Gluposti po bosanskim drumovima

Gluposti po bosanskim drumovima

MTR je napisao(la):
@Sale : ta dionica Gradacac-Modrica-Doboj se ubila za one sa Discovery kanala , za par dana imali bi cijelu sezonu snimljenu , ja sam tu bar jednom sedmicno i pripremam se psihicki 2 dana :D , pogotovo sad kad ljudi rade po njivama , jao majko samo na jednom traktoru sam vidio da ima retrovizor , svi ostali ulijecu i izlijecu sa njive ko na pistu , boli njega racku ide li sta .

trenutno mi najvise idu na zivce oni sto idu 40-50 km/h na dionicama dje se moze ici 80-90 , ali problem je sto ga tu ne mozes obic jer vec imas 20 auta ispred sebe a dionica je zajebana i onda guslas za njim po pola sata , majke mi ja skrenem na prvi parking zapalim cigar , prodje 10-15 minuta i lagano , al djaba .

Sad kako je otvoren autoput i dosta je skupo za kamione svi se svalili ovamo na Busovaca - Kiseljak - Kobiljaca , ma ludilo , vise ne trebaju patrole ni kamere , ne mozes vozit vise od 30-40

2-3 puta me to zadesilo, kamion ispred mene a kolona se ufatila.. lik ne ide vise od 30 km/h, trebalo mi je 1,5h da dodjem sa Mostarskog do Kiseljaka... ima ih pun qrac :icon_mad:

Najgore mi je kad se neko "zalijepi" za gepek, pa moras vise gledati pozadi nego naprijed, pogotovo kamioni jer visina farova tacno u visini glave i retrovizora.. jos ako upale duga svjetla sto se nerijetko desava to je za izludit..

ili neki dan idem kroz grad i na jednom pjesackom prelazu, vidim lik hoce da predje i ja smanjim brzinu na 20-30 km/h, bio sam od njega udaljen 100-200m i on stane na pjesacki tacno na sred trake i gleda u mene.. jos mu je samo falio pistolj da me upuca kao u filmovima, ja stanem kad sam dosao do njega i sviram mu sto ne prelazi, lik nesto grana rukama, sam kontam idi se u 3 p.m. jos da ga pregazim da ga nosim na dusi... sve sami seljaci u p.m. :icon_mad:
 
Član
sto ce ovdje biti stvari za pisati, uhh... ja nisam nikad ni izasao na cestu da ne naletim bar na jednu situaciju vrijednu spomena u ovoj temi :icon_rolleyes:


al eto najnovija je sljedeca:

neku noc se zaletio, bilo je malo pokasno i rekoh da malo propusem kad odjednom se lik ubacuje na magistralu, nista on nije upalio, ni svjetala ni zmigavaca, ama bas nista.. naravno u pitanju je golf 2 :D
ja se sjeb'o, umal glavu oba da izgubio.... obidjem ga nekako i usporim, kad vidim on nedaleko skrece sa ceste, valjda mu bilo blizu destinacija pa kontao "necu nista ni paliti, evo me kuci".



da bog sacuva :icon_rolleyes:
 
sub3r je napisao(la):
sto ce ovdje biti stvari za pisati, uhh... ja nisam nikad ni izasao na cestu da ne naletim bar na jednu situaciju vrijednu spomena u ovoj temi :icon_rolleyes:


al eto najnovija je sljedeca:

neku noc se zaletio, bilo je malo pokasno i rekoh da malo propusem kad odjednom se lik ubacuje na magistralu, nista on nije upalio, ni svjetala ni zmigavaca, ama bas nista.. naravno u pitanju je golf 2 :D
ja se sjeb'o, umal glavu oba da izgubio.... obidjem ga nekako i usporim, kad vidim on nedaleko skrece sa ceste, valjda mu bilo blizu destinacija pa kontao "necu nista ni paliti, evo me kuci".



da bog sacuva :icon_rolleyes:

I ja sam tako jednom naletio na magistrali, vozim ja jedno 60-70 km/h, vece je bila, kad vidim u susret mi ide nesto i kad mi se priblizio vidim lik vozi T2 bez svjetala... kontam se koji moron moras biti da bi vozio nocu auto bez svjetala :icon_mad:
 
Član
A zamisli kad kloc ide traktorom po noći bez svjetala, jedva ga primjetim i krenem da izbjegavam, ali eto ti vraga, nazad vuče neki priključak koji je, naravno, kao i on, totalno neuočljiv i bez i jednog, bar mačijeg oka na krajevima i koji viri po 1m od širine traktora, a može da se sklopi da se uklopi u dimenzije traktora. Slalom je bio skroz desno, drift po travnjaku (sva sreća pa nije kanal) i povratak na cestu. Ovo je bilo kad sam imao nekih 12 godina i vozio mamu kući sa posla, ali mi se urezalo u pamćenje i NIKAD ne mogu da zaboravim tu situaciju. Sad da mi se tako nešto desi, vjerujem da ne bih uspio reagovati dovoljno brzo, djelić sekunde je to bio, ni sam ne znam kako sam se izvukao, a još nisam imao veze o vožnji (nemam ni sad), 5. ili 6. razred osnovne bio.:icon_mad:
 
Član
a jedom dok sam bio manji, vozio sam se sa starim u scirocco-u i ispred nas kamion i u prikolici NEZAVEZAN konj... i naleti kamion na neku rupu ili sta vec i konj se uplasi i iskoci iz kamiona direkt na auto, usao do pola kroz sofersajbu... i dan danas imam traume :lol:
 
Član
Neku vece idem na Jelah kad lik na Krasevu dje je prije bio VF komerc na biciklu prelazi cestu nit je bicikl osvjetljen nit ima onih macijih ociju ama bas nista, vracamo se odozgo 12 sati neka dva kretan na Tesanjci dole kod Zuka isto tako pored ceste voze nit ima svjetala na biciklu nit sta i kad ga udaris kaze nisi ga vidio dje cu ga vidit nisam poskok da imam termalni vid.
Smjesna sitauacija prosle sedmice vracam se iz Tesnja i spicim preko Jelaha da vidim imal sta novo gore kad na Tesanjci ide lik sa 190 nit ima farova upljenih nit sta i blicam ja njemu da upali svjetla blica i on konta da ga pozdravljam i nastavi onako vozit bez farova ja oplako od smjeha:lol::lol::lol::lol:

@sub3r prosle godine idem tetki kad blizu nje cigo sa konjem valjda ga dotjero na ispasu pitaj Boga sta ka meni lik bejzi sa puta udarice ti konj u auto, reko dje cu sa njim ka bjezi u njivu a lik pripeo konja uz sami put moze mi repom sajbnu razbit:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Peh isto meni danas,idem u Bugojno na posao,znaci dnevna ruta,lagana muzika vozi se neki 50-60 kmh i ispred mene neka fiesta stara malo izbaciva iz traka ja naravno ne obracam previse paznje i vozim za njom sa rastojanjem....Joj ti boga kad neko kocenje ,opali zmigavac u milisekundi i lagano se zaustavlja i tek krenu da skrece kad je skoro stala u mjesto i tek onda skrece lijevo,a ja i za nje pun stisak na kocnicu,zatezanje rucne motanje desno uz bankinu,sekunda je ostala da je nisam spizdio i bacio naprijed,kad ono tamo neko zensko nije ni svjesno sta je moglo da se desi,izisla iz auta i sva zbunjena gleda u mene i misli u sebi koji mi je ***** sto sam auto isrkreno na sred ceste i skidam sve zivo sa nebesa,ma svega sam se nagledo na ovim nasim cestama,od traktora iza krivina bez svijetala do neznam cega vec,nekad me bude strah i sjesti za volan
 
Član
moze se roman napisat :D

, al u ze, kako rade ove kruzne, posebno privremeno kada ih puste, .. svaki treci prolaz je kritican, rijetko se normalno ulazi, ili stanu pa ceka i nikad, ili uleti ko kamikaza, ili krene pa stane i ni tamo ni vamo...
 
Član
posto sam magnet za gluposti i tako slicne stvari pa da krenem
sa prijateljem se vracamo iz trnova mrak nevidi se nista ja nesto i ko malo zaspo za volan kada on poce vikat pazi krava ja kroz san ma odjebi kaka krava kad airbag puf u nos opali,.
jutros na semaforu na malti cekam stojim prednjim tockom na bjeloj liniji od pjeseckog kad tip sa fiestom izamene namota predje i uvali se ispred mene ja mu svirnem kad on"jbse zurim" a kolona prema gradu,.
sada evo isparkiravam kombia i neke babe stasu vec vidim prolaze i cekam da izadju na drugi retrovizor cekam cekam cekam nigdje ih ja po gasu kad neko zaurla izadjem ona jedna mi poduprla kombi prica sa ovom drugom jos hoce da zove murju
pa onda dize sada pauk nekog golfa plus kod general servisa i trci tip nemojte moli i levat kroz prozor auta uskoci u auto (jer ponekom zakonu ako si u autu nemoze ti pauk dic auto samo kazna za parkiranje) kada ga je drot po dlakavoj guzici opalio ovaj je odmmah izaso i uplakan za paukom krenoo,.
il bolja situacija pita neka treba(grudi dupe ma ona je uhhh) da ostavi auto pred radnjom jer ce zagradit tako samo par auta i hajd reko ostavi al brzo se vratite kad ce ona samo kafu popijem i odem na frizuru a ja pojo govnoo
a situacija na auto putu za mostar sarajevo idem sa golfom 4 tdi nekih 150 to mu je max kad dva audija voze jedan pored drugog i pricaju i idu nekih 20kmh (tada su me fs3 klijesta razuvkerila ipak mogu stisnut) ovo mi nece bit jasno kada pricaju i voze i predju par km pa mogli su komotno na kafu
idem na selo prema trnovu i ide ispred dajc sa sjenom ustvari cestom ide samo bala sjena i nakon nekih par km pojavise se tockovi stranice kabina i ostatak kamiona
il isto tako ko je iz vogosce sjeca se kako je ame cistio snjeg
 
Član
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Prije 3-4 godine dosao mi jaran iz Njemacke zove ka hajmo u Zivince na kafu, haj reko evo ja kod komsije docu kuci za desetak minuta ka nemoras zurit ja sam jos u Tesnju. Tako i bi izaso ja sa komsijom pricam cekam jarana kad ide lola golf 2 crveni pun sijena gepek zadnja sjedista prvo sjediste ma sve zivo jedino malo prostora sto ima dje vozac sjedi, ja se upiso od smjeha...

Za 27 noc Ramazana ova moja raja iz Doboja isla u Tesanj i sad na ulazu u grad ima kruzni tok ovaj jedan jaran otiso lijevo prica ovaj sa njim sto se vozio ka umro sam. Vratio se ja iz Austrije kam njemu kako si otiso lijevo ka u Doboju nema tog toka a u testovima nisam to ni ucio znam da nekako treba obic......Kam ja njemu reko za tebe treba postavit znak zabranjeno skretanje lijevo i dopunsku tablu osim za gangstu, il stavit tablu upozorenja gangsta na kruznom...toku:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Jedna anegdota, ovdje blizu mene ima jedan lik vozi frezu onu novu zelenu jbg nzm koje je marke. Fazon jednom se sastavi raja i sad hoce njega zajebavat, sta ti je ovo pa sta ti je ovo kad ka njemu jedan lik za sta ti je ova kanafa....Ka ovaj komsija to mi je alnaser ja umro od smjeha:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
mnogi kukaju kako nemaju dovoljno traka za prestrojavanje. evo kako se to radi u Zenici:lol::lol::lol::lol:

covjek sam sebi napravio trecu traku. Auta koja su isla iz suprotnog smjera su morala da idu preko trotoara da bi prosli pored ovog idola. Plakao sam od smijeha:lol::lol:



Uploaded with ImageShack.us
 
Top