Golf 2 1.3i ili 1.3 karb

Golf 2 1.3i ili 1.3 karb

Član
E ovako nije me dugo bilo pa da pocnemo sa nekim izmjenama ako se sta tu mogne srediti.
Ovako ja imam golf 2 1.3 karburator ali karburator je od pola 1.0 1990 godiste,e sad mene zanima
dali moze na ovaj moj motor i postojecu glavu motora da se odradi da bude ajnspric interesuje me sta sve treba da se mjenja i sta sve ostaje od mog motora i interesuje me dali se to isplati i koliko otprilike kosta ta solucija.

Razlog ovoga je taj sto je moje auto jako slabo inace neide mi kako je isao kad sam ga kupio,prije par dana sam isao na put i po auto putu nisam mogao ici vise od 130kmh gume su bile 14" 185-55-14 inace mjenjac je sa 4 brzine

Posto sam vozao par golfova sa 1.3 motorima idu znatno bolje od moga jedina razlika je bila sto moj ima manji karb od ovih sto sam vozao koji su imali standardni karb od golf 2 1.3
A ovi 1.3i idu kao nevrijeme a trosi kao moj inace trenutna potrosnja mi je gradske oko 6.5l otvorene oko 5.8l-6.0l
 

Kec

Član
Ovi Golfovi 1.3 kad im je sve ok,karburator pogotovo,mogu ici bas solidno.U mene je u kecu motor iz Golfa 2 90 god.ma to je metak od motora,nosi kecevu šasiju ko papir:)..A sad mi je karburator zacepljen i jedva ide petom brzinom i po ravnu(gusi ga).A u mene je gradske 7,5,8l kad je sve ok.
 

Kec

Član
Hahaha cuj nevrijeme, ko metak da nije raketa. Uozbiljite se
Haha,ma u mene je prije bio motor 1.1 a sad ovaj 1.3 razlika nebo i zemlja.Treba uzeti u obzir da je Golf 1 laksi (koliko toliko) od Golfa 2.Doduse ne znam kako se ponasa u Golfu 2 jer nisam nikad vozio dvojku 1.3,jesam 1.6 benzin,plin.
 
Član
Dali vi uopste citate sto sam napisao,ja niti sam trazio da ubacim 1.6 niti zelim ikakav drugi motor da ubacujem.
Fino sam napisao dali moze na ovaj moj motor da se upakuje da bude ajnspric dali se to isplati raditi
I zasto na svaku procitanu temu o 1.3 motorima iz golfa ima seljaka koji ce reci ma izbaci to ubaci 1.6 ili ti motori nevaljaju,puno trose i takve price
zasto uvijek ima takvih pojedinaca
 
  • Like
Reactions: Kec
zato sto ces bacit pare na to smece od motora, neces dobit nista i kasnije ces sam sebe udarit u glavu i rec sto ne ubaci 1.6 ili 1.8 koji ce trosit isto ko 1.3 a duplo bolje ic
 
Član
Aj ovako objasni mi pod
1-zasto je smece od motora
2-Zasto necu dobiti nista sa tim
3-i zasto da ubacim 1.6 ili 1.8
 
ne znam ja sam tako cuo isto ko i ti sto si cuo da 1.3 motor leti sa ajnspric pumpom
taj motor ne ide a trosi ko 1.8, i nemoj mi molim te govorit kako si ga vozio 160 dok je bio ispravan
ako vec hoces da ga sredjuje onda mu nabaci duple karburatore pa ce ic
 
Član
ovako vozio sam 1.3i i brzi je i startni od 1.6td
brzina mi nije bitna ali kod mene ovaj motor trosi sasvim zadovoljavajuce
i iskreno da ti kazem kada sam ga kupio vozio sam ga oko 160kmh ali sada nece preko 130kmh neznam sta je upitanju ali ziva istina nevidim razlog zasto bih lagao
 
Član
1.3 motor trosi po gradu oko 9L, slabo ide slabo ubrzava.mozes ubaciti anjspric na taj motor i trebati prakticno sve, samo vidi gdje se nalaze dizne na usisnoj grani anjsprica, ako se nalaze na pola usisne grane onda moze na tvoju glavu, a ako se nalaze na samom kraju usisne grane gdje se spaja na glavu, onda moras pogledati da li tvoja glava ima vec ostavljene otvore za dizne na glavi. Ja mislim da je kod tog motora na pola usisne grane da se nalaze dizne i da moze bez problema se ugraditi, ali ces sasvim malo da dobijes na snazi, a potrosnja se nece znatno promijeniti... a sta ti treba, treba ti sve, usisna grana, dizne, instalacija, senzori, ecu, protokomjer, itd itd i neko ko ce to sve moci da ti upakuje da to radi kako treba, sto jako malo majstora zna...
1.6 karburator ili anjspric je dosta jaci i puno bolje ide a potrosnja po gradu mu je oko 10L, zato ti svako kaze da ubacis taj motor jer ces imati puno bolje ubrzanje i krajnju brzinu od 1.3 a trosice isto po gradu pa cak i otvorene ce trositi isto ako ne i manje...
 
  • Like
Reactions: Kec
ovako vozio sam 1.3i i brzi je i startni od 1.6td
brzina mi nije bitna ali kod mene ovaj motor trosi sasvim zadovoljavajuce
i iskreno da ti kazem kada sam ga kupio vozio sam ga oko 160kmh ali sada nece preko 130kmh neznam sta je upitanju ali ziva istina nevidim razlog zasto bih lagao
to je sigurno propisani 1.6TD kojem je turbo samo u naslovu, sad je taj 1.3i brzi i od 1.6 benzinca :D
 
Top