Extreme Audi RS6 950hp from EDT

Extreme Audi RS6 950hp from EDT

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
fakat nisam ni ja skonto cuj hoces da pokazes da ima i brzih auta
pa normalno da ima nije u tom fol :D
ja kontam ovo neki video od ove sestice kad ono tamo nesto :D
i ne trosi puno pod punim gasom iskreno
ovih dana mi vozamo A8 4.2 quattro i ne moras mu pun gas dat pise na board-u 51l/100km pa na dalje ;)
 
Član
MTR je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
ne bi da budem hejter , mislim ovo je super ali nesto im nije dobro uradjeno , dvije turbine , smanjena kompresija ,itd itd , nesto mi je nelogicno da V10 sa dva turba ima tako malu razliku u momentu u odnosu KS - obrni moment i na tako visokim obrtajima , ovo podaci su mi prirodniji za nekog atmosferca .
Ova maksimalna brzina je samo teoretski izracun , mislim da ce dobro ici ali ne toliko . I ubrzanje je dobro tj. ekstremno , samo ne znam koliko su u Audiju ostavili prostora u mjenjacu i diferencijalu za ovakve sile , ja mislim da u startu savija osovine ko vlazne jufke :lol:

NM je toliki radi mjenjača, jednog od najbržiš automatskih na svijetu.
MTM RS6 R 730PS GPS brzina postignuta 363km/h radi guma je ograničen na 340km/h.
Ovo vozilo 950hp je jučer bilo na Nardu sa postignutih 398km/h, čim službeno potvrde, postavim.
Možeš da sumljaš koliko hoćeš. A sad se ponovno vrati na motor i pogledaj od čega je to što bi se po tebi trebalo savijati.

Do svidanija...:icon_twisted:

Ne znam jesi me dobro skontao sta sam htjeo da kazem , interesuje me ovo brate : to: 950 hp @ 6900 Rpm & 965 Nm @ 6800 Rpm. , mala razlika , vrlo mala ( razlika obrtaja snage i Nm ) , ove vrijednosti se postizu kod trkacih automobila ,tj. treba ti 3000-3500 obrtaja u motoru samo da krenes , i de ako imas podatke od ostalih komponenti postavi ih brate , bas me interesuje sta su jos prckali po njemu

Ja sam stvarno ovo tvoje pročitao 10 puta i nikako da skužim šta ti ustvari hoćeš da kažeš? " razlika obrtaja snage i Nm" i "treba ti 3000-3500 obrtaja u motoru samo da krenes" šta ti ovo znači :icon_rolleyes:?
 
Član
Svaka druga tema neka svadja... Stalno prepucavanja i pametovanja... To volim....:cool::cool::cool:

Nego sto se tice auta... Da nije karavan, sanjao bih ga nocas... ;)
 

MTR

Član
@ Goca : mrsko mi objasnjavat , al evo kratko : koliko je potrebno obrtaja u motoru da bi pokrenuo vozilo pripremljeno za kruzne trke ?
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Uzmite u obzir koja auta postižu ovu brzinu Acceleration 0 – 200 Km/h : 9,158 sec. Top speed : Calculated 380 – 400 Km/h (236 – 249 MpH), tek onda vam ništa neće biti jasno, a ovo je obiteljsko vozilo sa 2000kg+;):icon_smile:

;)
 
Član
@ MTR: Mislim da te niko nije skontao jos ono prvo pitanje! Cudna ti je razlika od samo 100 rpm za max power i max Nm!:icon_question: I meni, al' ajd' sad!:D
 

MTR

Član
Max snaga na 6900 , max moment na 6800 , takve vrijednosti postizu motori spremni za trke , ovaj ipak ima kubika 5.0, cilindara 10, turbina 2 , intercoolera 2 , lambda sonde 8 , hladnjaka 7 , ventilatora 4 , ....
Mislio sam na to da prema konstrukciji motora obrtni moment bi trebao biti normalnije polozen npr.kod serijskog je mislim 650 Nm u rasponu od 1500-6250 , onda bi kod ovoga trebao biti lupam sad 950 Nm u rasponu od 1750-6800 , jesi me sad shvatio sta zelim da kazem .
Isto tako sam pitao sta su uradili sa prenosom jer ovo su enormne vrijednosti za ZF 6HP26A getribu , da li je Powertrain Control Module preradjen , EDL i ASR su integrisani u ESP da li je to cackano , Torsen T-3 nije svemoguc , tako da me interesovalo sta je sve radjeno . Svaka cast na dobijenoj snazi , ali po meni cjelokupan tuning obuhvata sve komponente , j*es 1000 konja kad ostalo ne stima , ili stima u nekom kratkom periodu a poslije belaji
Zato sam i napisao da ako ko ima vise podataka nek ubaci , jer me interesuje , ali ne u negativnom kontekstu kako su neki skontali vec u informativnom .

eto Oggy :icon_smile:
 
Član
A ja mislim da ti malo zalaziš u temetiku koju ne poznaješ pa lupaš poprilično. Lambda sondi 8? 7 hladnjaka? O čemu ti pričaš? I šta je tu čudno što mu je max obrtni moment na 6800 rpm?? Od kojih je recimo već 600 Nm raspoloživo na 3000 rpm? A to što je izraženiji kasnije samo pokazuje da auto ima dvije veće turbine nego inače i da mu max obrtni moment dođe do izražaja na visokim obrtajima kad se turbine zašpulaju kako treba!

A o Audijevom quattru su sve priče opjevane tako da vjerujem da nema potrebe ni da pričam o kvaliteti niti smatram da išta mora biti prerađeno u tom pogonu da bi podnio 950 KS!!
 

MTR

Član
@Goca : Tesko da mozes znati a itekako dobro poznajem pomenutu tematiku i da je to lupanje s tvoje strane .Ne bi sad o referencama i izvoru svog znanja , bezze je da se tu natezemo .
Da ,RS6 ima 8 lambda sondi i da, ima 7 hladnjaka a Quattro je samo Audijev naziv , a tehnika je raspoloziva za sve koji mogu da plate ( isti prenos T3 ima i Land Cruiser ,Brera,159,Jaguar, Lexus...uz par blagih razlicitosti) .
i da, T3 tehnicki podnosi 600 Nm momenta na ulazu , +/- 70/90 Nm
I de boga ti procitaj sta sam napisao
 
Član
Samim time da je dotična tuning kuća navela što je sve modificirano: 2 x Garett competition ball bearing turbo’s 230.000 Rpm
Compression ratio decreased
Watercutted cylinderhead gasket stainless steel
ECU remapping via CMD in 7 stages
Competiton exhaust
2 x K&N sportairfilter
2 x cylinderhead “geflowed” & re-shaped
2 x racing katalysts superflow
20 competition valves extra
Ceramic breakes.


Neznam zašto se pravite pametni i dovodite u pitanje njihov rad i kvalitetu, a tebi MTR sam dao u prvom postu odgovor zašto toliko NM, jer ga ovaj već postojeći mjenjač većeg nemože podnjeti ( sasvim jednostavno).

A o Quattro pogonu uistinu malo znaš.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top