Gdje uraditi reparaciju krovnog tapacirunga ?

Gdje uraditi reparaciju krovnog tapacirunga ?

Legend
Kada sam uzeo auto, momak prije mene je radio dubinsko i neko mu je natopio krovni tapacirung koji se odlijepio, bla bla bla nebitno

Interesuje me ima li neko da radi kvalitetno ponovo lijepljenje onog materijala, dakle ne treba ga presvlacit samo da se to fino zalijepi i odradi da valja

Unaprijed hvala
 
Član
nista druze nema od tog materijala,odluci se na rucni rad ili potrazi na otpadu ocuvan pa zamjeni,kod mene je ista stvar bila i ja sam se odlucio na rucni rad i presvuko u eko kozu vec dvije godine drzi sasvim zadovoljavajuce pozzz
 
Legend
Iskren da ti budem, najsretniji bi bio da se ovaj materijal ponovo iskoristi, ne zbog troskova vec zelim da auto ostane u sto je moguce vise fabrickom stanju..
Ako ne nadjem ovaj, onda cu potrazit nekog ko ima taj materijal, prevent fazoni..
ne bih sam se zezao oko toga, iz jednog prostog razloga sto auto ima siber, malo je to zahmetli sve upasovati kasnije, radije bih dao nekom ko je vec to radio..
 
Član
Taj isti materijal niko ti nece moci iskoristit iz razloga sto taj meterijal ima tanki sloj spuzvice,i zato je se i razdvojio,tako da druze od tog materijala nemas nista,a neznam dali ima igdije uzeti takav materijal,a ja sam sebi uradio od eko koze nema sibera,a uradio sam jos x auta i sa siberom i bez sobera nije zahmetli posao samo malo vise truda,a ima na forumu dosta ljudi strucni koji bi to mogli odraditi ili obrati se na forumu covjeku iz kiseljaka auto presvlake tako nesto mislim da bi ti on mogao to da odradi kvalitetno poz
 
Član
Teško ćeš nać zamjenski materijal... mora imat sloj spužve ispod da se može zalijepit... najlakše je naći drugi krov, jer je vrlo moguće da je taj materijal kod tebe uništen... neka ti neko ko radi sa tapaciranjem pogleda i odma će ti reć šta je sa materijala... tako je bilo kod mene, auto stojalo pokriveno dok se lakiralo i od toplote se odlijepilo ;)
 
Član
Jel se puno to primijeti :icon_question:
ak nije puno ostavi tako dok ne nadjes na otpadu drugi očuvan

promijeni i ti na tom seatu 70% auta :D
 
Legend
Ma primjeti se, nervira me, mozda nekom ne bi smetalo, ja volim da mi je to sve kako treba :D
Dao mi je Oggy kontakt nekog momka iz Viskog, pa cu ga kontaktirat sutra da vidim sta veli :)
 
Član
U Visoko nikome ne daji da radi osim Salihu, ima orginalni materijal i mislim da je oko 100KM rad.
 
Član
Ja sam danas izvao svoje "nebo" iz starog auta i pripremam za reparaciju. Dosta stvari sebi sam uradim pa cu i ovo. Rekose mi da je dobro ljepilo za tapete ali je potrebno razmutiti u omjeru da bude malo gusce. Nadjoh danas neko Bison. Ako je neko radio neka potvrdi da ovo ljepilo radi posao. Materijal sam nasao prilicno povoljno tako da ce me sve izaci prilicno taman ;-).
 
Poslednja izmena:
Član
I ja bih ti preporučio otpad jer mislim da je tvornica tvornica... a za kolegu što pita za ljepilo, mislim da ti je NAJBITNIJE dobro i kvalitetno očistiti podloge koje se spajaju. Ja sam u sebe radio nebo sa šiberom dva puta s istim ljepilom. Prvi put nisam dobro očistio pa su se nakon nekog vremena stvorili zračni mjehurići, a drugi kvalitetno očistio podloge i ispalo super.
 
Član
I ja bih ti preporučio otpad jer mislim da je tvornica tvornica... a za kolegu što pita za ljepilo, mislim da ti je NAJBITNIJE dobro i kvalitetno očistiti podloge koje se spajaju. Ja sam u sebe radio nebo sa šiberom dva puta s istim ljepilom. Prvi put nisam dobro očistio pa su se nakon nekog vremena stvorili zračni mjehurići, a drugi kvalitetno očistio podloge i ispalo super.

Ma kod mene je Fiat Brava i ona ima platno, nema onu spuzvu ispod platna. Lako se skida, ne ostaje prljavo i ostaje samo krov. Sada cu presvuci sa platnom koje ima spuzvicu ispod, pa zato pitam za ljepilo.
 
Član
sintelan ni pod razno ako neznas snjim radit jer je nebo od stirpoloa i lahko ga sintelan nagriza tako da trazi neko blaze ljepilo govorim ti iz valstitog iskustva a zalijepiti drugi materijal na nebo i nije neko mudro slovo jer kad sam ja sebi radio isto sam mislio da je to jebeno ali kad krenes radit nije tesko koliko se cini :)
 
Top