Fiat Bravo

Fiat Bravo

Bravac, ti je odlican, nema sta, sve pohvale...
Hteo sam da te pitam kako si skinula celu instrument tablu, to hocu i ja da uradim posto ima dosta vibracija, pa bi skinuo sve i pokusao nekim sundjerima to malo da ublazim. Probao sa, odvrnuo sve moguce srafove koje sam video, i tabla je mogla da se cima ali nije htela skroz da izadje pa sam odustao, vratio sve srafove i cini mi se, napravio jos gore :)
 
Član
prvo skineš ovo: http://www.fiatboo.co.uk/photogal/guidepics/centerdashpart.pdf i pepljaru, vidjet ćeš šarafe, dva ispod nje i mislim da su dva iznad. odšarafi i šarafe koji drže plastiku pragova kako bi došao do šarafa koji drže tablu za šasiju
Slika1877.jpg


zatim skineš pretinac i poklopac osigurača
P1013523-1.jpg

i vidjet ćeš šarafe od onih trokutića ventilacije, to skineš i vidjet ćeš još (ne znam koliko) šarafa koji drže tablu za šasiju. moraš skinuti i one mrežice od zvučnika ispod šajbe, lagano zavuci nešto pod rub i samo će iskočiti, skini zvučnike i vidjet ćeš još jedan veliki šaraf koji drži tablu.
Slika1859-1.jpg


onda možeš skinuti volan, ako je oem, iza imaju dva šarafa, mislim da su imbusi, i kad skineš poklopac imaju ostali šarafi koji ga drže. ako imaš airbag isti je sistem, samo što moraš zračni još iskopčati. na kraju imaš jedan veliki za koji ti treba ključ 22-23
Slika1850-1.jpg


kad skineš volan (i plastike oko njega, par imbus šarafića) onda možeš skidati sat, tj prvo plastiku oko njega
Slika1845.jpg


Slika1865-1.jpg


i odspoji 4 konektora koji su uštekani, ali pažljivo da ne pokidaš "žabice", ne moraš odspajati žice koje idu u bravicu..

Slika1874.jpg


kad do sve skineš, moraš skinuti ručice žmigavaca i brisača. iza njih ima jedna zlatna kopča, moraš zavući glavu ispod da je vidiš :D ima jedan šaraf, ključ 10 ili 13, nisam sigurna
Slika1829-1.jpg


skini ručicu za podešavanje volana i tu još jedan veliki šaraf
Slika1832.jpg


ovako bi trebalo izgledati na kraju
P1013529.jpg


objašnjenje je bože sačuvaj :D al uglavnom to je to koliko se sjećam, radila sam to prošle godine, samo ništa nemoj na silu jer uvijek ima neki skriveni šaraf.. od alata ti treba set imbus ključeva (ne znam koji točno sve trebaju pa najbolje da imaš sve), krstasti šarafciger, ključ 10 ili 13 samo za skidanje ručica žmiga i ručice za podešavanje visine volana.. na kraju kad se svi šarafi skinu tabla bi se trebala lagano svući, drži je samo zaljepljena spužva između table i šasije.. i preporučujem da si uzmeš 10-ak plastičnih čaša i na svaku napišeš od čega su šarafi da nebi bilo problema kod vraćanja i ostalo viška :D meni je trebalo 7-8h da skinem tablu iz jednog auta i svoju tablu i stavim je u svoj.. sad kad znam kak ide bilo bi puno brže, ako sam nešto zaboravila ili te zanima slobodno pitaj :)
 
objasnjenje je odlicno, hvala ti sto si se potrudila da mi sve to docaras ovako sa slikama, sve mi je jasno i prvom prilikom krecem na posao :) samo jos da te pitam da li ti krcka sad ta druga tabla sto si je stavila, tj da li mislis da cu uspeti da malo utegnem sve to ako poskidam pa ubacim neki sundjer ili nesto slicno?
 
Član
pa ja nisam nista naknadno stavljala, cak nisam svu spuzvu vratila i nista se ne cuje,zna se nekad cuti pepeljara i tapacirunzi vrata zbog vibracija jer imam malo glasniji auspuh :)
 
joj, meni se svake dve nedelje pojavljuje neki novi zvuk iz table, stvarno iritira mnogo, tako da cu fdefinitivno celu da je rasklapam i nadam se da necu napraviti jos gore nego sto sada jeste :D hvala jos jednom na uputstvu, bice mi od koristi, javim kad uradim :)
 
Danas sam se upustio u ovu avanturu i imam problem sa volanom :/ skinuo sam airbag i sada bi trebao da odvrnem tu veliku maticu koja drzi volan ali ne znam kako, posto oko nje ima neka zastita koju prvi put u zivotu vidim. Da li ti je poznato? :)

http://217.26.67.168/uploads/2/8/2871498/IMG_20110517_190856.jpg
 
Top