farbanje passat 3

farbanje passat 3

Član
pozz svima ovako vozim passata 3 koji sam nedavno kupio za veoma nisku cjenu zaslijepljen cijenom nisam razmisljao o ulaganju u buduce auto evo nakon mjesec dana odlucio sam da je potrebno ofarbati auto auto nije udaran niti lakiran lak je otisao od sunca ima dosta parnica na njemu, korozije uopste nema poceo sam pripremu prije nekih cca 10-tak dana auto sam komplet matirao skinuo lak takodje vece parnice gitovao, sa ovim poslom imao sam iskustva sasvim malo na autu nikada, nije mi u prvom cilju da ustedim koju marku nego zelim da sam uradim imam jaku volju za tim sada zanima me dalji postupak da li moram komplet auto preci sa spric-gitom ili samo gitovane povrsine?
 

rs6

Član
pa sve zavisi koliko si skinuo boju i kako si obradio git ..... a nije lose da cijelo auto spricgitujes jer spricgit ti fakticki popuni sve neravnine i " parnice " od brusnog papira....
 
Član
podrazumijeva se. sa pripremom je najvaznije strpljenje i malo iskustva. a sto se tice lakiranja nemam podoban kompresor za to a ni komoru. tako da taj dio posla prepustam majstoru
 
ako sve odradis spric kitom bolje ti nova farba prijanja za spric kit i odmah manje boje trosis i zivaca pogotovo ako sa tamnije boje zelis prijeci na svijetlijuzbog toga najbolje predji sve sprickitom
pozzz i sretno i samo lagano ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
ako sve odradis spric kitom bolje ti nova farba prijanja za spric kit i odmah manje boje trosis i zivaca pogotovo ako sa tamnije boje zelis prijeci na svijetlijuzbog toga najbolje predji sve sprickitom
pozzz i sretno i samo lagano ;)
namjeravam zadrzati postojecu boju tj metalik plava. a sto se tice prednje maske ona je plasticna skinuo sam staru boju blagim smirglom zatim nanio dosta plastic primera i spric git pa sam u dilemi dali sam pogrijesio nanosenjem spric gita na plastiku :icon_question:
 
nikako nisi pogrijesio sto si ga nanio na plastik primer on samo daje elasticnost i bolje prijanjanje spric gita
ja sam se zajebavao bez spric gita po plastici boja slabo hvata prilikom farbanja a i poslije pocne se puhati boja nema veze kako je peko ili susio jave ti se mjehurici
zbog toga nosi nimalo pogrijesio prilikom nanosenja sprica
 
Član
Jedan moj savjet, koji sam ja dobio od profi limara koji radi 30 godina taj posao!!! I kod nas je daleko najjaci!
Kad sve zavrsisi auto lakirano finis, onda kupi 2 pa cak i do 3 Kg Voska (vosak koji se koristi za izolaciju)
I naspricaj unutrasnje strene limova, rubova, pragova pa cak i prednjih blatobrana! Imaju sig tvornicki ostavljeni otvori bas za to, samo kod nas to niko skoro ne radi! Svi glade sa vana, a hrđa uvijek ide iznutra i izbija vani! A najvise tome doprinosi kondenzacija zimi se auto znoji jer vani minus mi upalimo grijanje i normalno stvara se kondenzacija na unutrasnjim limovima!! Taj vosak puno znaci one razlije i stvori se tanki sloj koji zatvara i zraku i vodi da dođe do lima!!!
P.S Vosak nije skup 11 KM kilogram bar kod nas, i malo ce smrditi u autu, neki mjesec dana dok ne osusi, jer on skroz sporo susi :D:D
Et za tvoje dobro, ako hoces primjeni! heehe pozzz
 

rs6

Član
upravu si za vosak, i u rubove takodje dobro naspricati tad auto moze bit 100 godina :)
 
Član
rs6 je napisao(la):
upravu si za vosak, i u rubove takodje dobro naspricati tad auto moze bit 100 godina :)

Meni da je bilo doc do novog auta, kad bi ga zastitio moglo bi mi biti bar 90! Hehehe
A fakat vosak je extra za to, samo limari nece da ga koriste, jeb imali bi onda slabo posla! hehe Jos kad je auto na jakom suncu on ponovo i ako se osusio pocne da se razlijeva, i opet obnavlja svoj zastitni sloj! Bas je extra za zastitu!! Meni se sviđa najvise :p
 
Top