Farbanje fegli čeličara

Farbanje fegli čeličara

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
sve ok samo da nije rađeno sprejen jer je to nula bodova, kani kap benzina ili razređivaca ili cak i neke ozbiljnije tecnosti u praoni pa ces vidjeti ;)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
sve ok samo da nije rađeno sprejen jer je to nula bodova, kani kap benzina ili razređivaca ili cak i neke ozbiljnije tecnosti u praoni pa ces vidjeti ;)

Nije frka, probat cu, da vidimo i to ;)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
sve ok samo da nije rađeno sprejen jer je to nula bodova, kani kap benzina ili razređivaca ili cak i neke ozbiljnije tecnosti u praoni pa ces vidjeti ;)
potpis...
po meni baceni 80km,ja sve ovo sto si ti odradio uradim za 30km...
 
Član
saleee je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
sve ok samo da nije rađeno sprejen jer je to nula bodova, kani kap benzina ili razređivaca ili cak i neke ozbiljnije tecnosti u praoni pa ces vidjeti ;)
potpis...
po meni baceni 80km,ja sve ovo sto si ti odradio uradim za 30km...

Pa dobro, ti mislis da sam bacio 80 km, ja znam sta sam uradio. Ti radi sa abrom rencom i ostalim, sve je to isto :lol:

-Suki- je napisao(la):
sve ok samo da nije rađeno sprejen jer je to nula bodova, kani kap benzina ili razređivaca ili cak i neke ozbiljnije tecnosti u praoni pa ces vidjeti ;)

Mogao sam raditi i spricom. Kako sam masku i farove uradio, stvarno mi nebi bilo zao odvojiti vrijeme da sve ovo isto uradim sa spricom. Istina nebi bilo jefitnijee, litar boje 35 km, 2 litra laka 40 km i litar sprickita isto toliko, ne znam tacno plus mrezice plus utvrdjivac razredjivac itd. Nebih zalio pare, ali ovo sam uradio sprejevima, bez spremanja komore, pripremanja sprice, cekanja da se osusi sve, ciscenje alata kasnije JER NISAM IMAO ZIVACA
I uvijek ce se naci neko da nesto prigovori...
 
Član
za farbanje celicnih felgi dovoljno je 300g baze, jedna doza sprickita, 200g laka sa ucvrscivacem. cirka 30KM a mozes susiti tom grijalicom tako da ti komora ne treba a efekat je 10x bolji nego sprej.
 
Administrator
Covjek je uradio i njemu je super. Sta vise felge izgledaju odlicno. Potrudio se, a i vecina ljudi je na ovom forumu felge radila sprejom, jer nemaju uslova ili sta vec da rade sa spricom.

Po meni je postigao extra efekat sa sprejom:cool:
 
Član
Happy color su jako dobri sprejevi, a u koga su dosta zahrđale (kao u mene, ipak je to ford :D) možete koristi onaj čelični nastavak za bušilicu, brže se skida, i onda nedostupna mjesta ručno ;)

odlično si ih uradio :cool:
 
Član
ja neznam druze sto se ti palis, predstavio si rad, pohvaljen ti je rad i sve, data je primjedba na materijale koji su se pri tome koristili i ti se sad tu nesto pravdas zasto ovo zasto ono...

mozes ti bojat felge i vodenim bojicama mene to nezanima, ali kad kazem da ce ih kisa oprati onda nema ljutnje stari moj ;)

kad sam poceo za sebe raditi felge radio sam sprejevima i vidio da to nicemu ne vodi, da je bolje felge polupati i pare sto sam dao za materijal dati prosjacima jer je trud uzalud, sta sam ja sad lud sto sam kupio nov kompresor i sve ostalo, sve sve sve novo da bi radio sa pravim 2K materijalima... i uradio sam do sad jedan pun sleper felgi 100%

a da ne pricam koje probleme ja imam kad mi ljudi donesu felge poslije takvih baltazara....tu brale pomaze samo pjeskarenje!!
 
Član
-Suki- je napisao(la):
ja neznam druze sto se ti palis, predstavio si rad, pohvaljen ti je rad i sve, data je primjedba na materijale koji su se pri tome koristili i ti se sad tu nesto pravdas zasto ovo zasto ono...

mozes ti bojat felge i vodenim bojicama mene to nezanima, ali kad kazem da ce ih kisa oprati onda nema ljutnje stari moj ;)

naravno da nema ljutnje, ali nemoj pljuvat na moj rad, ako je tvoje felge kisa oprala, moje nece garantujem ti. Kako sam vec rekao, polit cu ih razrjedjivacem da vidimo efekat. Lijep pozdrav :icon_smile:
 
Član
pohvale na diy ;) al opet kada se sabere , koliko je kostao materijal i sve(,vrijeme, struja, voda, pice, meza, itd :D) , bolje jos "malo" namirit i odnijet nekom da ih bas spricom, "profi" odradi...
 
Član
Limpi je napisao(la):
pohvale na diy ;) al opet kada se sabere , koliko je kostao materijal i sve(,vrijeme, struja, voda, pice, meza, itd :D) , bolje jos "malo" namirit i odnijet nekom da ih bas spricom, "profi" odradi...

Pa do sad ste mogli razumiti da imam komoru za farbanje, kompresor, spricu i sve potrebno... :lol:
Samo mi je bilo mrsko raditi spricom, pa je odradjeno sa sprejevima ;) hvala u svakom slucaju :cool:
A meza me najvise izasla, sad suhovina nesto poksupljala :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top