Fiat punto 1.9 jtd ili 1.3 multijet

Fiat punto 1.9 jtd ili 1.3 multijet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozzzz u planu sam uzeti od ova dva autom jedno...odluka je pala na fiat i ako sam bio u planu uzeti skodu fabiu ali velika cijena a za te manje pare mogu dobiti solidnog fiata..prije svega me intersuje potorsnja narocito gradske voznje jer sam tu 98% rijetko kad van grada zatim interesuje me da li puno kvare ova auta i jesul skupi djelovi,da li vrijedi uzimati one poslije 180000 predjeni km,čito samkazu da je udoban autic za grad i ima dosta opreme,koliko toliko mi mozete pomoci sa svojim savjetima u odabiru..
 
Član
JTD Definitivno, prvo sto se tice snage, drugo povoljniji za odrzavanje. multijet ima neke bubice koje su poprilicno skupe tako da bi ga radije zaobisao
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
JTD Definitivno, prvo sto se tice snage, drugo povoljniji za odrzavanje. multijet ima neke bubice koje su poprilicno skupe tako da bi ga radije zaobisao

Trenutno imam skodu feliciju 1.9 d i djeluje mi dosta troma i bucna nije valjda to isti motor????? a drugo sto hocu da vas pitam je u vezi potrosnje ova moja skoda po gradu uzme min 7,5 -8 litara da li je i sta manja potrosnja kod ovog 1.9 JTD
 
Ja se ne bih složio s koleginom postom iznad. Vozam i održavam curin Fiat 2005 gp, 1.3 Mjet s trenutnih 13x xxx pređenih. Ja imam samo pohvale za ovaj model fiata što ne isključuje ni ovaj model 1.9. S tim da je 1.3 dosta kvalitetnije napravljen, jer je to rani "magarac" a to govorim iz slijedećeg: Motor je odlično sastavljen, 16v s jednom ramenicom, dijelovi nisu tako skupi što se tiče trapa i dole tih budaleština recimo amortizer zadnji 55km nov (nedavno rađeni pa znam) Filteri isto bagatela, i što je najbitnije ovaj mališan je s lancem i aksijalnom mehaničkom uljnom pumpom ( uljem za motor podmaziva se lanac ) i njegova zmajena nije predviđena sem španer zatezača lanca koji se mjenja nešto iznad 200.000 pređenih što nije slučaj s 1.9.

Kao i sve što ima pohvale ima i mane, a to je električna servo pumpa, "CITY" koja zna srati i ona je ovako poskupa nova. Nazad je krut i skakuće ma koliko amortizera promjenio, do 130 vuče k'o lud poslije toga samo dimi bez veze, Ali za grada ja nikad bolji auto poželio. Opet napominjem ovo je priča iz mog ugla i mog iskustva.


Recimo malo k'o zna da su dizne iz 1.3 Mjet u Mercedesu A 180, na što sam se ovako poprilično iznenadio.
 
Član
Imao sam priliku koristiti punta sa ovim 1.3 multijet motorom.Mogu samo reci,pravi gradski autic.Potrosnja vrlo mala,lagan za parkirati,iznenadio sam se kako povuce.Naravno nije za vecih brzina,ali po gradu sasvim dovoljno,i bitno nije lijen,a i nije puno bučan.:icon_smile:
 
Član
Ma vazno je cuti svacije misljenje a pogotovo vas koji koristite ova dva auta.....znaci meni auto treba za gradsku voznju nikakvog preticanja,jurcanja,slajdranja itd,da mi je gradsko auto sa potrosnjom max do 6 litara jer ova moja skoda dizelka uzme lagano 7,5-8 litara jer ja sa njom sa 38 litara dizela predjem 420 km gradske voznje pa mislim da sa ovim modelima fiata sa toliko goriva mogu preci vise od 420 km???????????
 
Član
edi86 je napisao(la):
Ma vazno je cuti svacije misljenje a pogotovo vas koji koristite ova dva auta.....znaci meni auto treba za gradsku voznju nikakvog preticanja,jurcanja,slajdranja itd,da mi je gradsko auto sa potrosnjom max do 6 litara jer ova moja skoda dizelka uzme lagano 7,5-8 litara jer ja sa njom sa 38 litara dizela predjem 420 km gradske voznje pa mislim da sa ovim modelima fiata sa toliko goriva mogu preci vise od 420 km???????????

ja sam svojim benzincem predjem vise km-a od tebe. kod tebe to nesto ne valja
 
Član
evo sta neki kazu o tom 1.3mj motoru

komentar 1 ... Pozdrav,

tjah, opet hvalospevi ali ja ne znam za njih iz dva iskustva sa 1,3 multijetom: bas taj lanac pukne i pokida 5 klackalica (naravno da ih sve menjas), pukne dizna prilikom otvaranja (skidaju se u paru, ovlasceni servis ali losi majstori, nisam je platio ali dizna je tada kostala 380 eura!!!), tu potrosnju od 4 litra nikad nisam video, mislim da mi je najmanje trosio jedva nesto ispod 5 litara, semeringe, crevca i slicno ne zelim ovde da nabrajam, verujem da je to vise-manje svuda isto a i ovaj sto je jos uvek ostao (Punto) je sad vec mator pa ne znam da li ima smisla pricati o njemu kao o motoru (2004. godiste), ali znam da ja vise ne bih nikada pazario nesto sto ima taj motor u sebi.

komentar 2 ...

1.3 MultiJet ima komsija u Punticu vozi ga skoro 3 god, preso je 80.000km.
Imao je gomilu poroblema sa njim, menjali su dizne u garanciji, protokomer!
Na 60.000km se razvuko lanac pa je poceo da dimi, teze pali.
Sada radi kao traktor, trosi dosta ulja.
Inace uvek mu je trosio 1l ulja na 5000km od kako je izaso iz salona.
Rucica menjaca je pukla, obloga volana se raspada pravi horor od auta

komentar 3 ...

I onda crkne servo... ajmo 500-600e iz dzepa... pa veliki servis... pa to skoci brat bratu na 7 iljadarki... pa posle 10.000 mozda zezne neka dizna, ovo-ono (tesko ce naci neki da je preso manje od 150.000km)..

evo i link pa mozes citati i sam

http://arhiva.elitesecurity.org/t374229-Fiat-dizel-multijet-vs-jtd
 
Član
Jesi zapeo za potrosnju :icon_eek:, svaki post potrosnja ccc.Kupi corsu 1.3 cdti pa ces da vidis sta je potrosnja :D, a ide ko mahnita :D
 
Član
Komšija u Srbiji je imao problema sa tim motorom...to je baš relevantno:lol::lol:

Što se Punta tiče zaobiđi obični 1.9 dizel, taj je imao i ima problema sa pumpom goriva...oba ta motora su odlična, traži auto da je u što boljem stanju...ovi bijele sa troja vrata i bez obrtomjera su obično bili van verzije pa su prepravljani na putničke...
 
BMW 316i 90god je napisao(la):
Jesi zapeo za potrosnju :icon_eek:, svaki post potrosnja ccc.Kupi corsu 1.3 cdti pa ces da vidis sta je potrosnja :D, a ide ko mahnita :D

To je isti motor...

Ja vozim JTD 1.9 (common rail).Motor je dobar stvarno, ne trosi ulje ide ko blesav :D a ne trosi puno.Jedino sto lako nosace razvali,al stas jako :D :lol:
 
Zavisi sve kako se potrefi jbg. Ja cim sam uzeo auto, a uzeo sam ga sa 7x xxx na satu, uradio sam veliki servis i od tad nisam imao problema s motorom. Doduse pukao je i meni jedan dio na salteblu, pa sam ga morao mjenjati. Vecih kvarova hvala bogu nije bilo.

Sagledaj sve, poslusaj komentare i sam proberi sta ces. 1.3 mjet je noviji motor 1.9 jtd je svakako dobar motor i jaci je. Polovno auto je mačak u vreći, ali tako nam grah pao da smo primorani uzimati polovna auta. Koji god motor odaberes, neces pogrijesiti, samo ga dobro pregledaj i vozi na dijagnostiku.
 
Kenno je napisao(la):
Komšija u Srbiji je imao problema sa tim motorom...to je baš relevantno:lol::lol:

Baš Keno hoću da ovo komentarišem, ono relevantna činjenica komšin auto :icon_smile: Ljudi stvar je vrlo jednostavna, nema lošeg auta, ima samo loš vlasnik. Mi ovdje možemo trubiti koliko hoćemo, pričati, na kraju će otići i uzeti koji mu bolje legne, inače to tako biva....:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top