

Član
[
Dobro upakovan 1,3 I moze bolje ic od 1,6 mehanicar koji radi samnom ima tog 1,3 I u fabrickom stanju znaci auto leti nije normalno naspram mog 1,3 karburatora avion. kakvi ti 1,6 td njih sa svojim 1,3 otresem nemora to mista znacit sve je do odrzavanja I vozaca
Potpuno se slazem, I ja sam slicno rekao u pocetku teme,znaci samo ako je sve ok,da ga nista ne jebe,karburator,svj ećice,itd.Auto ide sasvim solidno,ne ide bolje od 1.6b što je i normalno,a od 1.6 TD 51kw tu ga je negdje ali malo bolji je ovaj od 51kw, bolje cupa u strani,znam iz iskustva jer imam oba.
 
Član
Samo sto taj turbo dizel kad se goni hoce potrosit vise ulja I od 1,3 I od 1,6 ovaj moj 1,3 karb je bio ludo auto sa 5 ljudi uz ivan sedlo stoju ide al zato otvorena nula bodova a ovaj momak samo drugu glavu I usisnu granu na ovaj.motor stavit ostalo bi uz manje prepravke trebalo pasat prije par dana na odpadu u mostru na paleti.mitor 1,3 I bez mjenjaca za 150 maraka se prodaje
 
  • Like
Reactions: Kec
jos malo pa ce taj 1.3i ic ko GTI 82kw, jest brzi od obicnog dizela al od TD nije, jest ako je TD samo u naslovu a pod haubom obicni dizel...
taj motor moras derat da bi iso i de se uozbiljte vise s tim motorcicima, nemoj da ja pocnem bacat bombe kako sam sa skuterom od 50ccm dero 1.3 golfove
ja sam sa svojim 1.6 TD dero keca 1.3b, momak bio uporan i 5 puta se trkali i nije mu jasno, kaze ja dero TD a tebe ne mogu, reko jarane u mene je motor u extra stanju i ide kako treba
 

Kec

Član
U mene je ovaj dobar motor 1.6 TD 51kw,stvarno ga odrzavam,90.god auto.Ne kazem da je brzi 1.3 al ni ne zaostaje mnogo za njim.Dosta od mene :D
 
Član
nema svako para da kupuje golfa 4 ili skuplje auto, lako je dic kredit i kupit skuplje auto i gledat ga ispred kuce-stana i nedaj boze da se pokvari i onda sam sebi kazes lijepa moja dvojka
Naravno, ali hoću reći da nema smisla izvoditi nikakve preinake koje puno koštaju a slabo šta daju...ne isplati se na tako starijim autima, ne samo na golfu. Stavljati ajnšpric ili drugi motor....vrijednost takve prepravke prevazilazi vrijednost samog auta...naprosto nije pametno da se tako ulaže u obično auto. Da se sređuje za trkanja ili izložbi onda ok, ali ovdje nije riječ o tome...
 
Naravno, ali hoću reći da nema smisla izvoditi nikakve preinake koje puno koštaju a slabo šta daju...ne isplati se na tako starijim autima, ne samo na golfu. Stavljati ajnšpric ili drugi motor....vrijednost takve prepravke prevazilazi vrijednost samog auta...naprosto nije pametno da se tako ulaže u obično auto. Da se sređuje za trkanja ili izložbi onda ok, ali ovdje nije riječ o tome...
druze svaki je cejf skup ali opet lakse je promijenit motor na mk2 nego na mk4, bolje se malo isrest na dvici pa kad kupis bolje auto da ga cuvas :D:D
 
Top