Fiat punto 1.9 jtd ili 1.3 multijet

Fiat punto 1.9 jtd ili 1.3 multijet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Do prije mjesec dana sam imao punta 1.2 8v, imao sam ga 2 godine (bez ijednog kvara). No ipak nemoj zaboravit da se tu treba imat sreća jer upravo ti modeli 1.2 8v znaju imati problem sa ecu-putnim računalom, a to zna bit skupo, a ti ne voliš kad ti je nešto skupo, jelde.
Mene moj punto super slušo, išo čak s njim i na more u Ulcinj u Crnoj Gori.
No, znaj da mu uz brdo zna bit teško u duši pogotovo ako je klima uključena (a nemoj ni pomišljati kupit bez klime jer ti je onda bolje kupit golfa 2). I taj motor nije za preticanja - i to da razjasnimo.

Vidim iz Zavidovica si to je nesto poput Gracanice kolika ti je bila potrosnja u gradu sa ovim puntom 1.2 8v,imam ja feliciju 1.9 dizel pa jedva u drugoj ide uz malo vece brdo osim ako se ne zaletis:) tako da mi to uz brdo i sa puntom nece biti problem
 
Alaj ti to zakomplikova,ako hoces da ide i da ne trosi uzmi JTD.Mana je nesto skuplje odrzavanje.Ako hoces da malo vise trosi i da ide uzmi 1.2 16V.Ako hoces da ne trosi a da i ne ide uzmi 1.2 8V i to je to. :D
 
Vidim iz Zavidovica si to je nesto poput Gracanice kolika ti je bila potrosnja u gradu sa ovim puntom 1.2 8v,imam ja feliciju 1.9 dizel pa jedva u drugoj ide uz malo vece brdo osim ako se ne zaletis:) tako da mi to uz brdo i sa puntom nece biti problem
Na otvorenoj cesti je mogao trošiti 5 do 5 i po litara na 100km, a što se tiče gradske tu ide 6, 7, 8....zavisi kolko ga vozaš baš po gradu i velikim gužvama...znači, s potrošnjom MORAŠ bit NE zadovoljan već prezadovoljan.

Da, i nemoj da te ko nagovori da kupiš punta sa instrument tablom koja nema obrtomjer i kazaljku za mjerenje temperature rashladne tečnosti.
 
Član
jesu ovo one glupe teme, al ajd da i ja malo svog konaj pohvalim
ford fiesta 1.4tdci kraj 2005te, gradska voznja 30km ravno 200km, znaci 6l, znaci manje od gazijine strojnice :)
 
Član
Prije svega nesto sa tvojom skodom nije u redu ona ako je obicni dizel nebi smjela toliko da trosi a punta sto se tice nije ti bas puno jeftini benzinac za odrzavanje od dizela a ovaj ti je 100 puta bolji i stabilniji i brzi brda ne osjeti ni sa klimom a reko sam ti za potrosnju ! Ja licno se nebi ni sekunde dvoumio !!! Na poslu gdje radim imaju kediji fiat doblo sa 1,2 8v motorima ko u puntu isti, kod skoro svakog je mjenjata glavna elektronika motora onda glava im se zacepi pa kuhaju pa injektori im crkavaju a na trapu su od dizela duplo slabiji malo malo nesto lupa ma smece vjeruj!!!
 
Član
Prije svega nesto sa tvojom skodom nije u redu ona ako je obicni dizel nebi smjela toliko da trosi a punta sto se tice nije ti bas puno jeftini benzinac za odrzavanje od dizela a ovaj ti je 100 puta bolji i stabilniji i brzi brda ne osjeti ni sa klimom a reko sam ti za potrosnju ! Ja licno se nebi ni sekunde dvoumio !!! Na poslu gdje radim imaju kediji fiat doblo sa 1,2 8v motorima ko u puntu isti, kod skoro svakog je mjenjata glavna elektronika motora onda glava im se zacepi pa kuhaju pa injektori im crkavaju a na trapu su od dizela duplo slabiji malo malo nesto lupa ma smece vjeruj!!!

Gospodine napiso sam jednom,meni treba auto sa kojim cu godisnje preci ispod 10000 km svaki dan vozim ali to su relacije od po 2-3 km najvise mozda 5 km,dnevno upalim po 10 put auto,pa sam se odlucio za ovaj benzinac u kojem je motor lagan za to auto pa zamisli ti da ja danas dnevno upalim taj 1. 9 jtd jedno 10 put on bi za mjesec podrobio sve nosace motora jer je dosta tezi motor u odnosu na ovaj motor jer i taj jtd u gradu hoce uzet i vise od 7 l jos pogotovo hladan start kao sto je u mene nema se motor kad zagrijat:),jer meni ce se prije ujutro zagrijat ovaj benzinac nego taj dizel i ako sam cuo za taj 1.9 jtd da je odlican
 
Član
Kupi sebi onda biciklo i miran si svakako ne prelazis puno, jbg ti sam nez sta oces.a to da zdrobi nosace onda niko ne bi vozao taj 1.9 de bgt
 
Član
Grijesis stari al tvoje pare tvoja odluka al sjetit ces me se vjeruj !!! nikad nemoj poredit benzin i dizel i nema sanse da potrosi 7 l jtd !!!! Nek ti je sa srecom u svakom slucaju POZDRAV !!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top