DSC vs. Quattro vs. STC

DSC vs. Quattro vs. STC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
edoze je napisao(la):
allroad je napisao(la):
edoze je napisao(la):
allroad je napisao(la):
dobro DSC jest dobar program nema sta.... al brate vidi se da BMW ide sporije od ostalih... a ovaj u A6 nema ni ESP kolko sam ja vidio... jedino ovaj BMW ima neki program stabilnosti i onaj volvo sa pogonom na prednje tockove...
quattro rules :p
evo meni najbolji video na youtube :D...
http://uk.youtube.com/watch?v=0-FLbgL7KKQ
who's the best ? Allroad !! yea :D
e da ti kazem,lexus i patrol imaju sporu redukciju,ne mogu u brzoj nista zato sto dizu motor na velike obrtaje,da je ukljucena spora izasli bi bez problema,jer tada dzip radi kao traktor,s sporo ide al ima veliku vucnu snagu na malom broju obrtaja
ne moze me niko ubijedit da nije tako,jer sam ja to osjetio,na snijegu
odkud znas da ovi voze u brzim :)
i ML ima ''low range'' pa opet u usporedbi sa allroad nemoze nista

raspitaj se sta je spora a sta brza redukcija,sa sporom ne mozes vozit vise od 10-tak kmh,zato sto se vozi samo u prvoj,niz nagib motor koci,ides 2-3kmh maximalno,na ler-gasu,znaci nekih 700-800obrtaja,zavisno od vrste motora,zategnutosti sajle i slicnih stvari,uz uspon ides 5-6kmh na 1000-1500 obrtaja,meni nijednom nije nimalo proklizao,a vozio sam u gepeku 350kg,bez lanaca...vozio sam se u syncru,passat,prokilizava prazan uz to brdo,zato sto mu treba bar 2500 obrtaja da izadje,i moras imat zalet...raspitaj se malo sta je redukcija,svaki poznavalac terenaca ce ti rec da je syncro,quattro i ostalo pravljena ZA KISU,samo zbog toga sto nemaju redukcije,na snijegu su nemocni,jer zahtijevaju vece brzine od terenaca,sto smanjuje upravljivost,kontrolu i jos stosta...

sta se imam raspitivat znam sta je spora redukcija :icon_eek:
 
Super Moderator
Faya_M5 je napisao(la):
otkud ja tu znam kojom je iso brzinom allroad, a kojom ostali...isto ko i na ovoj reklami BMW-a, mogli su i tu vise zbrzat Audija i popeo se vise..
al ovo na ovom clipu ti je ocit dokaz, obojica stoje, i nikako ne mozes rec da je namjesteno, jer BMW inace ima zadnji, a povukli su ga prednji tockovi, a kod audija obrnuto, inace prednji, a zadnji se ostali vrtit...znaci da mu prepoznavanje klizave povrsine ne ide bas od ruke...

ma daj kakva sad brzina svi startaju sa istog mjesta
 
Super Moderator
Faya_M5 je napisao(la):
edoze, fino si to objasnio...ovo su ba sve SUV-ovi, dok su ti sa reduktorima pravi terenci...za mene nema boljeg terenca od Lade Nive i Land Rovera Defendera...; )

haha od lade nive bolji pogon ima moje biciklo :icon_biggrin:
 
Super Moderator
edoze je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
edoze, fino si to objasnio...ovo su ba sve SUV-ovi, dok su ti sa reduktorima pravi terenci...za mene nema boljeg terenca od Lade Nive i Land Rovera Defendera...; )

ma za terence vazi pravilo,sto ruzniji to bolji
izgleda smijesno,al kad skontas kakvi su ovi koji su se najbolje pokazali u off-roadingu,isuzu trooper,mitsubishi pajero,defender,koji je ujedno i sinonim za izdrzljivost,pouzdanost...lada niva manje-vise,ona je dobra zato sto je podignuta metar od zemlje,zato sto su joj gume ko na tomosu uske i zato sto joj je kratka sasija...al nije pokazala rezultate na takmicenjima,slabo se koristi...a meni nije terenac kad vidim na cajgerima stoji 300kmh il vise,i blokada na 250...to je raketa...a i ovaj dizajn...da mi je vidjet ko ce X5,X6,ML,Cayenne,Q7 i slicne koristit za off-road...niko..uskoro ce se off-roading takmicenja temeljit na dzipovima starim 20-30 godina...poslije 2000-te godine nema dzipa...imaju SUV i slicna cuda,al istinskog dzipa nema,nit ce bit...i ovi imaju nekakve reduktore,al ne moze dzip imat 315 siroke gume i bit glavni na snijegu...nema sanse...

pa naravno da nece SUV-ove koristit na terenu :icon_biggrin: ni jedan ovaj nije napravljen za terena i koja ce budala vozit auto od minimalno 100 000 po terenu :)
 
Član
@allroad:jesi siguran da znas?da znas onda ne bi napisao "odkud znas da ovi voze u brzim"...
e ak si tako siguran u tu MOC quattra,de MOLIM te pogledaj ovu temu na forumu koju sam ja postavio,a clanovi su ISKLJUCIVO off-roaderi,samo ja i jos jedan momak ne sudjelujemo u takmicenjima,mi smo izuzetci...znaci,odgovore su dali ljudi koji znaju sta je terenac,i iskreno,ja vjerujem njima i svom iskustvu vise nego tebi...ti svoje misljenje zadrzia za sebe,bez uvrede,al siris dezinformacije,znaci,sve tvoje se temelji na pretpostavkama i na videu,a kako vidis,video moze zavarat...ovim mislim na ono zbog cega je ova tema i nastala,prvi post sve govori...a ti,ak jos uvijek sumnjas pogledaj temu,pa mi javi svoje uvazeno misljenje...sto se mene tice,rasprava je zavrsena..ev ti link od teme..UZIVAJ...LP

4x4 centar-forum
 
Super Moderator
edoze je napisao(la):
@allroad:jesi siguran da znas?da znas onda ne bi napisao "odkud znas da ovi voze u brzim"...
e ak si tako siguran u tu MOC quattra,de MOLIM te pogledaj ovu temu na forumu koju sam ja postavio,a clanovi su ISKLJUCIVO off-roaderi,samo ja i jos jedan momak ne sudjelujemo u takmicenjima,mi smo izuzetci...znaci,odgovore su dali ljudi koji znaju sta je terenac,i iskreno,ja vjerujem njima i svom iskustvu vise nego tebi...ti svoje misljenje zadrzia za sebe,bez uvrede,al siris dezinformacije,znaci,sve tvoje se temelji na pretpostavkama i na videu,a kako vidis,video moze zavarat...ovim mislim na ono zbog cega je ova tema i nastala,prvi post sve govori...a ti,ak jos uvijek sumnjas pogledaj temu,pa mi javi svoje uvazeno misljenje...sto se mene tice,rasprava je zavrsena..ev ti link od teme..UZIVAJ...LP

4x4 centar-forum

druze ja se ne svadjam normalno pricamo samo... znam 100% sta je low range imo sam to u ML igrao sam se stalno sa tim tako da znam... a tu sto ti kazes MOC quattra pa vjerujem u MOC quattra jer znam sta je quattro i imo sam dosta auta koji su bili quattro... nisam uopste rekao da je quattro bolji po terenu od npr. nissan patrol il tako nekog terenca jer audi nema terenca a da ima sigurno bi bio bolji od svih njih jer 100% imaju bolju 4x4 tehnologiju od njih
btw forum je napravljen da razmjenjujemo misljenja a ne da ih zadrzimo za sebe....
 
Član
allroad je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
edoze, fino si to objasnio...ovo su ba sve SUV-ovi, dok su ti sa reduktorima pravi terenci...za mene nema boljeg terenca od Lade Nive i Land Rovera Defendera...; )

haha od lade nive bolji pogon ima moje biciklo :icon_biggrin:

e vidim kako mi se razumijes u off-road-ere ko Mara u kriv *****...
covjece idi malo pitaj ljude koji su vozali, ili koji vozaju Ladu Nivu...ona mozda jest spora, nestabilna, neudobna, al ce proc tamo dje taj tvoj quattro ne moze ni primirisat...
 
Član
allroad je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
otkud ja tu znam kojom je iso brzinom allroad, a kojom ostali...isto ko i na ovoj reklami BMW-a, mogli su i tu vise zbrzat Audija i popeo se vise..
al ovo na ovom clipu ti je ocit dokaz, obojica stoje, i nikako ne mozes rec da je namjesteno, jer BMW inace ima zadnji, a povukli su ga prednji tockovi, a kod audija obrnuto, inace prednji, a zadnji se ostali vrtit...znaci da mu prepoznavanje klizave povrsine ne ide bas od ruke...

ma daj kakva sad brzina svi startaju sa istog mjesta

pa startaju svi iz istog mjesta, al na Audiju mozda zabiju gas do poda, a na ostalim na pola...***** ga ja, pa zar stvarno ne kontas...
ako je tako, onda cu i ja pocet pricat da je ovaj clip u prvom postu istina...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
e vidim kako mi se razumijes u off-road-ere ko Mara u kriv *****...
hahahahahhahahahahah kocim se majke mi....


sto se tice terenaca ja mislim da medju novijim terencima imaju prednost land rover discovery 4, toyota land cruiser, nissan pathfinder... i takve stvari... moj stari ima ml-a novog i mogu rec da je sto se terena tice zivi qurac :D gume 275 50 19 nebi ga ni smjeo izvest na makadam a kamoli kakvo blato il slicno... :p



evo jedan meni drag klip sa you tubea...

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/VkF3PNpxV6s&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/VkF3PNpxV6s&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 
Član
ma tako je...nema ba od ovih ML-ova, X5-ica, Q7-ica, XC90-ki i tih sranja nista...oni su eto vise sto neko rece za mokrog da su malo stabilniji, al van ceste nikakvi...
 
Član
da mi je vidjet koji od ovih sad modernih suv-ova bi izdrzao ovaj teror kao sto je izdrzao musso ko u mene,na prvom videu,u jednog spadde spojler sa krova,to je osnovni pokazatelj kako je ustvari tamo
ja sam htio kupit audija a6 quattra,al mi je momak koji ucestvuje na off-roadingu rekao DRZI SE TI REDUKTORA
 
Super Moderator
Faya_M5 je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
edoze, fino si to objasnio...ovo su ba sve SUV-ovi, dok su ti sa reduktorima pravi terenci...za mene nema boljeg terenca od Lade Nive i Land Rovera Defendera...; )

haha od lade nive bolji pogon ima moje biciklo :icon_biggrin:

e vidim kako mi se razumijes u off-road-ere ko Mara u kriv *****...
covjece idi malo pitaj ljude koji su vozali, ili koji vozaju Ladu Nivu...ona mozda jest spora, nestabilna, neudobna, al ce proc tamo dje taj tvoj quattro ne moze ni primirisat...

ma nema problema vidio sam sve uzivo i uvjerio :icon_biggrin:
 
Super Moderator
edoze je napisao(la):
off-road korea
Musso rock climbing
2005 asia cross country rally

ajd nek me neko ubjedi da ce ovo s quattrom,syncrom,allroadom,xc70 cross countyjem il slicnim uradit:lol:

hahaha a jb ga ti pa cinjenica je da ni jedan od njih nece izdrzati ovo a i nije pravljen za ovo... a ovaj musso 100% nije fabricki pojacan je tako da nemoj mislit da bi tvoj ovo izdrzo
a malo skrecete sa teme niko ne kaze da ce i jedan novi SUV biti bolji off roader od ovih strarijih poput mussa il discovery-a i tako to al i nisu pravljeni za to, ja samo govorim o tehnologiji pogona na 4 tocka
a daleko najbolji off roader je toyota land cruiser
 
Član
allroad je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
edoze, fino si to objasnio...ovo su ba sve SUV-ovi, dok su ti sa reduktorima pravi terenci...za mene nema boljeg terenca od Lade Nive i Land Rovera Defendera...; )

haha od lade nive bolji pogon ima moje biciklo :icon_biggrin:

e vidim kako mi se razumijes u off-road-ere ko Mara u kriv *****...
covjece idi malo pitaj ljude koji su vozali, ili koji vozaju Ladu Nivu...ona mozda jest spora, nestabilna, neudobna, al ce proc tamo dje taj tvoj quattro ne moze ni primirisat...

ma nema problema vidio sam sve uzivo i uvjerio :icon_biggrin:
u sta li si ti gledo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top