Fiat Coupe 20V Turbo by Al_Galone

Fiat Coupe 20V Turbo by Al_Galone

koliko dodje ovakav IC ako se moze znati?
predobar update,svaka cast za makinu sveukupno...uskoro ces da opravdas ove bijele pruge na autu ;)
 
Član
coberu nadjemo se do 240kmh hahahahaha,svaka cast;)
samo nebude "moze da ide al nemoze da se zaustavi"hehehe.pozzz
 
Početnik
sve 5 ali ferrarijev mjenjac :) nemos blivit kako to salta..

ja sam doceko ganjao sam se sa jednim F430 i TT-RSom iz pravca Sttutgarta prema Friedrischafenu

interesentno je kad prava voznja pocinje na 250km/h+, ja sam isao 276 km/h TT-RS je ostao iza ali je F430 bio ispred.

I nije to bilo ganjanje po pravcu, naprotiv krotili smo krivine, na Ismarovom telefonu je bio i snimak....
 
Član
muha je napisao(la):
sve 5 ali ferrarijev mjenjac :) nemos blivit kako to salta..

ja sam doceko ganjao sam se sa jednim F430 i TT-RSom iz pravca Sttutgarta prema Friedrischafenu

interesentno je kad prava voznja pocinje na 250km/h+, ja sam isao 276 km/h TT-RS je ostao iza ali je F430 bio ispred.

I nije to bilo ganjanje po pravcu, naprotiv krotili smo krivine, na Ismarovom telefonu je bio i snimak....

hah,
ma ja sam se jezio od zvuka kilometrima :)

Jbg to su prava super auta,sve ostalo moze i ovako i onako i tunirano i ljuto,al on je pravljen da bude najbrzi na cesti :)



the ja je napisao(la):
nisi mogao nikako drugacije provuci ovu cijev???? jeli mi se cini ili je ovo crno gumeno crijevo iz turba preblizu izduvu???

za kakav stage motora ti je ovo podloga....300KS ???


To gumeno crijevo je fabricki tu postavljeno i jeste relativno blizu DP-a,
ali sta da mu ja sad radim kad ga je fabrika tako stavila,nema promjena,osim malo trake oko auspuha i bice OK.
Eto vidis sa slika sve,ti reci ako skontas kuda je drugo moglo ici,jedina varijanta je bila da ide pravo na turbo a ne onom dugom cijevi iza IC-a,ali bi onda cijev prolazila ispod hladnjaka vode i bila bi jako nisko.

Pa ovo je neka podloga za Stage 2,dakle maksimum bez kovanog motora,
znaci plafon 350KS i 430Nm,to je granica za std internale,sve ostalo je izazivanje djavola.


junfer je napisao(la):
coberu nadjemo se do 240kmh hahahahaha,svaka cast;)
samo nebude "moze da ide al nemoze da se zaustavi"hehehe.pozzz

ma nadjemo se mi na kafi :)

a zaustavicemo se nekako,ako nista dole nogice ko kremenko :)
 
Početnik
mozda ce ti trebati , nije bilo skoro su izbacili da znas da ima

http://www.powerflex.co.uk/products/Coupe+%281993-2000%29%2C+Brava%2C+Bravo%2C+Marea+%28all+types%29-109/1.html
 
Član
muha je napisao(la):
mozda ce ti trebati , nije bilo skoro su izbacili da znas da ima

http://www.powerflex.co.uk/products/Coupe+%281993-2000%29%2C+Brava%2C+Bravo%2C+Marea+%28all+types%29-109/1.html


a prosirili su ponudu,prije su imali ja mislim samo za lafete,
sad imaju i stabilizatore za balans stangu i gumice balans stange

a citao sam na forumu prije nekad davno da imaju problem sa ovim na lafetama,kao ispadaju pa se moraju neki osiguraci praviti,znas li sta o tome?

I jesu li ove cijene i kod tebe?
 
Član
a vidio sam...bas mi je cudno nekako..ne moze se napakovati nikako....jedino da si nasao drugi intercooler koji ima 2 ulaza sa iste strane pa da ne moras toliko kruziti....
 
Član
the ja je napisao(la):
a vidio sam...bas mi je cudno nekako..ne moze se napakovati nikako....jedino da si nasao drugi intercooler koji ima 2 ulaza sa iste strane pa da ne moras toliko kruziti....

eh jedeino to,ali nema niti jedan da valja sa dva ulaza na istoj strani,
losa rijesenja su ti sa dva ulaza.
Meni ovako super odgovara,turbo rupa nije nista veca nego prije,spool up je takodjer ostao isti,nema posljedica,samo dobre stvari :)
 
Top