Gdje uraditi reparaciju krovnog tapacirunga ?

Gdje uraditi reparaciju krovnog tapacirunga ?

Ja sam radio kod onog momka sto je i Liga radio kako se ono zove ne mogu se sjetiti mozda Aldin ili tako nesto , uglavnom Esmer salje ljude kad dodju njemu za nebo jer on to ne radi a taj momak je najbolji u Visokom. Evo meni je prosle godine radio na novo u crno i sve extra. Bila je negdje i moja tema o tome
 
Član
sintelan ni pod razno ako neznas snjim radit jer je nebo od stirpoloa i lahko ga sintelan nagriza tako da trazi neko blaze ljepilo govorim ti iz valstitog iskustva a zalijepiti drugi materijal na nebo i nije neko mudro slovo jer kad sam ja sebi radio isto sam mislio da je to jebeno ali kad krenes radit nije tesko koliko se cini :)

Nije kod Brava stiropor vec onaj kao presovani karton ;)
 
Član
nije to to bgm mudro slovo jos pogotovo ako radis s platnom s kozom je malo teze ali s platnom nije probaj pa ces vidjet nemozes pokvarit nikako ;)
 
Član
Ja sam pokusao uraditi tapaciranje ali nije izaslo onako kako sam zelio. :confused:
Kupio sam eko kozu bijele boje jer sam vec ranije krenuo lakirati unutrasnje plastike u bijelo
100_1450.jpg

100_1448.jpg


Eko koza koju sam lijepio mi se mnogo nabora vec pola sata nakon sto je zalijepim.
Sada hocu to ponovo da odradim na neki nacin, a u krajnjoj soluciji ne moram koristiti eko kozu iako bih volio. Bitno mi je da je materijal iste bijele boje kao i te plastike koje sam lakirao. Isto tako bitno mi je i da je to dugotrajno a problem je sto se nebo ljeti dosta grije i trpi visoke temparature a svaki lijepak popusta na toploti.
Dakle volio bih ovako nesto da odradim samo u bijeloj boji

dasadas.jpg

Ako neko ima neku ideju neka napise.
 
Član
Opet ja, da vidim moze li neko biti od pomoci veceras :D
Malocas sam kupio lijepak sintelan, eko kozu bijelu kakvu sam i trazio samo ovaj puta tanju.
100_1602.jpg


WP_20150228_15_15_07_Pro.jpg

Upravo skinuo i krovni tapacirung, skinuo stari filc, ocistio sve i pripremio za lijepljenje.
Evo kako eko koza izgleda sa druge strane
100_1606.jpg

Ima li neko da je radio sam oko ovog? Nanosi li se lijepak i na eko kozu i na tapacirung istovremeno?
Ovo pitam zato sto ne zelim da mi se opet nabora koza. Ako neko ovdje ima sa iskustvom oko ovog lijepljenja neka odgovori, bio bih zahvalan.
 
Član
nakon sto si ocistio stari filc, naneses samo lepilo na nebo, ne na platno, ne znam cim nanosis, al ovde kod nas se kupi sprej, uglavnom nemoj da natobaš tog lepila, poprskas to sačekas 10 minuta da se lepilo pocne sa reakcijom,uglavnom nemoj da natobaš tog lepila, i onda kreneš od čoška sa spustanjem te kože, dobro bi bilo kad bi imao industrijski fen da na krivinama zagrijes kožu jer je sad hladno vrijeme napolju
 
Član
Nemora indusfrijski al bi bilo pozeljno bilo cim da se grije...sintelon ljepilo se nanosi na obe strane....pise ti i u upustvu. Imas i neostik za takve stvari. Takodje bi bilo pozeljno imati onu plasticnu spartlu za mazanje silikona i sa njom trljati po kozi. Bitno je da ravnomjerno namazes cijelu povrsinu. Naravno procitaj da li ljepilo smoje na eko kožu. Sretno
 
Član
Hvala vam na odgovorima. Ja sam poslusao @Dzeniii i nanio na nebo lijepak. Sada kada se ovaj dio osusio drzi izgleda dobro, ne moze se odlijepiti nikako :D
Prostoriju sam dosta ugrijao sa dvije grijalice a nasao sam i fen. Za sada je ovo dobro, vidjet cemo kada radovi budu gotovi.

100_1615.jpg

nebo je bilo malo osteceno na vozacevom mjestu sto se vidi ali ali nista strasno.
Neke ivice cu jos na kraju pokusati da sredim, duga je noc :D
Hvala vam.
 
Poslednja izmena:
Vidim da se ovdje piše mnogo toga i dosta stvari evo jedan prijedlog za vas od mene otkrit cu vam jednu tajnu koju niko ovdje nezna.Sto se tice neba ili tapacirunga to se neradi ljepilima koje ovdje vi svi spominjete nego Drvofiksom mislim da znate staje.Ovo sam vidio u Fabrici u Madzarskoj gdje se rade za BMW sve plastike sto se tice unutrasnjosti i ja sam se iznenadio ali je to kazu najbolje od svega tako da nema odljepljivanja poslije. Pokušajte komadic materijala namazat zategnut lijepo i prisloniti na neki komad plastike sacekajte 24 sata pa probajte odlijepit nadam se da sam vam pomogo rijetko ko od ovih majstora hoce otkit ovakve stvari ali cu podijeliti sa vama ovu tajnu nadam se da sam pomogo.
 
Član
Vidim da se ovdje piše mnogo toga i dosta stvari evo jedan prijedlog za vas od mene otkrit cu vam jednu tajnu koju niko ovdje nezna.Sto se tice neba ili tapacirunga to se neradi ljepilima koje ovdje vi svi spominjete nego Drvofiksom mislim da znate staje.Ovo sam vidio u Fabrici u Madzarskoj gdje se rade za BMW sve plastike sto se tice unutrasnjosti i ja sam se iznenadio ali je to kazu najbolje od svega tako da nema odljepljivanja poslije. Pokušajte komadic materijala namazat zategnut lijepo i prisloniti na neki komad plastike sacekajte 24 sata pa probajte odlijepit nadam se da sam vam pomogo rijetko ko od ovih majstora hoce otkit ovakve stvari ali cu podijeliti sa vama ovu tajnu nadam se da sam pomogo.
A cuo sam i ja za to ali nisam vjerovao :D
Hvala na informaciji.

Usput, zavrsio sam samo trebam sutra probiti ove rupe za rucke i odmah ide montaza.
100_1617.jpg

A sto mi je nesto fino veceras :p bit ce da sam se naudisao ovog lijepka :p
Prelijepo mi je :D

Hvala svima jos jednom !
 
Moguce je da si se naudiso he he he mislim da imas par greski koje se mogu ispraviti ali nebo raditi sam to nije baš preporucljivo trebo si zovnit kolegu nekog da ti pomogne ipak je to dosta veliko lakse ide kad su dvojica u svakom slučaju nije loše a možeš ti to i bolje siguran sam svaka čast na samoincijativi.
 
Član
Jesam Boga mi naudisao se otrova da valja.
Nisam zvao nikoga a bolje bi bilo da jesam, jer jeste tesko sam to odraditi.
Ima malo neravnina samo kod rucki i to sam sanirao koliko se dalo. Privodim i montazu kraju i u konacnici sam zadovoljan.
2lxw58p.jpg

Imam jos malo posla oko ovih bijelih plastika okolo posto su se malo zaprljale, pozutjele, pa da se to ocisti, i to ce biti super.
 
Član
Ima trgovina u Zivinicama gdje prodaju mebl stofove i eko kozu za namjestaj. Oscar tex se zove, a mislim da oni imaju i u Sarajevu. Imas na piku mozes naci mozda i jeftinije jer ja sam placao 9KM metar duzni sa 1.4m sirine.
 
Član
Zar je bio toliki problem zakrpiti ovo udubljenje iznad vozača? Super si ovo uradio, samo ova rupa stvarno para oči
 
Top