Evo šta je Volkswagen uradio i kako je uhvaćen u prevari!

Evo šta je Volkswagen uradio i kako je uhvaćen u prevari!

Član
Da nisu varali morali bi najvjerovatnije razvijati potpuno nove dizelske motore...ovako im je jeftinije mnogo. Bilo.

Razlog zbog kog je VW "morao" da vara je jer su stavljali katalizatore punjene Zeolitom (i samim tim ustedili 11milijardi).
Zato VW kupuje sav moguci Paladijum koji mogu (vec kupili preko 14 tona).

Ali eto neka se stručnjaci raspravljaju o sjedištima i uzitku
 
Član
Razlog zbog kog je VW "morao" da vara je jer su stavljali katalizatore punjene Zeolitom (i samim tim ustedili 11milijardi).
Zato VW kupuje sav moguci Paladijum koji mogu (vec kupili preko 14 tona).

Ali eto neka se stručnjaci raspravljaju o sjedištima i uzitku
Koji su to kraljevi, sad ce otprilike sa kaznom biti tu negdje na nuli. Racunajuci ustedu kroz navedeno, plus nisu morali razvijati motore itd itd.. Ma uglavnom ima neka caka, nebi tek tako riskirali.
 
Član
Koji su to kraljevi, sad ce otprilike sa kaznom biti tu negdje na nuli. Racunajuci ustedu kroz navedeno, plus nisu morali razvijati motore itd itd.. Ma uglavnom ima neka caka, nebi tek tako riskirali.
O da oko nule ili ispod.
A gdje je imidz i sta vec ne.
Sada ce novi katalizatori svima :)))
A ja znam da ću sacekati jos pad dionica do dna i uloziti sve pare koje imam u kupovinu istih.
 
Član
Ovo ce skroz malo uticati na VAG i njegove potrosace ako cemo realno gledati... Okorjele VW-ovce ce i dalje da kupuju iste i nece se tu nista promijeniti. Platice kaznu (ako je uopste i plate), ugraditi odgovarajuce katalizatore i ovo ce se zaboraviti jako brzo i sve ce biti po starom... Kod nas ce i dalje da se kunu i kletu u golfa, i dalje ce da se govori kako je to najpouzdanije i najjeftinije auto za odrzavanje i kako je to jako mal' potrosac... Ovo je samo jos jedno zrno pijeska u pustinji :D
 
Top