Gewinde vmaxx ko moze nabaviti u bih??

Gewinde vmaxx ko moze nabaviti u bih??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
.nOKe je napisao(la):
pa ja kad sam trazio JOM ili fk za moj auto, nalazio sam da spustaju i do 8-10cm.. mislim da je toliko dozvoljeno po TUVu..
sto se tice opruga, to ti je mozda bolje rijesenje, ako si tanak sa lovom..

Pike je rekao 45mm za opruge, imaju gewindi koje idu i do 12mm...opruga ne moze nize zbog amortizera jer propisaju jako jako brzo... ;)
 
Član
ja vozam Vmaxx opruge na svojoj Octaviji vec 2 godine i nikakvih problema nemam..a razlika u odnosu na eibach je bila nekih 100 eura...Pike slobodno uzmi Vmaxx neces se pokajati..neides ti na trkacu stazu pa da ti treba nesto profi ekstra....
 
Početnik
.nOKe je napisao(la):
sreckoas je napisao(la):
.nOKe...donekle si upravu....samo glupo je da poredis HR sa bosnom ili srbijom,jel su kod njih mnogo bolji putevi od nasih,tako da bi po mom nekom misljnju ipak bolje ove kvalitetnije,upravo iz tog razloga-stanja puteva

zavisi kako gdje, al realno stanje i jeste tako (nazalost..) kada upadnes u otvoren saht, naletis na isjecenu rupu na sred puta od vodoistalacije ili tako nesto, mislim da tu prvo ide felga, a onda i gewinda bez obzira koji je proizvodjac.. stim da jbg sigurno da ima i to smisla, ali kad skontas da za 800€ mozes 2x kupit te JOM ili neke druge, onda se zapitas da li vrijedi dati tolike pare za KW..

opet kazem, svak ima svoje, ali po mom misljenju.. ako cuvas auto, sigurno da mogu dosta..

za tih 800 EUR sigurtno ce KW trajati dvostruko

za tih 800 eur sigurno se vozis bezbjednije

za tih 800 eur imas support i ganarciju

za tih 800 eur imas brand name produkt na svom autu

ako ti je auto 15 000 EUR neznam sto je problem odvojiti jos 800 za gewinde , druga je stvar kad je auto 1000 eur dati 800 za gewinde to su rijetki recimo Ismar na Jetti mk2 ima KW V1

za 800 EUR nemoze se desiti da moras gewindu skidati i razvaljivati cekicem da spustis ili dignes auto nakon zime / ljeta

@ ostali

nije samo radi TUV-a ogranicenno spustanje

ograniceno je i zbog . geometrije tockova, goemetrije automobila, uglova na poluosovinama, radnog opsega kugli i krajnica i tako dalje.


problem je potrositi na nesto sto ce ti ciniti zadovoljstvo godinama u voznji a nije problem potrositi u kafani i vec sutra se nesjecati nicega i jos biti ljut na sebe sto nisi na vrijeme izasao iz kafane.. WTF

:icon_mad:
 
Član
muha je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
sreckoas je napisao(la):
.nOKe...donekle si upravu....samo glupo je da poredis HR sa bosnom ili srbijom,jel su kod njih mnogo bolji putevi od nasih,tako da bi po mom nekom misljnju ipak bolje ove kvalitetnije,upravo iz tog razloga-stanja puteva

zavisi kako gdje, al realno stanje i jeste tako (nazalost..) kada upadnes u otvoren saht, naletis na isjecenu rupu na sred puta od vodoistalacije ili tako nesto, mislim da tu prvo ide felga, a onda i gewinda bez obzira koji je proizvodjac.. stim da jbg sigurno da ima i to smisla, ali kad skontas da za 800€ mozes 2x kupit te JOM ili neke druge, onda se zapitas da li vrijedi dati tolike pare za KW..

opet kazem, svak ima svoje, ali po mom misljenju.. ako cuvas auto, sigurno da mogu dosta..

za tih 800 EUR sigurtno ce KW trajati dvostruko

za tih 800 eur sigurno se vozis bezbjednije

za tih 800 eur imas support i ganarciju

za tih 800 eur imas brand name produkt na svom autu

ako ti je auto 15 000 EUR neznam sto je problem odvojiti jos 800 za gewinde , druga je stvar kad je auto 1000 eur dati 800 za gewinde to su rijetki recimo Ismar na Jetti mk2 ima KW V1

za 800 EUR nemoze se desiti da moras gewindu skidati i razvaljivati cekicem da spustis ili dignes auto nakon zime / ljeta

@ ostali

nije samo radi TUV-a ogranicenno spustanje

ograniceno je i zbog . geometrije tockova, goemetrije automobila, uglova na poluosovinama, radnog opsega kugli i krajnica i tako dalje.


problem je potrositi na nesto sto ce ti ciniti zadovoljstvo godinama u voznji a nije problem potrositi u kafani i vec sutra se nesjecati nicega i jos biti ljut na sebe sto nisi na vrijeme izasao iz kafane.. WTF

:icon_mad:
ne ne problem je shto ne mislim godinama vozit ovaj auto kao ni svaki svoj do sad i za mene su to bacene pare iako cu ih uzet znaci te weitec il sta vec al ja to smatram bacenim parama jer nemozes nish s njima za godinu kad promjenim auto... drugo da imam potpisano negdje da cu 6 godina vozit ibizu kupio bi si kw v3 al moja namjera je samo prizemljit auto da bolje izgleda za ovo vrijeme koje ga vozim i koristim... ovo je prijelazna faza kao i svaki do sad i da ja stedim sad zakinem sebe i zivim na ustipcima da bi imo nekad na ljeto kw i fino na proljece zamjenim auto noo way... ja sam kupio auto a ne on mene...

vise volim potrosit pare u kafani i na zensko, na garderobu, na provod, na skijanje, na more nego na auto... to je moj problem i tako je kako je... i planiram samo shta mi ostane viska para dat u auto jer je to besmisleno makar u mom slucaju znaci dovoljne su mu opruge ili taj vmaxx ili u vrh glave taj weitec na neke rate pa da po 150 km dajem al da se izletim 700 eura u startu da bi se mogo kurcit da imam weitec to meni nish ne znaci... meni je prvenstveno da se auto prizemlji...



a to za skidanje nakon zime pitaj TEPsiju shto se tice kw-a...


zavrsili smo na ovu temu moze lock ovo ode u nedogled...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top