Ford Focus RS

Ford Focus RS

Super Moderator
pa sumnjam da bi bila velika razlika, sigurno bi bilo u par KS i Nm.. al ima dosta obrtnog bas. poslije su snimali video u trecoj, auto ide od 1500 obrtaja, ko da je dizel haha
 
Član
Nije ovo za tebe Porschefan, ti si za FWD il RWD, sta ce ti AWD :D

Jedva cekam prve testove ovog auta, sumnjam da ce biti generalno dobar kao Golf, al za voznju mozda bude i bolji, ko zna.
Ovaj AWD je mnogo dobar :)
 
Znaš da nikad ne pišem pozitivne komentare ako mi se baš ekstremno ne sviđa. U ovom slučaju, već sam spomenuo, želim ovaj Focus i to jako :D
A rekao sam, po mom skromnom mišljenju, i zašto. :)

ps, Spomenuo si Golfa R, ja sam još tu dodao i A45 i S3 i Hondu Type R. Besmisleno ih je spominjati pored ovog Focusa.
 
Član
Znaš da nikad ne pišem pozitivne komentare ako mi se baš ekstremno ne sviđa. U ovom slučaju, već sam spomenuo, želim ovaj Focus i to jako :D
A rekao sam, po mom skromnom mišljenju, i zašto. :)

ps, Spomenuo si Golfa R, ja sam još tu dodao i A45 i S3 i Hondu Type R. Besmisleno ih je spominjati pored ovog Focusa.
Fascinirao te promotivni spot gdje nije predjeno 40 km/h :D Aj dobro sto si ove spomenuo ranije jer oni su odavno na trzistu i pokazali su sta mogu ali unaprijed otpisivati type r koji jos nije ni izasao na cestu i testove i strucna misljenja je pomalo neozbiljno sa tvoje strane i potcjenjivacki, sacekajmo da vidi sta moze i posle toga ako ne bude nista posebno ja cu prvi stati uz rs, mada ni on jos nije bio nigdje,zato polako sacekajmo pa onda iznosimo impresije :D:)
 
Ne razumiješ kolega, jednostavno ne razumiješ poantu.
Nisu bitne sekunde i stotinke, jer su svi nabrojani brži od Focusa RS. I šta znači u toj klasi biti bolji u nečemu?

I kako to da nisam spomenuo M135i i Astru OPC, a trenutno vozim BMW-a i Opela ?:D
 
Član
Ne razumiješ kolega, jednostavno ne razumiješ poantu.
Nisu bitne sekunde i stotinke, jer su svi nabrojani brži od Focusa RS. I šta znači u toj klasi biti bolji u nečemu?

I kako to da nisam spomenuo M135i i Astru OPC, a trenutno vozim BMW-a i Opela ?:D
Znam sta si htio reci,nisam ni ja mislio na ubrzanje 0-100 ili krug na ringu, vec na cisti vozacki uzitak i osjecaj, zato i kazem sacekaj strucne testove honde ,mozda ces bas nju zeliti, iako je samo prednji pogon, iskreno prosli rs je isto bio prednji pogon i svi su rekli da je genijalan i fascinantan auto i nesto ne vjerujem da ce ga ovaj awd rs nesto zasjeniti tim famoznim vectoring awd pogonom, ali eto sacekacemo :)
 
Član
FWD je FWD, dobar AWD je sasvim drugacija prica, jer kombinuje zabavu RWDa sa jednom novom razinom upotrebljivosti i sigurnosti.
FWD kakav god, da bi bio zabavan i u krivinama, obicno ga moras bas ekstremno brzo voziti.
 
Putovanja.ba
Administrator
ford%20rs%209.jpg

Glasine oko snage novog Ford Focus RS polako dobijaju i zvanične potvrde. Predstavništva Forda u Španiji i Irskoj podelili su sa novinarima informaciju da će RS izvedba Focusa raspolagati sa 350KS!
Razlog što Ford još uvek ne objavljuje tačne specifikacije je što se vozilo još uvek testira. Na sajmu u Ženevi saopšteno je bilo da će 2,3 litarski EcoBoost imati više od 320 KS i više od 433 Nm obrtnog momenta.
Definitivno, Focus RS će bar po količini konjskih snaga nadmašiti Civic Type R (310 KS).
 
Član
Pa kad ce ga vise chris harris provazati jbt cekam ga vise nego gt4 . Da da focusa cekam vise nego gt4 hahah
 
Član
Matt sa Drive je dobio broj jedan na listi cekanja ;)
Ford stvarno radi zanimljiva auta za entuzijaste...
Još samo da nije sveopsti sepet
 
Član
Ispunim podatke da hocu probam jedan i odmah me nazva djevojka i kaze da e biti godina ili dvije dok ne dobiju i jedan u salon?!?!?!?!?!!??!
Jesam li ja propustio nesto ili ona ne zna sta prica? Zar taj auto nebi trebao biti dostupan ove godine?
 
Top