Drzanje psa ( zakon)

Drzanje psa ( zakon)

Član
Brate stavi tablu da je tu pas i da je ogradjem da nemoze izac. Ako se vidi da je opasan pas boje se ljudi nema veze što ti znaš da on nemože izać. A ako se susjedi žale da on laje to bi mogao imati problem. Jer jbg ako laje stalno po noci...
 
Član
Nabavi neki pljakadu alarm i ubazi umjesto sirene zvuk laveža. Poslije reci da komšija koji te prijavljuje namjerno ativira alarm.
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
Imao isti problem prije par godina, i rijesio na prost nacin, naime u zakonu ti nedje stoji npr ako pas laje mora se navesti koji laje i tako ubacio dva i onaj ko me prijavi nek navede koji laje tri puta insp dolazila i odustali vide nema fajde, jer kao mora se odvesti na promatranje neke fazone ;)

Znaci nije problem u lajanju psa navacer i ometanja,nego je u tome sto neko prijavi da ne smije prolaziti pored moje kuce po danu kao pas ih prepada i sl.,

Franki je napisao(la):
Brate stavi tablu da je tu pas i da je ogradjem da nemoze izac. Ako se vidi da je opasan pas boje se ljudi nema veze što ti znaš da on nemože izać. A ako se susjedi žale da on laje to bi mogao imati problem. Jer jbg ako laje stalno po noci...

Takoder nemam problema ni sa blizim susjedima kojim bi kao mogla smetati buka al moj pas stvarno rijetko kad laje,problem su samo oni koji prolaze tu cestom pored moje kuce.A i da laje sta bi dobili oni kad bi ga svezao kako su ovi rekli on ce i dalje lajati :icon_question:

apostol je napisao(la):
Nabavi neki pljakadu alarm i ubazi umjesto sirene zvuk laveža. Poslije reci da komšija koji te prijavljuje namjerno ativira alarm.

Ne skonta ja tebe najbolje ?
 
Član
da kao uzmes alarm kojem je sirena kao lavez psa pa da te prijavljuju zbog tog sto pas laje ti samo kazes to neko aktivira alarm i on pocne svirat, a i ja sam misljenja da se ne treba vezat koja mu je onda svrha ???
 
Član
c0d14c je napisao(la):
da kao uzmes alarm kojem je sirena kao lavez psa pa da te prijavljuju zbog tog sto pas laje ti samo kazes to neko aktivira alarm i on pocne svirat, a i ja sam misljenja da se ne treba vezat koja mu je onda svrha ???

Upravo tako. Malo sam kucao u žurbi pa je tekst ispao pojeban.
Pokretaću teme jedna preporuka.
Ne znam kakva ti je ograda ali ako je pas iole opasan, do visine od 1,2 m obavezno gledaj da imaš zaštitu koja bi spriječila da pas proturi njušku(ne bi li šta gricnuo) ili dijete ruku(da pomazi cuku).
Mislim da je prije bila u zakonu obavezna tabla OPASAN PAS ukoliko se u dvorištu drži pas određeniih fizičkih osobina(visina i težina) ili ako pripada nekoj od potencijalno agresivnih vrsta.
Nekad je, za vrijeme Tita, prilikom intervencije napadnuta ekipa hitne ili vatrogasci. Ne znam sad tačno. Poslije je u roku od 10 dana zakon bio gotov, stupio na snagu i policija(milicija) je počela provodit kontrolu.
 
Član
Po zakonu si obavezan imati tablu na svakoj strani ograde koja navodi da se tu nalazi opasan pas i nemogu ti nista.Kod mene je tako vec 10 godina.
Ako imas samo na ulazu mogu te zafrkavat bezveze.
Stavis tablu sa slikom psa i iznad slike napises PRIVATAN POSJED a ispod slike psa JA CUVAM ili GRIZEM il sl...i pred zakonom si cist.
 
Član
Znači svi ti govore isto: stavi table tipa "oštar pas" na vidljivo mjesto na ogradi, i to je to...e sad za gustoću ograde logično je da mora biti takva da pas nemože proturiti glavu/njušku i ugristi klince;)
 
Član
kad ti dodje inspekcija opet, reci im: voli on djecu, al ja ga ipak hranim hranom za pse ;)
 
Član
apostol je napisao(la):
c0d14c je napisao(la):
da kao uzmes alarm kojem je sirena kao lavez psa pa da te prijavljuju zbog tog sto pas laje ti samo kazes to neko aktivira alarm i on pocne svirat, a i ja sam misljenja da se ne treba vezat koja mu je onda svrha ???

Upravo tako. Malo sam kucao u žurbi pa je tekst ispao pojeban.
Pokretaću teme jedna preporuka.
Ne znam kakva ti je ograda ali ako je pas iole opasan, do visine od 1,2 m obavezno gledaj da imaš zaštitu koja bi spriječila da pas proturi njušku(ne bi li šta gricnuo) ili dijete ruku(da pomazi cuku).
Mislim da je prije bila u zakonu obavezna tabla OPASAN PAS ukoliko se u dvorištu drži pas određeniih fizičkih osobina(visina i težina) ili ako pripada nekoj od potencijalno agresivnih vrsta.
Nekad je, za vrijeme Tita, prilikom intervencije napadnuta ekipa hitne ili vatrogasci. Ne znam sad tačno. Poslije je u roku od 10 dana zakon bio gotov, stupio na snagu i policija(milicija) je počela provodit kontrolu.

Ograda je otprilike na toj visini 1.20m .Ograda je takva da ne moze proturiti glavu kroz ogradu pa nekog ujesti i sl.

GreenDevil je napisao(la):
ja bi nabavio jos jednog pa nek trose telefone mamicu im

Onda nek zovu dva puta,ne moze jedan poziv za dva psa :lol:

ajdin_ze je napisao(la):
Po zakonu si obavezan imati tablu na svakoj strani ograde koja navodi da se tu nalazi opasan pas i nemogu ti nista.Kod mene je tako vec 10 godina.
Ako imas samo na ulazu mogu te zafrkavat bezveze.
Stavis tablu sa slikom psa i iznad slike napises PRIVATAN POSJED a ispod slike psa JA CUVAM ili GRIZEM il sl...i pred zakonom si cist.

Pred zakonom nisam cist,sad sam bio kod ti i zena mi je procitala zakon pred kojim je pas mora biti vezan,i ima uz jos koliko mora biti odmaknut od komsija i poslovnog objekta i sl. Mada ja nisam bas najbolje shvatio taj zakon u njemu se nesto kaze kao pas se ne smije kretati,da mora imati kucicu i to,al se ne spominje da mora biti zavezan u slucaju ogradenog posjeda,al ona kaze da mora biti vezan.Pa ne bi bilo lose ako ima neki pravnik da malo to pojasni.

Yellow je napisao(la):
Znači svi ti govore isto: stavi table tipa "oštar pas" na vidljivo mjesto na ogradi, i to je to...e sad za gustoću ograde logično je da mora biti takva da pas nemože proturiti glavu/njušku i ugristi klince;)

Sve to je osigurano sto se toga tice ;)

Grga je napisao(la):
kad ti dodje inspekcija opet, reci im: voli on djecu, al ja ga ipak hranim hranom za pse ;)
Ili ono jede sve zivo,al djecu voli najvise :lol:



Pitao sam je isto sta u slucaju lutalica po gradu,jel ja mogu tuziti opstinu i ona je rekla da mogu jer opstina nema izgraden azil,pa sta mislite koliko bi se bilo dobro u to upustati :icon_question:
 
Član
ma nek ti popuse
ajd ovako posalji ih kod mene pa ako uspiju sigurno zavezati mog psa ja im platim trosokove puta i sve :D neam te ogrlice za vezanje na lanac koja ce ga drzati dulje od minute jednostavno samo izvuce glavu ima deblji vrat od glave :D a glava nie mala haha
 
druze pojacaj ti malo kontrole u i oko kuce,meni je to slikanje sumnjivo :icon_rolleyes: ako zelis da otklonis sumnju te vrste,otidji u inspekciju i trazi osobu koja je slikala,samo da vidis jesu li stvarno oni dolazili :icon_question:
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
ma nek ti popuse
ajd ovako posalji ih kod mene pa ako uspiju sigurno zavezati mog psa ja im platim trosokove puta i sve :D neam te ogrlice za vezanje na lanac koja ce ga drzati dulje od minute jednostavno samo izvuce glavu ima deblji vrat od glave :D a glava nie mala haha

Ima te ogrlice, a ona se veže oko prsa i vrata psa!!!-Ja se iskreno nadam da si ljubitelj pasa, a ne govnarski gazda koji psa drži samo za pokazivanje. živjela brnjica;)
 
Član
pokidao je vec 2 sinteticka prsluka kakve policja koristi :D samo zato jer sam ga pokusao vezati dok sam premjestao box par dana na novu lokaciju cim mica maca prodje trzaj i cupanje kopci. Imam onaj sminkerski od lanaca napravljen i kože sa šiljcima ali to je samo za šetnju. BTW neznam sta smatras pod ''vlasnika psa'' moj pas je dio obitelji i ima ista prava kao bilo tko u obitelji a jos k tome i najopasniji je od svih ukucana nitko mu nista ne prigovara. I da nikad svom CC nisam brnjicu stavio na glavu a nisam nikad imao problema sa policijom ni nista slicno
 
Član
Ma znaš da ima ljudi koji drže psa radi imidža, znači ima u vlasništvu pitt bulla i automatski je i on opasan, i slične gluposti....ili još gore, kupi psa pa se nezna nositi s odgovornošću ili mu dosadi pa ga samo pusti u šumu ili na ulicu... ne kažem ja da si ti takav, ali ima ljudi... -A ovo što se tiče šetanja psa bez brnjice, ja bi te prvi kaznio da sam policajac, ali ne samo tebe nego i rođenog ćaću, bez ljutnje;)
 
Top