Fudbal, košarka i ostali sportovi

Fudbal, košarka i ostali sportovi

Član
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

@Emire samo mi u srednjoj Bosni izgleda ne mozemo, nema veze BH Radio 1 dobro odradio :cool::cool:
 
Član
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

_vwfan_ je napisao(la):
@Emire samo mi u srednjoj Bosni izgleda ne mozemo, nema veze BH Radio 1 dobro odradio :cool::cool:

jbg, vrijedilo je gledat radi prvih 15 min, kasnije cuvali snagu za francuze... :D
 
Legend
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

Jel ko gledao tekmu sinoc, ja bruke, Boze sacuvaj, sta je ovo.. eo koga interesuje jedan dobar clanak..



Publika
Lozis se na tekmu najmanje mjesec dana. Platis prevoz do Sarajeva 17 maraka, dadnes 40 maraka za kartu, pojedes porciju cevapa na Bascarsiji za 7 maraka, kupis sal i kapu za cvaju, nadjes nekoga da ti isara lice plavo-zutim bojama, dodjes na stadion, uzmes kospe i "dvojni C" za petaka i brijes da si navijac i onda kad tekma pocne shvatis da nisi navijac nego samo jedan obicni posmatrac kojeg su lukavi prodavaci olakasali za sto maraka. Posmatras tekmu, dvaput se dreknes Bosna je sampion i jednom te krene, uspijes uhvatiti takt od Bosnom behar medjutim kad krenu pjesme koje nisu napisane prije rata, opet se vratis u realu i opet skontas da si - posmatrac. Onda dvaput zviznes kad protivnik krene u napad, socno opsujes sudiji familiju kod sumnjivo dosudjenog ofsajda, taman se opet ufuras da si u fazonu navijaca medjutim onda opet krene neka nepoznata melodija i ti si opet samo - posmatrac..

Ovakvih je veceras bilo puno Kosevo i ovi ovakvi su i zvizdali kapitenu Spahicu jer jasno se cula pjesma sa tribine na kojoj je bila bakljada a zvizdati i pjevati istovremeno ne moze ni Hanka Paldum sa svojim celjustima. Savez je jos jednom uspio, uzeta je lova, stadion je bio pun, izgubili smo ali Boze moj, imamo dobar izgovor, "ipak je Francuska velesila a mi smo mala zemlja tek izasla iz rata," 'vako 'nako..


Muka mi je od naseg vasarskog mentaliteta, muka mi je od onih zelenih stolica na Kosevu koje su funkcionalne samo kad je na Kosevu Moj Ummete! Muka mi je od mrtvacke atmosfere koja vlada stadionom, od isaranih lica, od pijanih tekbirasa.. Nisam se ni ja rodio u New Yorku pa da se furam na nesto ekstra glamoruzno ali na stadion sam od svoje sedme godine isao da navijam a ne da jedem kospe, sms-am se s rajom, ***** sudiji majku ili da namazanog lica i odvratne perike na glavi zapnem za oko nekom foto-reporteru.

Publiko, u lancu sa mnostvom slabih karika, veceras ste vi bili nasa najslabija tacka!


(nogolopta.blogger.ba)
 
Član
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

http://www.youtube.com/watch?v=Ue5fA5DbtOQ&feature=related
ne znam jel ovo bilo al intersantno je :)

a sta reci za utakmicu nismo najjaci tim na svijetu ocigledano...ne mozemo pobjediti koga hocemo i kad hocemo....
sta sad treba nastaviti raditi tek su pocele kvalifikacije..ipak su francuzi muskarcine za nas, bar zasad ocito vise je.bu :D
navijaci se konstantno brukaju i to oni koji se nazivaju BH fanatikosima...sramota i stid nek ih sve bude ..samo steta radi one sake ljudi koji iskreno vole repku a ne dok je dobro sve 5 kad krene nizbrdo pocnu sa supljom..i onom glupom 'savez napolje'...
ako im je do toga nek idu red savez i razbijaju i pale glume frajere, a ne na utakmici kad igracima treba podrska oni pricaju o nekom 'savezu napolje'...pretpostavljam da igraci kontaju 'koji cu ja ***** ovdje'...nemamo navijace nego grupu huligana koji nazalost sebe nazivaju bh fanatikosima (ili je bar dio njih veoma huliganski nastrojen) koji misle da repka treba rijesiti sve njihove ekonomsko socijalne probleme ..
treba znati pobjediti ali i izgubiti....

edit : noke taj koment je napisao jedan mi kolega s faxa (ne znam jel izvorno njegov no objavio ga je)...iskreno me stid njegovih rijeci :(
 
Član
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

vezano za onaj clanak gore. za to sve su i krivi upravo ti "navijaci". navijaci pod navodnicima, jer ono sinoc nije vidjelo navijanja. ti famozni bh fanaticosi su jos jednom pokazali ko su i sta su. znaju zvizdat na tudju himnu sto je u najmanju ruku odraz "šumske kulture", a svi se furaju da su neki kulturan narod. navijanja ni na mapi osim odavno otrcanog "savez napolje" koje igracima zasigurno nista ne znaci.
svi oni koji su dali sinoc 40KM onim lopovima u savezu, mogli su uraditi samo jednu jedinu pozitivnu stvar, a to je da bodre i navijaju za nase momke, ne za savez, ne za selektora, nego za one koji se trude da nam osvjetlaju obraz, a oni to nisu uradili, nego su zvizdali covjeku koji je najmanje u ovoj drzavi to zasluzio, jednom rijecju SRAMOTA!

svima onima kojima je do navijanja ili koji zele bar vidjeti kako se srcem i dlanovima bodri svoja ekipa, nega dodju na kosevo kad sarajevo igra, nije bitno da li igraju protiv neke jake ekipe ili protiv ekipe iz nekog sela, momci navijaju 90 minuta, gubilo sarajevo ili vodilo. njih 2.000 napravi spektakl u pravom smislu te rijeci, za razliku od onih penzionera sinoc...
 
Član
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

emir_89 je napisao(la):
vezano za onaj clanak gore. za to sve su i krivi upravo ti "navijaci". navijaci pod navodnicima, jer ono sinoc nije vidjelo navijanja. ti famozni bh fanaticosi su jos jednom pokazali ko su i sta su. znaju zvizdat na tudju himnu sto je u najmanju ruku odraz "šumske kulture", a svi se furaju da su neki kulturan narod. navijanja ni na mapi osim odavno otrcanog "savez napolje" koje igracima zasigurno nista ne znaci.
svi oni koji su dali sinoc 40KM onim lopovima u savezu, mogli su uraditi samo jednu jedinu pozitivnu stvar, a to je da bodre i navijaju za nase momke, ne za savez, ne za selektora, nego za one koji se trude da nam osvjetlaju obraz, a oni to nisu uradili, nego su zvizdali covjeku koji je najmanje u ovoj drzavi to zasluzio, jednom rijecju SRAMOTA!

svima onima kojima je do navijanja ili koji zele bar vidjeti kako se srcem i dlanovima bodri svoja ekipa, nega dodju na kosevo kad sarajevo igra, nije bitno da li igraju protiv neke jake ekipe ili protiv ekipe iz nekog sela, momci navijaju 90 minuta, gubilo sarajevo ili vodilo. njih 2.000 napravi spektakl u pravom smislu te rijeci, za razliku od onih penzionera sinoc...

drug najgore je sto fanatikosi pjevaju neke svoje lijeve pjesme koje niko ne zna tako da ih niko i ne prati. raja se samo digne na one poznate pjesme. fanatikosi jesu prepjevali citavu utakmicu. ali ostali navijaci su sve ukupno uz njih "pjevali" mozda nekih 20 minuta.
 
Član
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

ma daj ba, dovoljno je BOSNA-BOSNA, to bar svi znaju. i moze tako stadion grmiti 90 minuta... ali bitno je da oni skandiraju "savez napolje", ko da ce to nesto donijeti... bjez ba...
 
Član
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

emir_89 je napisao(la):
ma daj ba, dovoljno je BOSNA-BOSNA, to bar svi znaju. i moze tako stadion grmiti 90 minuta... ali bitno je da oni skandiraju "savez napolje", ko da ce to nesto donijeti... bjez ba...

pa bas to hocu da ti kazem, raja je bila spremna pjevat i kad se to pjevalo i skandiralo svi su pjevali. al to je bilo samo pomalo. ostatak utakmice fanatikosi su pjevali neke lijeve pjesme koje niko ne zna. ljudi da su znali te pjesme pjevali bi;)
 
Član
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

pa sto raja nije po svom isla?? sto se 20.000 ljudi mora voditi za 1000 bh fanaticosa?? lupam cifre, nije ni bitno. bitno je da su oni u manjini. sto je to raja morala njih pratit.
 
Član
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

O ljudi jesmo lose odigrali, hajd sto smo izgubili ali nikakvu borbenost ili zelju za pobjedom nismo pokazali osim Spahica i jos par igraca.Izgleda da ne mogu Misimovic i Pjanic igrati zajedno jedan ce morati na klupu.Ne vidi se Miske nikako :icon_sad::icon_sad:
 
Član
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

emir_89 je napisao(la):
pa sto raja nije po svom isla?? sto se 20.000 ljudi mora voditi za 1000 bh fanaticosa?? lupam cifre, nije ni bitno. bitno je da su oni u manjini. sto je to raja morala njih pratit.

pa haj ti brate stani izmedju 20 000 ljudi i pocni pjevat nesto, pa da vidim ko ce te pocet pratit! nije to tako jednostavno. dok bar 50 ljudi ne pocne pjevat niko se ne prikljucuje.
 
Član
RE: Ostali sportovi, fudbal, kosarka. itd.....

allroad je napisao(la):
Sta bi sa ovom temom ?

a valjda se bila pocela razvijati u smijer u koji nije trebala otici pa su je admini vratili na pravi put ;)
 
Top