Gewinde vmaxx ko moze nabaviti u bih??

Gewinde vmaxx ko moze nabaviti u bih??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
muha je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Evo imam ih na autu i sikreno cu reci...V-maxx je solidna gewinda ali ima 3 mane...

1. Nije od inoxa
2. Javlja se jedna greskica, a to je da lijeva prednja gewinda spusta oko 8mm vise nego desna
3. plasticne casice sto drze odbojne gume su karina, meni su pukle nakon malo vise od 7 dana...

Sto se tice ponasanja na cesti i izdrzljivosti, evo zna dado da ih koljem sasvim solidno, u drugoj se lezeci ponekad preleti, popile su dosad rupetina po ovim nasim finim cestama samo tako, ali dosad nista...

Ono sto zelim reci, da su stedili na manje vaznim stvarima, ali sto se tice gewinde kao gewinde, sasvim solidno funkcionisu za te pare ;)

Naravno, kad s edomognem para, nabavljam si kw ili weitec hicon obavezno, ove sam uzeo jer su best buy za ove pare, a stari amortizeri su mi iscurili, dakle voznja je bila kdoa na divljem magarcu jasem ;)

ovo rece covjek koji je imao Vmaxx na autu, bacio 400 EUR a mogao se jos malo stripiti i kupiti gewinde sa kojima je fun to drive car..


osim toga od ovjesa ti moze zivot zavisiti u kriticnoj situaciji pa razmisli..

a nase je*ene bih ceste su bas one za koje treba najbolja oprema da prezivis. po ravnom njemakcom autobahnu i brusilica tuning moze proci...


zato " razmisli" prije nego bude kasno, dao si za auto 30000KM i sad stedis na glupostima

weitec je 700 EUR i jos vratis PDV to je 600 EUR ????

nije porblem u tome da ja stedim na glupostima ja neeemmmaam te pare do ko zna kad a ne mogu voziti auto ovoliko visok to je j*eni terenac to je strasno visoko a 600 eura je dupl0 vise nego 330 eura koliko bi me dosle vmax-ice....


znaci da uzmem opruge i da bacim niz vjetar pare dok u zivotu ne skupim za gewinde kako treba... inace ne vjerujem u opruge jer sam za prosli auto kupio opruge i dzaba niz vjetar bacio 250 maraka jer auto nije pao ni milimetra... kupit cu onda ove opruge pa ko zna ako padne cent i to je bolje od ovog shto sad vozim ovo je strasno...



Muha jel radis ti s nekim bankama da na kredu uzmem weitec ???

14012010062s.jpg



znaci distancere imam i njih cu stavit cim se malo sredi vrijeme od ovih kamencica da mi ne bacaju tockovi kamencice po limu itd


ali pogledajte koliko je to visoko nema sanse da vozim cijelo ljeto ovako visoko...
 

IGY

Član
imam ti ja dobru bonsek platu, jeftino ces proci
nego de ba ne zezaj se strpi se jos malo i naruci kako treba, evo Muhi weitec dolazi tek u martu, mozes do tad jos malo skupiti pa uzeti kako treba
 
Početnik
mani se kafane i sve ce biti 5

ima preko raiffeisen bank samo se javi na PM za detalje..
 
fora je u tome sto se meni cini da ti "jeftini" proizvodjaci jos nemaju u ponudi gewinde za tu ibizu...jer bilo bi na ebayu vjeruj...
 
Član
upravo kao sto ti oni kazu,bolje skupi pare pa uzmi nesto kvalitetno,i ja sam gledao u pocetku te neke od 300e....raceland,JOM i druge marke u tom cenovnom rangu,ali sam ipak uzeo KW,i extra su....jeste da su skuplje ali vrede 100%
 
Član
tito_i_partija je napisao(la):
fora je u tome sto se meni cini da ti "jeftini" proizvodjaci jos nemaju u ponudi gewinde za tu ibizu...jer bilo bi na ebayu vjeruj...

imaju vmaxx sto posto provjereno od dobavljaca... i + dobijem 2 god garancije... ono debelo se premisljam... nije da mi ne zvuci primamljivo...
 
Legend
a sto bas vmax ? koliko znam tiboru auto i nije nesto puno palo na tim vmax..

sta mislis za neke druge tipa JOM, FK ?

to mozes uzeti u taxibaru..

sreckoas je napisao(la):
upravo kao sto ti oni kazu,bolje skupi pare pa uzmi nesto kvalitetno,i ja sam gledao u pocetku te neke od 300e....raceland,JOM i druge marke u tom cenovnom rangu,ali sam ipak uzeo KW,i extra su....jeste da su skuplje ali vrede 100%

za nase potrebe ne treba nista bolje od tih jom, fk ili slicno.. KW jest super, vrh.. ali ti neces iskoristit ni 10% potencijala za sta su namjenjene te gewinde, pogotovo ne na kecu..

svak ima svoje, ali mislim da ni ove "low price" gewinde nisu opste lose.. izmedju ostalog imaju TUV, i pola HR vozi na njima, znaci da nisu tako lose.. :icon_confused:
 
Član
komplet seatclubcroatia vozi na vmax-u i svi ih hvale na ibizi te ih vozi momak koji ima 400+ konja na ibizi i kroky na leonu i na ibizi itd itd puno vece picajzle od ovih nasih forumskih pa su im dobre a ja cu si porucit opruge prekosutra od lowteca 45/45 to je maxx spustanje od svih proizvodjaca opruga i nadam se da cu bit makar do pola zadovoljan... a gewinde idu ako ovo ne bude dosta jer nemam love i ne mogu da cekam dok je ne skupim... znaci opruge pa shta bude bude...
 
Legend
pa ja kad sam trazio JOM ili fk za moj auto, nalazio sam da spustaju i do 8-10cm.. mislim da je toliko dozvoljeno po TUVu..
sto se tice opruga, to ti je mozda bolje rijesenje, ako si tanak sa lovom..
 
Član
.nOKe...donekle si upravu....samo glupo je da poredis HR sa bosnom ili srbijom,jel su kod njih mnogo bolji putevi od nasih,tako da bi po mom nekom misljnju ipak bolje ove kvalitetnije,upravo iz tog razloga-stanja puteva
 
Legend
sreckoas je napisao(la):
.nOKe...donekle si upravu....samo glupo je da poredis HR sa bosnom ili srbijom,jel su kod njih mnogo bolji putevi od nasih,tako da bi po mom nekom misljnju ipak bolje ove kvalitetnije,upravo iz tog razloga-stanja puteva

zavisi kako gdje, al realno stanje i jeste tako (nazalost..) kada upadnes u otvoren saht, naletis na isjecenu rupu na sred puta od vodoistalacije ili tako nesto, mislim da tu prvo ide felga, a onda i gewinda bez obzira koji je proizvodjac.. stim da jbg sigurno da ima i to smisla, ali kad skontas da za 800€ mozes 2x kupit te JOM ili neke druge, onda se zapitas da li vrijedi dati tolike pare za KW..

opet kazem, svak ima svoje, ali po mom misljenju.. ako cuvas auto, sigurno da mogu dosta..
 
Član
pa upravo sam na to mislio,ali da ne idemo u off,svako uzima na osnovu svojih mogucnosti,ja bi isto uzeo one jeftinije,ali sam ove dobio na poklon;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top