Fiat Coupe 20V Turbo by Al_Galone

Fiat Coupe 20V Turbo by Al_Galone

Član
Evo jos malo novina,
narucen je novi elektronski boost controler:

SBC-D-SE.jpg
 
Član
Ne znam koliko ti je pametno sto si uzeo HDI posto je prilican "kinez proizvod" i iskustva drugih mu ne idu bas u korist
Trebao si uzet Gizzmo ako ces mene pitat
 
Član
Pa jbg razmisljao sam malo,
i iskreno ljudi su zadovoljni sa njim,
dobro se pokazao na Fiat aplikacijama,
zato sam ga najvise i uzeo,mislim nije nikakva garancija,ali cijenom je dosta prihvatljiv a mislim da nije "kinez proizvod"
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Pa jbg razmisljao sam malo,
i iskreno ljudi su zadovoljni sa njim,
dobro se pokazao na Fiat aplikacijama,
zato sam ga najvise i uzeo,mislim nije nikakva garancija,ali cijenom je dosta prihvatljiv a mislim da nije "kinez proizvod"

E ne znam gdje si procito da se dobro pokazao al moguce da citamo na razlicitim stranama... Ja sam sebi isto taj htio uzeti i ali sam na kraju odustao posto ga niko ne preporucuje a i iskustva su prilicno ogranicena posto se vecina ljudi u startu odluci na kvalitetnije kontrolere a tu vlada Gizzmo kao pouzdana i cijenom prihvatljiva alternativa skupim EBC-ovima renomiranih firmi
Nebi sebi trebao dozvoliti da, zbog ustete od nekih 150 maraka, rizikujes da ti solenoid zaglavi ili crkne kontroler pa da ti motor zvekne zbog overboosta i sl. Ipak je to boost sto kontrolises ;)
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
E neznam,
za koji dan ce doci pa cemo da vidimo :)

Ma radit ce on nema sta a vrijeme ce pokazati koliko je pouzdan a to je upravo ono sto se vise placa... Nek je sa srecom kako god ;)
Valjda cu i ja uskoro skupit pare pa uzet Gizzmo pa da uporedimo iskustva
 
Član
esso_sa je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
E neznam,
za koji dan ce doci pa cemo da vidimo :)

Ma radit ce on nema sta a vrijeme ce pokazati koliko je pouzdan a to je upravo ono sto se vise placa... Nek je sa srecom kako god ;)
Valjda cu i ja uskoro skupit pare pa uzet Gizzmo pa da uporedimo iskustva

tacno tako,
tek nakon godinu dana cu znati da li je pouzdan ili ne,
super stvar kod ovoga mi je sto cu imati dvije opcije za nivo boosta,
tako da cu sebi izmapirati auto na dvije mape,tako da imam jednu stedljiviju za motor,a druga ce biti na maksimumu sve.
 
Član
Ma ima ti vecina kontrolera vise postavki boosta. Gizzmo ih ima 6 i za svaku od njih mozes posebno nastimati pritisak i duzinu intervala solenoida i plus mozes da se prebacujes kroz memorije za vrijeme voznje sve jednim prekidacem.
Tako bukvalno mozes nastimat poseban pritisak za svaku brzinu u kojoj vozis i saltas za vrijeme voznje ;)
 
Član
znam da ovi kontroleri rade dobro na SA elektronici gdje imas mape za stelanje boosta po okretajima i brzinama i radi odlicno jer imam takav ali sve radim preko vemsa na standard elektronici neznam kakve su mogucnosti;)
 
Član
hehe Gale i njegove dvije mapre nikako da se skine sa te carlame =) Kume haj da sa srecom vise to sastavis =)
Ono sto smo pricali za putovanje jos uvijek stoji
 
Član
Evo mali izvjestaj iz Osijeka,
kvalifikacije u 14 klasu
dodjem do finala 14 klase i probijem u 13 klasu za dlaku,
u 13 klasi ispadnem u prvoj voznji protiv porsea od Boleta,
najbolje vrijeme ostvareno u 13 klasi je 13.4sec

zamalo pa dernek :)


turbina jos nije namontirana,ovo je napravljeno sa hajmo reci fabrickom turbinom!
HDI boost kontroler funkcionise fenomenalno! Mogu samo toplo preporuciti!

Pritisak ne spada ispod 1bar do redline,a sa mehanickim manuelnim kontrolerom isao je cak do 0,7 na redline-u!
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Evo mali izvjestaj iz Osijeka,
kvalifikacije u 14 klasu
dodjem do finala 14 klase i probijem u 13 klasu za dlaku,
u 13 klasi ispadnem u prvoj voznji protiv porsea od Boleta,
najbolje vrijeme ostvareno u 13 klasi je 13.4sec

zamalo pa dernek :)


turbina jos nije namontirana,ovo je napravljeno sa hajmo reci fabrickom turbinom!
HDI boost kontroler funkcionise fenomenalno! Mogu samo toplo preporuciti!

Pritisak ne spada ispod 1bar do redline,a sa mehanickim manuelnim kontrolerom isao je cak do 0,7 na redline-u!

Cestitke ! A pritisak ti je padao identicno ko sto meni sada pada (zijanim 0,3 bar-a). I kazes da ti bas dobro drzi sad pritisak ? Nista ne varira ??? Osjetis li sada sta na snazi u gornjim obrtajima posto sad imas 1 bar cijelo vrijeme ?
 
Top