farbanje passat 3

farbanje passat 3

ako ostaje ista boja,, ne moras sve sprickitovati,, samo dijelove koje si grubim smirlom obradio
ali opet to je sve prica, dok se ne pogleda pravo stanje auta,, ne moze ti niko tacno reci sta da radis, ugl
ako mozes udri sve u filer:cool:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Pa cime ti to nanosis sprickit ako nemas kompresor nije valjda cetkom :icon_question:

imam kompresor ali mal mu je kapacitet nekih 20l i njime nanosim spric kit jest da je patnja treba se dosta cekati dok se nadopuni pa opet tako ali svakako bolje od cetke hehe

Auto je cjelo predjeno sa spric gitom, danas abd smirglanje :icon_cry: i za koji dan vozim u komoru :cool: a sto se tice voska cuo sam za to i vjerovatno da cu to i uraditi samo neznam cime se nanosi vosak dali moze kompresorom ili?
 
Član
SAJO18 je napisao(la):
adi187 je napisao(la):
Pa cime ti to nanosis sprickit ako nemas kompresor nije valjda cetkom :icon_question:

imam kompresor ali mal mu je kapacitet nekih 20l i njime nanosim spric kit jest da je patnja treba se dosta cekati dok se nadopuni pa opet tako ali svakako bolje od cetke hehe

Auto je cjelo predjeno sa spric gitom, danas abd smirglanje :icon_cry: i za koji dan vozim u komoru :cool: a sto se tice voska cuo sam za to i vjerovatno da cu to i uraditi samo neznam cime se nanosi vosak dali moze kompresorom ili?



Nanosi se kompresorom, isto pistoljem kojim se baca izolacija, ma da bi bilo dobro imati spiralno crijevo , al moze i bez! Samo jaci zrak i baci ga svagdje!
 
Član
To ti je dobra stvar sa voskom i ja sam cuo da ljudi rade sa njim.Stavi nam slika da vidimo kako radis. :icon_smile:
 
Član
e raja zanima me da li je realna cjena za komoru i ruke 300KM ukljucujuci u cjenu boju lak itd sve ostalo? majstor je profesionalac u svom poslu radi dosta novija auta znaci nije neki amater :icon_rolleyes:
 
Početnik
SAJO18 je napisao(la):
e raja zanima me da li je realna cjena za komoru i ruke 300KM ukljucujuci u cjenu boju lak itd sve ostalo? majstor je profesionalac u svom poslu radi dosta novija auta znaci nije neki amater :icon_rolleyes:

Jeste,meni je majstor trazio toliko samo da prsprica a moja je boja,lak i ostale potrepstine naravno i moja je priprema ;)
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
SAJO18 je napisao(la):
e raja zanima me da li je realna cjena za komoru i ruke 300KM ukljucujuci u cjenu boju lak itd sve ostalo? majstor je profesionalac u svom poslu radi dosta novija auta znaci nije neki amater :icon_rolleyes:

Jeste,meni je majstor trazio toliko samo da prsprica a moja je boja,lak i ostale potrepstine naravno i moja je priprema ;)
ma bezobrazni su farbari barem vecina, a ovog sam preko veze nasao 300KM!! stvarno previse to je nekih 1-2h posla a ja sam mu obecao pomoci oko zastite stakala hehe pa je i to malo utjecalo na cjenu
 
Početnik
SAJO18 je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
SAJO18 je napisao(la):
e raja zanima me da li je realna cjena za komoru i ruke 300KM ukljucujuci u cjenu boju lak itd sve ostalo? majstor je profesionalac u svom poslu radi dosta novija auta znaci nije neki amater :icon_rolleyes:

Jeste,meni je majstor trazio toliko samo da prsprica a moja je boja,lak i ostale potrepstine naravno i moja je priprema ;)
ma bezobrazni su farbari barem vecina, a ovog sam preko veze nasao 300KM!! stvarno previse to je nekih 1-2h posla a ja sam mu obecao pomoci oko zastite stakala hehe pa je i to malo utjecalo na cjenu
Ihhh ovaj sto je meni trebao raditi bi dobio rasklopljeno,pripremljeno vozilo,sa svim materijalom,zasticeno.Njegovo je bilo samo da ga uveze u komoru i da ga presprica.Dodues aj se nisam bunio jer je bio najpovoljniji od svih.No :icon_exclaim:
ta cijena sto je tebi recena je ok i nije puno. ;)
Ali zapamti,priprema je najbitnija :icon_smile:
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
SAJO18 je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
SAJO18 je napisao(la):
e raja zanima me da li je realna cjena za komoru i ruke 300KM ukljucujuci u cjenu boju lak itd sve ostalo? majstor je profesionalac u svom poslu radi dosta novija auta znaci nije neki amater :icon_rolleyes:

Jeste,meni je majstor trazio toliko samo da prsprica a moja je boja,lak i ostale potrepstine naravno i moja je priprema ;)
ma bezobrazni su farbari barem vecina, a ovog sam preko veze nasao 300KM!! stvarno previse to je nekih 1-2h posla a ja sam mu obecao pomoci oko zastite stakala hehe pa je i to malo utjecalo na cjenu
Ihhh ovaj sto je meni trebao raditi bi dobio rasklopljeno,pripremljeno vozilo,sa svim materijalom,zasticeno.Njegovo je bilo samo da ga uveze u komoru i da ga presprica.Dodues aj se nisam bunio jer je bio najpovoljniji od svih.No :icon_exclaim:
ta cijena sto je tebi recena je ok i nije puno. ;)
Ali zapamti,priprema je najbitnija :icon_smile:

gledao je on auto i rekao mi da ga nebi ni on bolje uradio jer najbolje se sebi uradi stim jos malo znanja i iskustva kaze da ce biti auto kao iz fabrike i kod mene je rasklopljeno rucke karambolke lajsne stopke itd. razmisljao sam malo masku preraditi nesto kao bad look il tako nesto ali nekako fabricko je fabricko
 

rs6

Član
SAJO18 je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
SAJO18 je napisao(la):
e raja zanima me da li je realna cjena za komoru i ruke 300KM ukljucujuci u cjenu boju lak itd sve ostalo? majstor je profesionalac u svom poslu radi dosta novija auta znaci nije neki amater :icon_rolleyes:

Jeste,meni je majstor trazio toliko samo da prsprica a moja je boja,lak i ostale potrepstine naravno i moja je priprema ;)
ma bezobrazni su farbari barem vecina, a ovog sam preko veze nasao 300KM!! stvarno previse to je nekih 1-2h posla a ja sam mu obecao pomoci oko zastite stakala hehe pa je i to malo utjecalo na cjenu

drugar nemoj se nac' uvrijedjen, cuj previse 300 KM za 1-2h posla ?! pa za koliko bi ti udisao otrovne pare boja ( dzaba ti i maskice i odijelo uvijek prodje cestica ) jos moras lak sastavit kako treba...... nemoj ba bezze pricat, to si nas'o dobru cijenu pravo nemas se sta zalit to ti se inace krece od 400 - 500 KM zavisi od boje, btw KOMORA ti je sama za jedno auto se boja ispece 60 KM...
 

MTR

Član
Druze , ako nisi kvalitetan filer nabacio u dva sloja i pripremio kako treba P320/P400/P500/600 poseri se na posao , lak ce ti popucat u roku od 6 mjeseci .
Kojeg si proizvodjaca za bazu odabrao ? Kojeg za bezbojni ?

Sto kaze RS6 to je mala cijena , ja ti ne bi u komoru usao ispod 600 glava za cijelo auto - bez materijala ;)
 
Član
MTR je napisao(la):
Druze , ako nisi kvalitetan filer nabacio u dva sloja i pripremio kako treba P320/P400/P500/600 poseri se na posao , lak ce ti popucat u roku od 6 mjeseci .
Kojeg si proizvodjaca za bazu odabrao ? Kojeg za bezbojni ?

Sto kaze RS6 to je mala cijena , ja ti ne bi u komoru usao ispod 600 glava za cijelo auto - bez materijala ;)

sad ce te napast, a to je fkt realna cijena, odgovoran je to posao, a znanje se placa svuda u svijetu;)
 
Top