Eko koza ili platno.....?

Eko koza ili platno.....?

Član
Wozdra raja posto sam ovi dana razmisljo da radim tapaciranje krova i vrata,jer mi se tapacirung na krovu odlijepio a na vrtaima je naka zelana boja platna,pa sam razmisljo da to malo renoviram....
Cuo sam i procito da je eko kozu lakse raditi od platna zato sto nemoze da probije ljepilo,za razliku od platna...
Sto se tice ljepila konto sam uzeti sintelan ili neostik,posto sam gledo nema u trgovinama kod nas ljepilo u sppreju....

Za savijete sam otvoren....:cool:
 
Član
radio sam sebi krov, kupio kilu neostika, i sve potrosio :) radio crnu eko kozu, drzi savrseno, nije problem za raditi samo ravnomjerno nanositi i ne pretjerivati s kolicinom, da se ne pojave grudvice i sl. koje se onda vide preko koze.....najvise treba truda i vremena, nije tesko uopste....
 
A cime preporucate presvlacenje zadnje police, jer je moja izbusena od zvucnika glupih? Konto poliesterom pokrpat rupe i onda presvuc necim, al cime? Nesto mi eko kozda izgleda bezveze tu
 
Član
u Gracanici vec od 4 KM po metru duznom.. sirina je mislim 1.2m ako ne i 1.5 zaboravio sam
vec od 6 KM mozes uzet super kvalitet. moras obratiti paznju da na poledjini materijala ima "grublju stranu" (neznam kako se zove tacno) koja je bijele boje.. Zato sto to mnogo bolje drzi nego "obicni" materijal

trizex je napisao(la):
radio sam sebi krov, kupio kilu neostika, i sve potrosio :) radio crnu eko kozu, drzi savrseno

Kad si ti sebi to radio? Mislim, koliko ljeta ima tvom novom nebu :)
Znam da su visoke temperature najveci neprijatelj neba "kucne izrade" pa zato pitam
 
Član
radio jesenas cini mi se, drzi zasad, vidjecemo dalje :) cisto sumnjam da ce popustiti s obzirom na kolicinu ljepila koje sam namecao :D
 
Član
haha.. kako si nanosio ljepilo
samo na nebo il i na nebo i na platno :icon_question:
 
ja sam neostikom lijepio krov, i na prvim ljetnim vrucinama se odlijepio ;) preporucujem nesto drugo da nadjes
 
Član
Death_beat je napisao(la):
ja sam neostikom lijepio krov, i na prvim ljetnim vrucinama se odlijepio ;) preporucujem nesto drugo da nadjes
Znam da se na neostik mnogi zalili, zato sam i pitao koliko je ljeta prezivio :D
Neostik nije los kad se nanosi u tanjem sloju al na obje strane i po 10ak minuta ostaviti da pocne djelovati (tj. da postane slipavo) na sobnoj temperaturi ;)

Sintelan je bolje rijesenje sto se tice izdrzljivosti al zato miris ubija :cool:

Ja cu probati dvokomponentno ljepilo koje se koristi u farbici obuce. Jest da je malo veca procedura oko "montaze" al bi trebalo da ludo drzi :icon_biggrin:
 
Član
ja sam radio sebi kompletno auto. taopacirunge radi sebi u eko kozi nije skupa a i lako se odrzava kod mene 3 godine i sad dobro izgleda. koristio sam ljepilo neostik za tapacirunge drzi dobro. a za krov sam radio u eko kozi prvo neostikom pa nije drzalo odljepio mi se krov. pa sam otiso u let do it u doboju i naso ljepilo za tapaciranje i sad exstra drzi.ja bi krov radio platnu da sam na tvom mjestu. ako sta treba jos samo pitaj.;)
 
Član
@mrva tako sam ga i nanosio ;) tanji slojevi, al' sve ravnomjerno pokriveno, i na krov i na platno, i pustio da se osusi 10ak min prije lijepljenja ;) 2 dana mi trebalo hahaha
 
Član
trizex je napisao(la):
@mrva tako sam ga i nanosio ;) tanji slojevi, al' sve ravnomjerno pokriveno, i na krov i na platno, i pustio da se osusi 10ak min prije lijepljenja ;) 2 dana mi trebalo hahaha
aha, pa vidjet cemo mu kako te to izgledat :icon_smile:

dario20 je napisao(la):
ja sam radio sebi kompletno auto. taopacirunge radi sebi u eko kozi nije skupa a i lako se odrzava kod mene 3 godine i sad dobro izgleda. koristio sam ljepilo neostik za tapacirunge drzi dobro. a za krov sam radio u eko kozi prvo neostikom pa nije drzalo odljepio mi se krov. pa sam otiso u let do it u doboju i naso ljepilo za tapaciranje i sad exstra drzi.ja bi krov radio platnu da sam na tvom mjestu. ako sta treba jos samo pitaj.;)
gdje si kupio to ljepilo, kako se zove i koliko novaca :D
 
Član
dario20 je napisao(la):
ja sam radio sebi kompletno auto. taopacirunge radi sebi u eko kozi nije skupa a i lako se odrzava kod mene 3 godine i sad dobro izgleda. koristio sam ljepilo neostik za tapacirunge drzi dobro. a za krov sam radio u eko kozi prvo neostikom pa nije drzalo odljepio mi se krov. pa sam otiso u let do it u doboju i naso ljepilo za tapaciranje i sad exstra drzi.ja bi krov radio platnu da sam na tvom mjestu. ako sta treba jos samo pitaj.;)

Prvo hvala svima na angazovanju svaka vam dala :cool:,razmisljo sam prvo bitno da radim platno,pa sam onda skonto da radim eko kozu kod nas u zenici 1,5x1 10km to mi je veoma prihvatljiva cijena sa neostikom sam konto raditi vrata i zajebancije,a krov sam konto sintelanom,jest da sintelan smrdi al ostaviti ga par dana napolju nek se ozraci i udri sa mirisima za auto....I jos jedan razlog zasto sam se odlucio za eko kozu zato sto sam razmisljo i sijedista da odradim u istoj boji,e poslije uslikam unutrasnjost auta pa da skupa odlucimo koju boju da uzmem...hvala svima na pratnji ;)
 
Top