Fiat punto 1.9 jtd ili 1.3 multijet

Fiat punto 1.9 jtd ili 1.3 multijet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
emirEX_sa je napisao(la):
edi86 je napisao(la):
Ma vazno je cuti svacije misljenje a pogotovo vas koji koristite ova dva auta.....znaci meni auto treba za gradsku voznju nikakvog preticanja,jurcanja,slajdranja itd,da mi je gradsko auto sa potrosnjom max do 6 litara jer ova moja skoda dizelka uzme lagano 7,5-8 litara jer ja sa njom sa 38 litara dizela predjem 420 km gradske voznje pa mislim da sa ovim modelima fiata sa toliko goriva mogu preci vise od 420 km???????????

ja sam svojim benzincem predjem vise km-a od tebe. kod tebe to nesto ne valja

Ma ne znam care sta ne bi moglo biti redu ali govorim da sa 38 l dizela predjem jedva 420 km bas sam racuno e sad ko zna izracunat koliko je to u prosjeku potrosnja a nije sigurno ispod 8 l a ide toliko tromo i bucno da je ne moguce,ja mislim da ovaj punto 1.9 jtd ne bi trebo preci po gradu 6 l a ovaj od 1.3 multijet takodjer,tako da cu odlucit koji da uzmem ali ima i ovaj neki posla kako ne valja ni jedan od ova dva auta da se kvare puno i odma me prodrma:lol: eee sad za moju visinu od 187 cm valjda mi taj punto nece biti nizak jer i ova skoda nije nesto fisina pa bude tamam,volio bi da se jave samo ljudi koji imaju ova auta pa da mi pomognu a nije javljaju se neki sto voze golf 2,izbor mi je spao na ova 2 auta i o je to a uglavnom kao sto rece covjek manje ce trosit od ove moje skode sta god kupim.
 
Član
edi86 je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
edi86 je napisao(la):
Ma vazno je cuti svacije misljenje a pogotovo vas koji koristite ova dva auta.....znaci meni auto treba za gradsku voznju nikakvog preticanja,jurcanja,slajdranja itd,da mi je gradsko auto sa potrosnjom max do 6 litara jer ova moja skoda dizelka uzme lagano 7,5-8 litara jer ja sa njom sa 38 litara dizela predjem 420 km gradske voznje pa mislim da sa ovim modelima fiata sa toliko goriva mogu preci vise od 420 km???????????

ja sam svojim benzincem predjem vise km-a od tebe. kod tebe to nesto ne valja

Ma ne znam care sta ne bi moglo biti redu ali govorim da sa 38 l dizela predjem jedva 420 km bas sam racuno e sad ko zna izracunat koliko je to u prosjeku potrosnja a nije sigurno ispod 8 l a ide toliko tromo i bucno da je ne moguce,ja mislim da ovaj punto 1.9 jtd ne bi trebo preci po gradu 6 l a ovaj od 1.3 multijet takodjer,tako da cu odlucit koji da uzmem ali ima i ovaj neki posla kako ne valja ni jedan od ova dva auta da se kvare puno i odma me prodrma:lol: eee sad za moju visinu od 187 cm valjda mi taj punto nece biti nizak jer i ova skoda nije nesto fisina pa bude tamam,volio bi da se jave samo ljudi koji imaju ova auta pa da mi pomognu a nije javljaju se neki sto voze golf 2,izbor mi je spao na ova 2 auta i o je to a uglavnom kao sto rece covjek manje ce trosit od ove moje skode sta god kupim.

brate kod mene je 1.2 60KS i sa istom kolicinom predjem 500km. nema to veze sa tromosti, to tebi brate nesto nije ok sa motorom
 
Član
Ma ja iskreno govorim zadnji put nasuo 30 l i preso 380 km gradske voznje,radi toga mi se daje rijesit ove skode,stoji to da ona nema nikakvi drugi kvarova ali ovo jednostavno pojede mislis sve dizel i to a ono dere po dzepu,tako da mi vidit tog puntica da uzmem uskoro pa evo ima vas koji ste mi pomogli malo,valjda se jos ko javi
 
Član
Da si u sarajevu vidio bi pravu gradsku potrosnju oko 4h kad svi krenu s posla :lol:

A potrosnja ti izadje 7.8 l ako se potrosio 30l na 380 km

Ev ti fabricki za 1.3 5.6/3.9/4.5 l/100km urban/extra-urban/combined
Ako je isti motor kao u korse, onda ti mogu reci svoje iskustvo.Potrosnja je bas mala, ja sam ovu vozio 7 mjeseci svaki dan nije bilo kvarova, dok je kod druge otisla turbina naravno ova druga nije odrzavana( vecinom zene vozale ) i vozao iz firme ko je stigao.Motor je pravo zivahan,nije lijen osjetices razliku nakon tog obicnog 1.9 .Ide max 160 koliko i pise u tornickim podacima xd
 
Član
Imao sam priliku voziti Punto 1.3 i Punto 1.9 sto se mene tice 1.3 je dosta bolji motor agilniji,bolje ubrzava,malo trosi,a sto se tice 1.9 nekako mi je bio dosta tromiji i bucniji,mada i on malo trosi,e sad to su moja iskustva,a sto se tice motora oba su dobra,mada kao svako auto ima nekih problema,ali opet sve zavisi koliko je i kako je odrzavan,a ove bijele fiate izbjegavaj u sirem planu jer su svi bili dostavni i presli su dosta vise nego sto na satu pise.
Moj stari ima benzinca 1.2 60 KS Punta i vise predje po gradu nego ti sa svojojm skodom.
Toliko od mene i sretno u kupovini novog auta ;)
 
Član
po meni 1.3 mjtd ti je puno bolji izbor,em sto je noviji motor em sto ce sigruno manje trositi od 1.9 a i sto kazu kolege mnogo je startniji u odnosu na 1.9. Taj 1.3 motor ti je i u korsi samo pod drugim nazovom :))
o5 probaj i jedan i drugi pa vidi koji ti bolje pase,neces pogrijesiti ni sa jednim :))
 
Član
Hvala vam ljudi puno na savjetima vidim po vasim postovima da nije to tako lose auto samo treba malo razgledat oko kupovine nezzz da li vrijedi gledati one preko 160000-180000 predjeni km da li to vrijedi sta tesko da cu moci naci sta sa malom predjenom kilmoetrazom ali kako god bude bit ce mi udobnije auto od ove felicije
 
edi86 je napisao(la):
Hvala vam ljudi puno na savjetima vidim po vasim postovima da nije to tako lose auto samo treba malo razgledat oko kupovine nezzz da li vrijedi gledati one preko 160000-180000 predjeni km da li to vrijedi sta tesko da cu moci naci sta sa malom predjenom kilmoetrazom ali kako god bude bit ce mi udobnije auto od ove felicije

U Kladuši ih imaš barem 50 sa kilometražom od cca 100-130 hkm, i svi su bijeli i svi zvrdnadju uokolo. :D
 
Član
Harli_team je napisao(la):
edi86 je napisao(la):
Hvala vam ljudi puno na savjetima vidim po vasim postovima da nije to tako lose auto samo treba malo razgledat oko kupovine nezzz da li vrijedi gledati one preko 160000-180000 predjeni km da li to vrijedi sta tesko da cu moci naci sta sa malom predjenom kilmoetrazom ali kako god bude bit ce mi udobnije auto od ove felicije

U Kladuši ih imaš barem 50 sa kilometražom od cca 100-130 hkm, i svi su bijeli i svi zvrdnadju uokolo. :D

Ma ti su vjerovatno za dostavu :lol: ali ne moze ih 5o biti za dostavu samo nezzz da li su na prodaju sve se to moze odgovoriti a koja je njihova max cijena npr 1.3 multijet 2003-2004
 
bolje plati vise malo..a uzmi sta ocuvanije..pogotovo sto uzimas JTD..
moze se desiti da onaj sa 200+ hiljada te bolje sluzi jer je redovno servisiran..
a onaj od 100 000 da te handri jer neko nije mijenjao nista..
tako da..dobro gledaj
 
Član
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
Koliki ti je budžet, prodaću ti ja svog ;)

Ma budzet je do 5500 km :lol:jbg kriza valjda sta solidno ubodem za te pare

Shvatio sam da je najbolje prilikom kupovine odmah odvuci na servis ili povesti majstora dobrog sa sobom i naravno provjeriti da li ima uredna servisna knjiga

Znaci ne igra toliko predjeni kilometri sve zavisi od odrzavanja,ok hvala vam
 
Član
edi86 je napisao(la):
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
Koliki ti je budžet, prodaću ti ja svog ;)

Ma budzet je do 5500 km :lol:jbg kriza valjda sta solidno ubodem za te pare

Shvatio sam da je najbolje prilikom kupovine odmah odvuci na servis ili povesti majstora dobrog sa sobom i naravno provjeriti da li ima uredna servisna knjiga

Znaci ne igra toliko predjeni kilometri sve zavisi od odrzavanja,ok hvala vam

navuci jos 400 Km i evo ti škoda http://www.pik.ba/artikal/8168059/skoda-fabia-1-9-tdi/ :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top