Golf 1,6 JXD

Golf 1,6 JXD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zadnje felge su dosta fine samo mi nije jasno da se teg za balans nemože stavit iznutra s vana je skroz ružno da stoji na falcu al valjda tako mora biti i da usput imaš li ikakve 13 ke na prodaju 7x13 ili 8x13 ili 8 ili 9x14 (slučajno)
 
Član
Jesi, vidis, i ne samo na njima!

Slika376.jpg


Slika053-2.jpg
 
Član
@nOKe & dado_style: Naravno da ima razloga zasto sam stavio tegove izvana! Naime najlakse je izbalansirat felgu i gumu upravo na ovaj nacin, ujedno postavljajuci utege na sam rub dobijete najmanju mogucu tezinu utega!

Posto vecina mojih felgi ima velik falc utege bi trebalo postavljat skoro po sredini felge!

To iziskuje i do duplo vise tegova nego sto bi se stavilo na rub!

Takodjer, cesto se desi da se nakon postavljanja sa unutarnje strane falca moraju postavit i kontra balansi sa suprotne strane!

Zamolite jednom, kad budete trebali balansirat tockove, osobu koja radi da vam pokaze koliko grama utega ide ako se stavlja na rub a koliko negdje sa unutarnje strane, razlika je ocigledna!

Isto tako, izbjegavam lijepljene utege gdje je god moguce, i postavljam one koji se ukucavaju!

Pozdrav!:icon_smile:
 
Legend
ovaj momak od kog sam ja kupio ove moje sadasnje felge, je balansirao na taj/slican nacin, i onda se desilo to da "spadne" fabricka plastifikacija sa felge, zbog toga me cudilo sto si tako balansirao..

iskreno, sto se tice estetike, ne svidja mi se taj nacin balansiranja..
 
Član
@nOKe: Prvo sto uradis prije poliranja je da skines upravo tu tvornicku plastiku ili boju! Tek onda kreces na slajfanje glaspapirima a poslije ide poliranje!

Dakle polirana felga nema tu zastitu!

Ako ostane koja ogrebotina, jednostavno je ispoliram!

Posto zelim da imam sto manje balansa na felgi, ovo je najbolji nacin za mene, a kako i nona kaze tesko da ces ga isprve primjetit!

Hvala!:icon_smile:
 
Legend
martin je napisao(la):
@nOKe: Prvo sto uradis prije poliranja je da skines upravo tu tvornicku plastiku ili boju! Tek onda kreces na slajfanje glaspapirima a poslije ide poliranje!

Dakle polirana felga nema tu zastitu!

pa da, ako ostanu ove bbsice kod mene ,to cu i uraditi, skinut cu ovu fabricku plastifikaciju i ponovno ispolirati rub i nekako vratit tu plastifikaciju iako nesto sumnjam da ce moci se pricvrsit na taj polirani dio, al cu probat hehe :D
 
Član
evo sad bas kontam da je kakav cep uradit gdje su sarafi mislim da bi felga bila jos 3 puta bolja
 
Član
Znas arminnn-e, ti cepovi imaju jaaaaako nezgodnu naviku!

Naime, u nocnom terminu znaju negdi odlutat, i neznaju se ponovo vratit!

Zato ih drzim u kuci, u dobro zatvorenoj kutiji!

Imam za oba kompleta ATS Cup felgi!

Stavim ih ponekad!

Slika087-2.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top