Elektricni supercar iz Hrvatske

Elektricni supercar iz Hrvatske

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Rimac je genije ali sto se tice autonomije od 500 km jos sa ovom snagom mogu samo reci da je to BULSHIT.
 
Član
znam za to, to je najveca prednost elektro motora.... sto vecinu potencijonalne energije pretvaraju u kineticku, ako se nevaram oko 90%
 
Član
dellas je napisao(la):
Elektro automobili imaju veci obrtni moment, i on je dostupan odmah zato su u prednosti;)
Zato im netreba mjenjac jer je on pretvarac momenta i okretaja,a imaju punu snagu dostupnu cak i na 0 okretaja.



mokeBass je napisao(la):
koliko bugati weyron ima obrtnog momenta...
Okretni moment nevazan je za ubrzanje,visoki obrtni moment bez obzira na okretaje samo toliko poboljsava fleksibilnost da je mjenjac nepotreban.
 
Član
znam , cisto informativno sam pitao koliko ima obrtnog, znam da se elektro i benzin, nemogu porediti, sto se tice obrtnog...
 
Član
mokeBass je napisao(la):
znam , cisto informativno sam pitao koliko ima obrtnog, znam da se elektro i benzin, nemogu porediti, sto se tice obrtnog...
Da ali on nece bolje ubrzavati od benzinca iste snage jer kod benzinca mjenjac visoke okretaje pretvara u visoki moment na tockovima,npr wankel ima manje momenta nego ks ali sa vrti do 10 000 okretaja pa mjenjac iz toliko okretaja stvara ogromni moment na tockovima.Zato npr Mazda rx 8 sa 230 ks i samo 211 nm ide ispod 15 sec na 402 m.Toliko okretaja omogucuje vrlo kratak mjenjac.Ili npr Hondini VTECi snagu isto zasnivaju na visokim okretajima i malom momentu a ebeno su brzi.Prednost takvog elektromotora je sto netraba mjenjac. ;)
 
Član
Bas me zanima na sta ce ovo liciti :icon_biggrin:

U pocetku i nisam nesto vjerovao u ovaj projekt, jer je lik spominjao ogromne brojke i na SR-u, a rezultati nisu bili ni blizu tome. Ucinilo mi se da se hvali bezveze, al kad sam procitao u nekom magazinu da na razvoju auta radi Zlatko Kvocic, to mi je vec djelovalo ozbiljnije. Kvocic se citav zivot bavi autima i zna o njima gotovo sve, ako je on radio glavne stvari na ovom autu, moglo bi ispasti nesto dobro. A i auto koliko sam shvatio ima po 1 motor na svakom tocku, to dodje onda kao pogon na sva 4 tocka. Uz ovaj momenat i snagu, mogao bi na pravcu u ubrzanju, biti jednako brz, ako ne i brzi od Veyrona. A to bi bila strava :icon_eek:
 
Legend
dellas je napisao(la):
Veyron ima 1250NM

Zar nije Weyron:icon_question::lol:

inace svaka cast momku, kada auto bude gotovo, onda mozemo iznositi svoje konstatacije, jer ne treba jos nista unaprijed pricati;)
 
Član
Mene zanima koliko je tezak ovaj BMW,to je presudno u borbi s Veyronom.Moment kao sto rekoh ne znaci nista nego eliminiranje mjenjaca koji ovaj BMW nema.Par Americkih inovatora npr imaju par elektricnih dragstera sa jeftinijim DC motorima koji se ponasaju kao dizeli i imaju veliki moment u pocetku ali mali na visim okretajima pa je zato potreban mjenjac da ih pretvori u moment i nemaju regenerative braking (punjenje akumulatora kočenjem).Ali to su jeftiniji elektromotori.Mate Rimac je mislio na sve a bogme i satro dosta para jer upotrebljava skuplji izmjenicni AC motor kojemu je moment pravilno rasporedjen duz okretaja pa njegov BMW nema mjenjac a to je prednost i u tezini i u gubitku vremena na presaltavanje a mjenjac popapa i dio efikasnosti.Inace prednost ovih motora je sto su vrlo lagani,mali, eliminiraju mjenjac a daju puno snage, medjutim baterije mogu biti jako teske.

Ah da malo vise od 1650 kg,to bi moglo ebeno zaprijetiti tezem Veyronu u ubrzanju ali sam malozbunjen,ono na prvom linku nije ni blizu koncepta Rimceve kocke ono je potpuno nova neka konstrukcija,onoliki moment nemoze biti uz jako visoke okretaje motora pa mi se cini da ono cudo ima i getribe i da se govori o momentu na tockovima.
Dosadasnja elektrokocka je imala jedan motor.
 
Početnik
Izgleda Mate se pravio bacio u ostvarenje zacrtanog cilja...Ovo ce izgleda biti neki elsuper car,jedva cekam da vidim njegov dizajn..A sto se tice motorizacije,u to netreba ni najmanje sumnjati,vidili ste kako sadasnji BMW pali one hosierke na SR dovoljan dokaz da se nesali..A ako gosp.Kvocka radi na projektu onda nema se u sta sumnjati,sjetite se Puliceve Delte Integrale,i koji je to stroj bio,a on ga je radio..Zelim im svu srecu
 
Član
Svojevremeno je na jednom CRO "audio" forumu trazio ljude s znanjem i kapacitetom da razviju I.C.E. za auto u potpunosti iznova (kako sam ja shvatio)
Trazio je prvenstveno "domace" (cro) ljude.
Znaci pravo je zagrizao projekat mada skeptican sam ali volio bih da sam u krivu.
 
Vidio sam ovo auto kako izgleda ali ne smijem vam nista reci dok auto ne bude predstavljeno:icon_smile:
ja sam pao na guzicu kako auto izgleda,brojke su istina....Bit ce eto ubrzo predstavljeno pa cete vidjedi...
Cijena sitnica ?,???,??? :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top