Gluposti po bosanskim drumovima

Gluposti po bosanskim drumovima

Član
Nzm dal ima tema ako ima ukidajte al jednostvano moram napisat da raja pocne i na to obracat paznju....
Vracam se veceras iz Teslica kad dvi trebe na magistrali voze rosule znaci ono u zivotu jos vidio nisam, i to da voze kroz naseljeno mjesto nego voze po kotlini bukvalno sa desne strane Usora sa lijeve neka stijena mrak pola 9. Znaci ono nije normalno nisam uspio skontat kolko su stare al ono je bukvalno igra sa zivotom, ne kontam kolko mroas bit glup pa izac na magistralu u nekoj vukojebini vozit rosule i to po mrklom mraku, ne dao Bog da se nesto desi i padnes nema te znaci nidje.
Znaci stvarno od sad kad sjednem u auto moracu i na gluposti obracat paznju samo cekam kad cu jos vidjet da majka gura djecija kolica po magistrali ili nekog u invalidskim kolicima, za ovo malo vremena nagledo sam se svega i svacega od likova koji voze 40-50 i ne kontaju da mu je guma ko palacinka do evo sad ovih treba na rosulama.....u ovoj Bosni narod stvarno nije ograbljen.....
 
Član
prije 15dana, tako hadzo vozi traktor, navece oko 9 sati, mrak vec pao, na traktoru ni macijeg oka, kamo li svjetla. jos se potrefio iza nekakve krivine, jedva ga skontali. sreca pa nije nista naislo iz suprotnog smjera dok smo ga zaobilazili...
 
Član
eh par puta se to dogadjalo da se za dlaku popnem na prkolicu sa sijenom tako

posto se vec 10 god. vozikam po neznam dal bi se moglo nazvati uopste DRZAVI ovoj, nazivio se i nagledao se bisera , dobro ima i mojih gresaka i one zurbe al brate bar nastojim da imam neku granicu i mjeru ipak sam na putu i volio bi kuci da se vartim , ta misao me uvjek prati kada sam dalje malo

mene najvise nervira i to se cesto dogadja je kada neko treba da izadje naput da se prikljuci i glade te kako mu se primices i opet ono polako ispred tebe prva-druga a ti moras malo jace na kocnicu , ja onda obidem pa na kocnicu naglo i na sirenu-vidi kako je J..... ostatak je poznat
 

MTR

Član
idiotizme vidim svaki dan , juce iza Konjica , tacno iza one jebene krivine frajer sa punim Tamicem pijeska se upoprijecio ( valjda se okretao ) jedva sam stao , al belaj tek dolazi s ledja , cujem i vidim Scaniu kako dere i retarder i kocnice ma pusi se iz kamiona , i sta cu ja bjez na onaj komadic livade desno uz bankinu , usro sam se ko grlica , sve u milimetar stali , jebe ovaj iz Scanie i b... i majku ovome u tamicu , objasnjenje je bilo : jarane pa morao sam se okrenut ovdje profulo sam kucu dje moram istovarit , i gledamo ga nas dvojica nako' vidis da je debil bez mozga , sta ces mu sad
 
Član
hahah podsjeti me tako rodjak i ja isli prema nisicima gore, kad u po frke 2 lika guraju kombi i okrecu ga na sred ceste :lol:
 
Član
neznam samo dal ova tema ima stranica koje ce se napisat koliko je gluposti u saobracaju ovdje :lol:
 
Član
ova situacija s kamionom me podsjetila na jednu koju sam ja dozivio na skretanju za begov han. Zima bila, i saobracaj se stvarno odvijao otezano, bilo dosta snijega po cesti. Nafatala se kolona iz pravca Zenice. Bio sam trece vozilo u koloni, a prvi neki dzip stranih tabli. Prilazimo onoj petlji za skretanje i vidim da iz pravca zepca stoje dva auta koja trebaju da skrenu u begov han, fino ljudi stoje na onom ostrvu za skretanje, ne remete saobracaj iz pravca zepca, sve uredno. Debil s dzipom jedva staje, i pusta ih da skrenu. Svi iza njega smo imali problem da stanemo, ja sam se skroz poprijecio, zategao rucnu i poprijecio se da ne udarim covjeka ispred mene. Iza neka stara vectra, gledam ga kako ce mi u vrata opalit, i stade srecom. Tek onda imam sta vidjet. Onaj kamion sto prevozi auta ide nam u susret, covjek nije ni dirnuo kocnice, presao je na ono autobusko stajaliste, obisao nas nekom srecom sve i opalio u bankinu. Sreca bila je bankina inace bi u Bosnu odletio:icon_eek:

sve se izdesavalo u sekundi, ali eto jedan covjek sto moze napravit sranje to je cudo jedno:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Ide baba neki dan sa ponijem po bulevaru, da istancam na bulevaru se desi dosta udesa godisnje sa sigurno pola smrtnih ishoda.
 
Član
Prije par mjeseci vracamo se jaran i ja iz Dervente lik vozi jedno 70-80 kad ulazimo u Korosko i ima ona ko krivina prije onog izbjeglickog naselja lik znaci sa Fordom Sierom stoji u nasoj traci i iz njive izvlaci frezu, a freza se nalazi lijevo od nas tako da je kanap preko trake koja vodi iz Doboja jaran probo stat nea sanse i nekako predje preko kanapa sreca nije bio zategnut. Da su seljacine obiljezile trokutom il da je neko sta na cesti nebitno, da je naletio kamion il autobus preko onog kanapa ode sve u p.m povuko bi i frezu i auto i ljude oko njih...Definitivno u Bosni sto ima debila to nigdje nema
 
Član
sto se tice tih gluposti , bezbroj ih je , najvise jer je sistem u kurcu i vise zakona je napravljeno da zgrcu pare bezveze, dok se neki bitni ne provode...
trakotori, zaprezna kola, biciklisti cak... bez ikakve signalizacije u noci, par puta mi se desilo da se skoro ne zakucam u plug, ili koci naglo ili probaj zaobici, ne kontam kako neko radi 20 maraka za koliko moze nabaviti jebenu signalizaciju, rizikuje i svoj i tudji zivot...ima i auta na kojima ne rade ni pozicije ni stopovi itd :icon_rolleyes:

zatim ljudi koji se ukljucuju sa sporednog puta bukvalno se potura da ga pokupis iako vidi da nailazis, kao da tih 3 sekunde znaci nesto ako saceka, ili debili koji sviraju na semaforu cim se upali zeleno svjetlo :icon_rolleyes:

pa pijana djeca sto se vracaju pjeske iz diskoteka pijani pa hodaju po traci, pa kojekakve budale koje preticu na punoj ili ulaze u makazice pa moram ja da kontam kako on da ne izgine :icon_rolleyes:
u prevodu, saobracajna kultura nam je 0 ;)
 
Član
Uh ti boga teme..... imat će 100 stranica..... brate nisam neki primjer za volanom, ali dajem žmigavac obavezno, propuštam pješake, iid. ali kad vidim seljačine i stoku glupu kako se ponaša na prmoetnicama, jednostavno puknem, i nisam jednom problema imao zato, što sam ljudima išao objašnjavati prometnu kulturu i zakon:icon_mad:
 
Član
Ne vrijedi medjima objasnjavat sistem tu nista ne moze pomoc kad je neko konjina konjina je dzabe ti kaznjavo njega ne kaznjavo, ne kontam kakva je uzivancija rizikovat svoj i tudji zivot. Cesto cujem od ljudi joj ka vidi ga ima muda ulijece u makazice, ok ima muda ako ima muda nek idu u Irak lako je imat muda kad znas da ce te onaj pustit da se ubacis.

Neki dan vracam se iz Modrice od Seslija do Doboja 2 puta sam umro, prvo neki lik dole dje sam ja imo udes pretice citavu kolonu iza mene a u susret meni ide auto skoro doslo do moga, vidim ovaj iza mene doso mi skoro do gepeka a onaj sto pretice nema se dje ubacit spucam gas do poda da se ubrazam ubrza i onaj iza mene lik se ubaci u zadnjoj sekundi. Drugi lik pretice sa starom fiestom 3 auta iza mene a odozdo ide auto u susret i lik hoce iza mene da uleti po svaku cijenu ja opet gas do poda i uvuce se nekako, do kuce se nije smirio dok me nije obiso bukvalno sam mu stao dole na izlazu iz grada kod dzungla betonare da me obidje. Nije mi krivo kad me obleti nesto jace, na lukavackom pravcu uzeo me lik sa 530 koda sam u mjesto stajao al on ima sa cim a kad mi se nadje neki majmun sa nekom barakom od prije 30 godina obilazit dodje mi da se zapalim il dodje lola uzeo novo auto 1.0 motor obilazi mene obilaze ispred mene sve kaze vid ga uze te u tebe 2.0. Nek uzima moj imo udes eno i poslije njega nista ne skripi a znam likova nikad auto udarano nije sve zivo skripi od ovih nasih puteva, djes ti po nasoj magistrali vozit 120-130 ne mozes tolko vozit i imat ispravno auto da ga jebes...
 

MTR

Član
@Sale : ta dionica Gradacac-Modrica-Doboj se ubila za one sa Discovery kanala , za par dana imali bi cijelu sezonu snimljenu , ja sam tu bar jednom sedmicno i pripremam se psihicki 2 dana :D , pogotovo sad kad ljudi rade po njivama , jao majko samo na jednom traktoru sam vidio da ima retrovizor , svi ostali ulijecu i izlijecu sa njive ko na pistu , boli njega racku ide li sta .

trenutno mi najvise idu na zivce oni sto idu 40-50 km/h na dionicama dje se moze ici 80-90 , ali problem je sto ga tu ne mozes obic jer vec imas 20 auta ispred sebe a dionica je zajebana i onda guslas za njim po pola sata , majke mi ja skrenem na prvi parking zapalim cigar , prodje 10-15 minuta i lagano , al djaba .

Sad kako je otvoren autoput i dosta je skupo za kamione svi se svalili ovamo na Busovaca - Kiseljak - Kobiljaca , ma ludilo , vise ne trebaju patrole ni kamere , ne mozes vozit vise od 30-40
 
Top