Fiat Stilo 1.6 16V by Škora - gewinde in da haus

Fiat Stilo 1.6 16V by Škora - gewinde in da haus

RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Nemaju se one šta slijegat tolko drug moj...to je FK roba, da si uzeo šta skuplje, ne bi se sigurno to desilo...
Probaj, al ja sumnjam da on ima šta dalje padat...opruga je opruga..
btw, prelijep Stilo, ništa dalje ne diraj...
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Jedino ima dok ne provozas malo ali to nije do opruge vec do ulja, najbolje bi bilo da is izmjerio od sredine poluosovine do ruba blatobrana koliko ima prije mijenjanja pa nakon. I onda bi znao koliko spustaju.
Moze da bude da su te FK opruge za neki tezi model recimo jtd ili 1,8L da sada ne lupam ako imas oznaku od opruga lako mozes na netu naci za sta su!
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Cudi me to da ga nisu spustile :icon_rolleyes: da ti igrom slucaja nisu poslali pogresne opruge od JTD ili 1.8 modela :icon_question: provjeri na ambalazi!
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Nema na ambalazi nista, samo pise da su opruge za 3 vrata! Sutra cu vidjeti sta pise na njima, pa cu preko te sifre procunjati po netu! Iznervirao sam se, da bi ih sad skinuo i bacio!:icon_mad:
 
N

nenad

RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Nista cudno za FK opruge i nisi ni prvi ni zadnji koji je nezadovoljan, jaran uzeo FK opruge 40/30 za Pug 106, spustile auto za 5mm, sranje od opruga :icon_mad:
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

adi187 je napisao(la):
nis brusilicu i sijeci :D
:D
j*bo ih pas, ne mogu se ni sjeci, posto su na krajevima uze nego na sredini! :icon_evil:

jedino sam razmisljao negdje na sabijanje odnijeti, ali neznam gde ima u okolini Doboja! jedina stvar sto mi se svidja je stabilnije auto, bolje drzi u krivinama, pa me to tjesi! :D
vidjecu, nesto cu smisliti, u krajnjem slucaju prodaja. mogu na dizela, posto je tezi 100-injak kilograma!
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Ako si zainteresovan možemo mjenjat opruge u mene su sportske pa mi je ponisko želio bih staviti fabričke ako si za zamjenu javi
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Polako dok malo nalegnu, tek si ih stavio pa dok se sabiju na prave dimenzije.
Sjec je nemozes ni pod razno... a ni zagrijavati brenerom jer ce puci u voznji.
Razmotri ponudu Mirzona, vidi kako stoji njegov auto, ako ti se to svidja mjenjaj te se....
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

mene majstor ubjedjuje da ce se jos sabiti. nazad je malo i legao ali naprijed nista. poslao sam mirzona-i poruku, pa cemo vidjeti! :icon_smile:
 
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Tesko da ce se sabiti, sacekaj pa vidi... a vjerovatno si ih platio oko 300 kermi, mogao si za te pare uzeti 10x bolji brand, pa i da je polovan, ne moze se opruga pokvariti ;)
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

evo, nesto sto bi me mozda moglo oraspoloziti! :icon_smile:Sta mislite o ovim felnama? imam ponudu da mjenjam za svoje!
[attachment=39291]
[attachment=39290]
 

Prilozi

  • slika-176947-2011-02-1298192205-velika.jpg
    slika-176947-2011-02-1298192205-velika.jpg
    74,8 KB · Pregleda: 19
  • slika-176947-2011-02-1298213558-velika.jpg
    slika-176947-2011-02-1298213558-velika.jpg
    59,3 KB · Pregleda: 22
Top