Ford Focus RS

Ford Focus RS

Putovanja.ba
Administrator
gallery_view.jpg

gallery_view.jpg

gallery_view.jpg

gallery_view.jpg

gallery_view.jpg

gallery_view.jpg

Internetom su počele kružiti prve fotografije nove generacije fordovog Focusa RS čije će službeno predstavljanje biti održano uskoro.

Priložene fotografije nisu najbolje kvalitete, no na njima je jasno vidljiv konačni izgled ovog automobila, odnosno agresivni styling koji je rezultat većih usisnika zraka, stražnjeg krila, novog prednjeg branika, većeg stražnjeg difuzora, novi završeci ispušnih cijevi i sl, a slici sportaša doprinosi i niža podnica koja je rezultat tvrđeg sportskog ovjesa.

Dakako, tu su još i posebni naplaci te razni ostali RS ukrasi, kao i posebna Liquid plava boja. Unutrašnjost će se moći pohvaliti uobičajenim sportskim detaljima poput Recaro sportskih sjedala, raznim ukrasima i sl.

Za sada nema službenih potvrda, no vjeruje se kako će ovaj model pokretati 2,3-litreni EcoBoost 4-cilindrični turbo benzinski motor snage oko 350 KS, dok će mu za ubrzanje do 100 km/h trebati oko 4,5 sekundi.

No, novi Focus RS neće biti brz automobil samo pri pravocrtnoj vožnji. Naime, očekuje se vrhunska upravljivost i u zavojima za što će posebno biti zaslužan pogon na sva četiri kotača sa sustavom Torque Vectoring, odnosno sustavom raspodjele okretnog momenta na pogonske kotače. Ovaj pogonski sklop će navodno biti u mogućnosti do 70% okretnog momenta prenijeti na stražnju osovinu, a od toga do 100% na jedan kotač.
 
Legend
Odlican ! :)
Svidja mi se AWD opcija, iako mi je prethodni bio dosta agresivniji moram priznati..
 
Putovanja.ba
Administrator
Nikako da usklade i greske isprave :) valjda ce od ove dvije generacije naucit i treca da bude napokon spakovana kako treba
 
Član
Ne znam, Ford ima vazda te idiotske postupke.
Npr. ova zadnja Fiesta ST u USA ima samo sa 5 vrata, a kod nas samo sa 3 vrata (cemu taj debilizam?).

A ovaj novi Focus mi nije po ukusu jer je prevelik za kompakta, bar meni licno. Kome treba kompakt od 4.5 metra.
Duzina VW Golfa je idealna i ne treba ici preko toga, ne znam imaju li oni pojma koliko tim odbiju kupaca...
 
Član
Pa vremena se mijenjaju pa i mjerila kompakta. Ali 4,5 metra je fakat previse i nepotrebno prije svega. U autu od 4 metra ako je dobro iskoristen prostor imas dovoljno mjesta da se udobno smjeste 4-i putnika i puno od tih dimenzija mislim da nebi trebali odstupati kad je ta klasa upitanju. A razlika kada negdje u gradu trazis parking izmedju auta od 4 i 4.5 metra je ogromna. Auti ako ih poredis sa nekim starim vjerovatno jesu preteski, ali opet zadnjih godina je i tu vidljiv napredak pa postaju sve laksi i laksi. Kad karbon udje masivnije u proizvodnju, vjerovatno ce tezina biti jako bliska autima iz proslosti, sa svim prednostima modernih auta :)
 
Super Moderator
negdje pise 320 KS, al nebitno, ja ne vjerujem u ovo 4WD dok ne vidim, jer se do neki dan govorilo da nece imati pogon :)
 
Top