Elektricni supercar iz Hrvatske

Elektricni supercar iz Hrvatske

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovaj auto nema veze sa kockom, osim sto ce mozda slicne motore imati.

Kako sam ja shvatio, ovo je potpuno novi auto od 0 napravljen, cini mi se da sam negdje vidio i cjevastu sasiju.
 
VR6Boki je napisao(la):
Ovaj auto nema veze sa kockom, osim sto ce mozda slicne motore imati.

Kako sam ja shvatio, ovo je potpuno novi auto od 0 napravljen, cini mi se da sam negdje vidio i cjevastu sasiju.


Za sasiju si upravu , to je pokazao na TV-u kad je projekat tek pocinjao. Rekao je da je okupio strucnjake oko sebe , ima znanje , ima lovu.

Citao sam na nekom portalu da je prilikom testiranja neki covjek uslikao i poslao redakciji i naslov ide : Pretekao me batmobil bez zvuka :lol:
 
Što se "slabih rezultata" na street rejsu tiče:

Kocka vs. novi natjunirani M3:

http://www.youtube.com/watch?v=m1hdGXxFU1Y&feature=channel_video_title

Kocka vs. Malibu u finalu klase 11:

http://www.youtube.com/watch?v=gfErs5goSas&feature=player_embedded

Kocka vs. GTR:

http://www.youtube.com/watch?v=MV2I_u6Cnb4&feature=related

Yugo Bi-Moto:

http://www.youtube.com/watch?v=ucSRIpknTgM&feature=related

Corsa Turbo

http://www.youtube.com/watch?v=gCA3q8HC4K0

Corsa V6

http://www.youtube.com/watch?v=gAJnD2YDuqo

Itd., itd...

Ovo je samo dio snimke iz Zg-a a gdje je Osijek, Umag, Njemačka... Sutra se ide u njemačku, švicarsku, austriju i italiju na 800 km dugu trku (e-miglia).

Hvala svima na pohvalama, dati ćemo sve od sebe da naše fanove ne iznevjerimo!
 
Početnik
Svaka cast majstore i da ti se sve koskice poklope,da uspijes u svojim nakanama,a sudeci po dosadasnjem rezultatu uspjet ces :cool:
 
Član
Mozes li nam malo vise reci o toj 800 km dugoj trci elektromobila,pravila i to.Neznam za ovaj novi bolid ali kocka ti je zvijer i svaka ti cast na inovaciji i znanju iako sam ljubitelj brundanja SUI motora imam simpatije prema ovome jer sam jos kao klinac vadio elektromotore iz kasetofona u kuci i pravio male elektromobile i brodice pa sam nailazio na razne probleme :) a ti pravis velike,ostvarujes moj djecacki san :)
 
Član
veliki korak, velikiiiii:cool::cool:

na koliko je samo prepreka naisao i sve ih je rijesio,,, BMW je za skinuti kapu i kleknuti pred covjeka, a ovo sada ce tek biti bum
drago mi je da je krenulo kako je krenulo, i nadam se da ce do kraja sve biti udure
mozda isti taj Rimac kojeg su mnogi do skora pljuvali pokrene novu eru u autoindustriji;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
mozda isti taj Rimac kojeg su mnogi do skora pljuvali pokrene novu eru u autoindustriji;)
Nece,efikasni elektromobili se mogu napraviti ima 100 g,to su bilii prvi automobili uopce i dosad je bilo upotrebljivih modela i prije Volte u Americi i sl ali svi su zaboravljeni.Od cega ce Amer bogatiti se i zasto ratuje nego za naftu a sutra ce mozda za plin,uglavnom on mora imati nesto sto mi moramo kupiti.Struja je vec energija koju vecina drzava moze proizvoditi u dovoljnoj kolicini i ovaj projekt ce biti samo lokalna atrakcija koja ce jednog dana pasti u zaborav kao sto ce uvjek zavrsavati svi elektromobili.To je surova stvarnost ;)
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
mozda isti taj Rimac kojeg su mnogi do skora pljuvali pokrene novu eru u autoindustriji;)
Nece,efikasni elektromobili se mogu napraviti ima 100 g,to su bilii prvi automobili uopce i dosad je bilo upotrebljivih modela i prije Volte u Americi i sl ali svi su zaboravljeni.Od cega ce Amer bogatiti se i zasto ratuje nego za naftu a sutra ce mozda za plin,uglavnom on mora imati nesto sto mi moramo kupiti.Struja je vec energija koju vecina drzava moze proizvoditi u dovoljnoj kolicini i ovaj projekt ce biti samo lokalna atrakcija koja ce jednog dana pasti u zaborav kao sto ce uvjek zavrsavati svi elektromobili.To je surova stvarnost ;)

vrlo izvjesno je da si upravu, cak sta vise dobro si napisao, surova stvarnost, nazalost
 
Član
CroDriver je napisao(la):
Što se "slabih rezultata" na street rejsu tiče:

Ako meni odgovaras, znam kako kockica ide, vidio sam je i uzivo par puta. To se odnosilo na pocetke price o autu i voznje po street raceu, kad je kockica vozila po 14 sekundi na 402 metra, a pricalo se o velikim brojkama. Vidio sam je i ove godine uzivo na rejsu i sad ide kako bi i trebala s obzirom na konje :cool:

Vidjet cemo gotov autic :icon_biggrin:

Ako imate priliku, izmjerite ga Racelogic V-Boxom, s tim uredjajem performanse mjere svi veci auto magazini, cak ga i tvornice nekada koriste (a nije preskup).
 
GTI FAN je napisao(la):
Mozes li nam malo vise reci o toj 800 km dugoj trci elektromobila,pravila i to.Neznam za ovaj novi bolid ali kocka ti je zvijer i svaka ti cast na inovaciji i znanju iako sam ljubitelj brundanja SUI motora imam simpatije prema ovome jer sam jos kao klinac vadio elektromotore iz kasetofona u kuci i pravio male elektromobile i brodice pa sam nailazio na razne probleme :) a ti pravis velike,ostvarujes moj djecacki san :)

Ne mogu puno toga reći. Sve što mogu/smijem/želim je slijedeće (što je, uostalom, i dostupno na našoj web stranici):

Hrvatski električni auto u borbi za naslov rally prvaka

Mate Rimac pobjeđivao je na brojnim utrkama u Hrvatskoj, a sada se sa svojim Rimac Automobili e-M3 natječe sa svijetskim rally vozačima. Od 1. – 6. Kolovoza borit će se za pobjedu na rally-u e-miglia. Prije 101 godinu krenule su rally utrke s benzinskim automobilima, a danas e-miglia klasični rally spaja s tehnologijom budućnosti, vozilima na struju. Kroz Njemačku, Austriju, Italiju, Švicarsku, na 800km staze kroz Alpe testirat će se izdržljivost 32 električna vozila.

Ove godine i Hrvatska ima priliku pokazati kako zna napraviti elektro auto koji se može nositi sa velikim svijetskim proizvođačima. Rimac Automobili e-M3 baziran je na karoseriji BMW-a, ali svi djelovi i sam pogon su potpuno izmjenjeni i nastali u vlastitoj proizvodnji. Kako je za ovu utrku potrebno homologirano i registrirano vozilo Mate je godinu dana u suradnji s Fakultetom strojarstva i brodogradnje i Centrom za vozila Hrvatske radio na tome da auto zadovolji sve europske norme. I tako je e-M3 postao prvi automobil (M1 kategorije) koji je službeno dobio hrvatski VIN broj od organizacije SAE (Society of Automotive Engineers) u Washingtonu. Time je dobio i status automobila proizvedenog u Hrvatskoj.

Manuel Atzler, glavni organizator e-miglie, komentirao je: „Najznačajnije je to što je vaše elektro vozilo najsnažnije od svih u konkurenciji. Zemlja bez automobilske industrije ima najsnažniji auto na jednom od najpopularnijih evenata e-mobilnosti.“

Iako mu je samo 23 godine Mate je pokrenuo svoju tvrtku Rimac Automobili d.o.o. Oduvijek je želio proizvoditi automobile, ali kaže: „Ključan trenutak bio je kada sam shvatio da se u BMW-u nalaze samo djelovi koje smo proizveli samostalno, tada sam znao vrijeme je da krenemo proizvoditi vlastiti auto iz nule.“ Tako je krenulo stvaranje Concept_One-a. Projekt super sportskog električnog automobila još drže u tajnosti, a predstavljanje će uslijediti uskoro na Frankfurt auto show-u.

BatteryManagementSystem2.jpg

BatteryManagementModule.jpg

Wheelproduction2.jpg

Wheelproduction1.jpg

RIMAClogo.jpg

Propulstionsystem2.png

FirstcarwithCroatianVINnumber.jpg

e-M3batterypack.jpg

e-M3batterypack2.jpg

e-M3atadragrace.jpg

e-M3atadragrace3.jpg

e-M3atadragrace2.jpg

e-M313.jpg

e-M312.jpg

e-M311.jpg

e-M310.jpg

e-M39.jpg

e-M38.jpg

e-M37.jpg

e-M36.jpg

e-M35.jpg

e-M34.jpg

e-M32.jpg

e-M31.jpg

Concept_One_Press2.jpg

Concept_One_Press1.jpg

BatteryModule2.png
 
Član
kraljina:cool::cool::cool::cool:
kad skontam da smo vrsnjaci, i pogledam sta on ima iza sebe.....svaka mu cast svegami
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top