Eko koza ili platno.....?

Eko koza ili platno.....?

Član
Mrva je napisao(la):
trizex je napisao(la):
@mrva tako sam ga i nanosio ;) tanji slojevi, al' sve ravnomjerno pokriveno, i na krov i na platno, i pustio da se osusi 10ak min prije lijepljenja ;) 2 dana mi trebalo hahaha
aha, pa vidjet cemo mu kako te to izgledat :icon_smile:

dario20 je napisao(la):
ja sam radio sebi kompletno auto. taopacirunge radi sebi u eko kozi nije skupa a i lako se odrzava kod mene 3 godine i sad dobro izgleda. koristio sam ljepilo neostik za tapacirunge drzi dobro. a za krov sam radio u eko kozi prvo neostikom pa nije drzalo odljepio mi se krov. pa sam otiso u let do it u doboju i naso ljepilo za tapaciranje i sad exstra drzi.ja bi krov radio platnu da sam na tvom mjestu. ako sta treba jos samo pitaj.;)
gdje si kupio to ljepilo, kako se zove i koliko novaca :D



ljepilo je u spreju bilo je oko 16 km nazalost neznam kako se zove samo znam da je zatapaciranje sa nekim slikama namjestaja
 
Član
moze neko da stavi tacan naziv, sliku ljepila, spreja il cega vec, sta je najbolje za tapacirunge... mislio sam ih radit nekad eko kozom, pa da znam sa cim je najbolje lijepit :icon_question: da najbolje drzi i ne popusti, nije vazno ako smrdi na kilometar, prozracio bi :D
 
stani drug :123:
Nije tebi problem samo ljepilo :icon_rolleyes::icon_question:
Imas ti zahebancija oko onih udubljenjana krovu i na tapacirunzima, postujem sve ove koji su ti rekli da su radili ,ali ima li i jedna slika da vidimo kako je ispalo ???
Evo postupak za svakoga ko zeli sam uraditi krov ili tapacirunge

Ljepilo METAPREN (11,00KM) provjerite rok upotrebe,( u zadnje vrijeme nigdje nemogu da nadjem sa dobrim rokom)
ako nema Metaprena onda obicni sintelan.

Pri odabiru eko koze kupiti onu koja se najvise razvlaci , NIPOSTO KRUTU

Ocistiti svaku prasku ,a kamoli grudvicu od stare spuzve na krovu

Nanijeti eko kozu preko krova ,iskrojiti veci komad da nebi zafalilo:icon_mad:

OCRTATI KREDOM na kozi SVAKO UDUBLJENJE na krovu

Uzeti fen i razvlaciti kozu na mjestima gdje treba da ulegne, znaci razvlaciti MOMACKI ,ali vise puta pomalo da nebi razgulili kozu

Nanijeti TANAK sloj ljepila na obe povrsine,

Nemoj odmah mazati citav krov , lijepi iz tri dijela

obavezno sacekaj 10 do 15 min da se ljepilo osusi ,ako ranije nalijepis pojavit ce se nameruzganost na kozi jer ljepilo isparava, ali nemoj se plasit , samo trljaj po tom mjestu ,kad ljepilo ispari vratit ce se glatkoca ali nakon dva sata trljanja:icon_eek:, zato sacekaj 10 min da se osusi,da se nebi meruzgala koza i da nebi trljo:icon_cry:

ondje gdje su rupice na krovu napravi X i zalijepi na kontra stranu ...........
imas sta raditi citav dan , ako budes uporan i pedantan uspjet ces ;)
Sretno:cool:
 
Član
Pa da.. mnogo je bitno to da se ocisti stara povrsina
U ovako nesto se netreba upustati sam.. dva covjeka minimalno, pozeljno imati nekoga ko ima bar malo iskustva sa tapaciranjem ili ako nista nekoga ko radi sa folijama (jer i oni imaju filing za zagrijavanje, rastezanje i sl..)

@autopresvlake
kad radis sa alkantarom il sa mebl štof koje je procedura.. na sta obratiti paznju prilikom kupovine? Kako se razvlaci?
 
Član
Svaka cast za autopresvlake...kako je objasnjen postupak,bas sam s limpijem juce razgovarao o tapaciranju vrata jer su kod mene u uzasnom stanju,kao i krov(ali krov bi radio tek kad vidim kako ce ispasti tapacirunzi)pa bi molio nekoga ako zna gdje tacno ima uzeti jedno od ova dva ljepila u zenici ili vitezu(daleko mi je ici u druge gradove)naravno mislio sam raditi eko kozom
 
Član
pisano je o ovom vise puta.. nije on nista novo rekao.. SAMO sto covjek ima iskustva :D
 
Član
strujaze je napisao(la):
Svaka cast za autopresvlake...kako je objasnjen postupak,bas sam s limpijem juce razgovarao o tapaciranju vrata jer su kod mene u uzasnom stanju,kao i krov(ali krov bi radio tek kad vidim kako ce ispasti tapacirunzi)pa bi molio nekoga ako zna gdje tacno ima uzeti jedno od ova dva ljepila u zenici ili vitezu(daleko mi je ici u druge gradove)naravno mislio sam raditi eko kozom

Pekic znam da sintelan ima uzeti u maji u radakovu,i ispod tena na onom cosku ima i tu,a za ovo drugo ljepilo nisam ni znao pa cu se raspitati dali ga ima u ze....

autopresvlake je napisao(la):
stani drug :123:
Nije tebi problem samo ljepilo :icon_rolleyes::icon_question:
Imas ti zahebancija oko onih udubljenjana krovu i na tapacirunzima, postujem sve ove koji su ti rekli da su radili ,ali ima li i jedna slika da vidimo kako je ispalo ???
Evo postupak za svakoga ko zeli sam uraditi krov ili tapacirunge

Ljepilo METAPREN (11,00KM) provjerite rok upotrebe,( u zadnje vrijeme nigdje nemogu da nadjem sa dobrim rokom)
ako nema Metaprena onda obicni sintelan.

Pri odabiru eko koze kupiti onu koja se najvise razvlaci , NIPOSTO KRUTU

Ocistiti svaku prasku ,a kamoli grudvicu od stare spuzve na krovu

Nanijeti eko kozu preko krova ,iskrojiti veci komad da nebi zafalilo:icon_mad:

OCRTATI KREDOM na kozi SVAKO UDUBLJENJE na krovu

Uzeti fen i razvlaciti kozu na mjestima gdje treba da ulegne, znaci razvlaciti MOMACKI ,ali vise puta pomalo da nebi razgulili kozu

Nanijeti TANAK sloj ljepila na obe povrsine,

Nemoj odmah mazati citav krov , lijepi iz tri dijela

obavezno sacekaj 10 do 15 min da se ljepilo osusi ,ako ranije nalijepis pojavit ce se nameruzganost na kozi jer ljepilo isparava, ali nemoj se plasit , samo trljaj po tom mjestu ,kad ljepilo ispari vratit ce se glatkoca ali nakon dva sata trljanja:icon_eek:, zato sacekaj 10 min da se osusi,da se nebi meruzgala koza i da nebi trljo:icon_cry:

ondje gdje su rupice na krovu napravi X i zalijepi na kontra stranu ...........
imas sta raditi citav dan , ako budes uporan i pedantan uspjet ces ;)
Sretno:cool:

Druze hvala na ovakom odgovoru ovo je pola posla,nisam jos poceo da radim,ali najvijerovatnije sutra ili cu cekati vikend pa da mi kolega pomogne u izradi....Sto se tice krova i neravnina nije toliko los krov nema neki zahebani uvala i grba,ali opet kako radim prvi put bice zahebano do bola,sto se tice eko koze gledo sam kod nas u ze u mitexu ima,samo neznam dali je ta kruta ili rastezljiva...cijena me pomalo iznenadzuje (1.5x1=10 km) sintelan sam gledo tuba je 2.5 km,a gledo sam i u jednoj radnji u kutiji ima ga podosta 6.5 km...znaci uopste nije skup projekat samo je do detaljisana i umijeca....
 
Član
nisam se nikad sjetio maxuz slikati nebo, evo na ovoj slici se vidi kako izgleda otprilike ....

91651fa979.jpg
 
Član
hvala na pojasnjenima ;)

ugl, eko-koza je 9km, gledali jucer na poculjici... ta kao najkvalietnija, fino izgleda, a i moze se rastezat... ima i duplo jeftinijih, al su losije, kruce... samo treba uhvatit vremena pa cirkuzat malo oko tapacirunga...
 
Član
Hvala Limpi ja gledo u "mitexu" bilo al nestalo,i bila je cijena 10 km 15.5,a sad znam gdije da odem,poslo sam i poruku Tahiru da vidim kolko bi kostalo da mi on odradi tapacirun al mi nista ne odgovara,pa cekam njegov odgovor,al haman da ce biti "sam svoj majsto" :cool:
 
Član
Mene sljedece zanima, nadam se da mi neko moze dati odgovor:

Htio bih da presvucem volan, mjenjac i neke druge detalje kozom. "Problem" je u tome sto i volan i mjenjac nisu cista forma u smislu da je samo kugla itd, vec na sebi imaju neke ureze, udubljenja, ne znam kako bi ih jos nazvao. Posto su od plastike, lahko ih je naravno bilo izliti u kalupu, ali kako je sa presvlacenjem kozom ovih detalja? Skeptican sam posto se na tim mjestima mora posebno dobro pritisnuti i zalijepiti koza, uglavnom tu ne bi trebao da bude nikakav šav. Vjerujem da je kod jednostavnih oblika lahko navuci kozu i zategnuti, a na ovakvim udubljenjima se nema gdje sta zategnuti.. pa eto.. ako neko zna nesto vise o ovome

:)
 
Član
cayman je napisao(la):
Mene sljedece zanima, nadam se da mi neko moze dati odgovor:

Htio bih da presvucem volan, mjenjac i neke druge detalje kozom. "Problem" je u tome sto i volan i mjenjac nisu cista forma u smislu da je samo kugla itd, vec na sebi imaju neke ureze, udubljenja, ne znam kako bi ih jos nazvao. Posto su od plastike, lahko ih je naravno bilo izliti u kalupu, ali kako je sa presvlacenjem kozom ovih detalja? Skeptican sam posto se na tim mjestima mora posebno dobro pritisnuti i zalijepiti koza, uglavnom tu ne bi trebao da bude nikakav šav. Vjerujem da je kod jednostavnih oblika lahko navuci kozu i zategnuti, a na ovakvim udubljenjima se nema gdje sta zategnuti.. pa eto.. ako neko zna nesto vise o ovome

:)

Zašto ne bi trebao da bude šav na volanu?

Zašto ne bi trebao da bude šav na mjenjaču?



Ukoliko se na tim mjestima nalaze šavovi ne mora nužno značiti da ti dijelovi izgledaju ružno, dapače, te dijelove krase lijepo izvezeni šavovi s interesantnim izborima boje konca u odnosu na boju samog materijala.

Recimo primjer i jednog i drugog:
leather-gear-knob-classic-both-mm_70.jpg
toyota-leather-gear-knob.jpg
Gear-Knob.jpg

images

DSC00308.jpg
DSC00221.jpg
DSC00213.jpg
 
Top