Farbanje fegli čeličara

Farbanje fegli čeličara

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kupljen zimski set celicara. Posto su ishrdjale dosta i bile prljave, krenuo sam sa restauracijom.
Potreban materijal:
šmirg papir granulacije: P80 x 1, P180 x 1, P400 x 2, P800 x 2 (~10 KM)


Antikorozivni primer 800 ml x 2 (~22KM)
Baza-boja u koju farbate 800 ml x 2 (~22km)
i na kraju, Lak 800 ml x 2 (~22KM)


(da ne bude zabune, ovo je samo dio sprejvea koje sam kupio :D )

I onda, lagano krenemo:


svaku felgu dobro oprati nekim abrazivnim sredstvom, i nakon toga, kada se osuši fino, smirg u ruke, od 80 pa nadalje i trljaj dok se ne skine sva korozija.




Kad se sve fino zavrsi, mokrom krpom pa onda suhom obrisati felge da se skine sva preostala prljavstina (po mogucnosti usisati ili ispuhati kompresorom)






Poslije toga, kad je sve fino ocisceno, nanosi se se primer, u mom slucaju antikorozivni:




Primeru ne treba dugo vremena da se osusi, ali radi boljeg prijanjanja, bolje je ostaviti da prenoci. Nakon sto se osusilo, krenemo sa nanosenjem boje na felge ravnomjerno sa udaljenosti, da nebi procurilo. U mom slucaju koristio sam kvarcnu grijalicu da se osusi brze... :lol:




Da se boja nebi preljevalja, felge su ostale u lezecem polozaju....


Pa onda i grijalica... :lol:




Kada se doooobro osusi, ishod bi trebao da bude ovakav:




Vidite kako je boja izgbulia sjaj kada se dobro osusila. Sada na njih nanosimo lak, gdje stupa pravilo,
sto vise-to bolje, naravno uz cekanje da se osusi prethodni sloj, pa na njega ide drugi, treci itd, koliko mozete i koliko laka imate.
Finali ishod:







Sretno! ;)
 
Član
Ja bih još samo skinuo ventile, četiri nova ventila 10KM, nema smisla štedjeti na tome.
 
Član
Kenno je napisao(la):
Ja bih još samo skinuo ventile, četiri nova ventila 10KM, nema smisla štedjeti na tome.

:icon_question:
Paša, ovo je tema samo o farbanju felni. Ali ako treba, napisat ću i to, evo duboko se izvinjajem.
Pozeljno je da zamijenite ventile na felgama.




:lol::lol::lol:
 
Član
Sto se tice Dupli color-a, mislim da su jedna od boljih marki, naravno poslije montane, clash-a, molotow itd... Imaju 3 razine dupli color sprejeva, jeftini za kucne potrebstine, koji nisu nesto; zatim ovi rallye koji su jako dobri i na kraju oni najbolji za profesionalnu potrebu, gdje 400 ml kosta oko 18 KM... ;)
 
Član
Aha. Pitam iz razloga sto sam ja kupova u Heliosu po cijeni od 15 km, i nakon pola boce pocnu "pljuvat" farbu i na tim mjestima ostane totalni mat.
 
Član
Franki je napisao(la):
Aha. Pitam iz razloga sto sam ja kupova u Heliosu po cijeni od 15 km, i nakon pola boce pocnu "pljuvat" farbu i na tim mjestima ostane totalni mat.

Sve je to druze do poznavanja ponasanja boce i cap-a odnosno kapice. Sto se toga tice, slobodno se mogu pohvaliti jer sam se duze vrijeme bavio grafitima gdje sam stekao dosta iskustva. Ko zna, i los sprej mu moze posluziti, ali sto se mene tice, glavni dio je kapica. Kapice koje dolaze na ovim kupovnim sprejevima su skroz beze, brzo zacepe, pljuju boju, to sto ti kazes. Zato, back up je raja
;)
 
Član
Franki je napisao(la):
Gdje si kupovao posebno kapice?

imas na ebayu, ili u ovim radnjama koje prodaju top end sprejeve za "rajtere"... Ima u sarajevu kod bbi centra "Maddness shop" gdje su se prodavali ti najbolji sprejevi i kapice, ne znam da li jos ima, mogu ti provjeriti ako hoces kupovati...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top