Drzanje psa ( zakon)

Drzanje psa ( zakon)

Član
Ne znam kako mozete te velike opasne pse drzat po naseljima? Sto vam to treba? Jedino da je to neki veliki ranc na selu gdje nema nikog pa da ga pustis da oda. Ja sam imao labradora miroljubiv skroz sva djeca se igrala sa njim, ali itekako zna zalajat kad treba.
 
Član
a po cemu molim te klasificiras pse na opasne i neopasne ? po izgledu?

a kolega to za brnjicu jbg. otkad je stene bio uvijek hoda otvorenih usta i jezik visi do poda kad mu nabacim brnjicu zabali se cijeli i u trku podje da se davi i brzo lipsa tako da slobodna usta sretna usta :D btw . kad moze na izlozbi medju gomilom pasa biti bez brnjice i slicno zasto ne i u setnji okolo...
 
Član
to kakav ce pas biti opasan ili je je 98% do vlasnika, a 2% do pasmine, tako da se te teorije mogu macku o rep okacit. ako je vlasnik "majmun" tesko da i pas moze biti ok koje god da je pasmine :D
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
ma nek ti popuse
ajd ovako posalji ih kod mene pa ako uspiju sigurno zavezati mog psa ja im platim trosokove puta i sve :D neam te ogrlice za vezanje na lanac koja ce ga drzati dulje od minute jednostavno samo izvuce glavu ima deblji vrat od glave :D a glava nie mala haha
moj pas je isti takav otkako se to naucio samo se okrene nazad i svuce ogrlicu a pametan je samo tako cudo jedno.
kad mu malo jace stegnem ali ne prejako ide nazad zapne lanac i sapama prednjim skine ogrlicu obicno je pred vratima i ceka rodjak mi se naucio kad dolazi iz hr popne se na jednu sljivu manju pa zvizde da vidi imal ga.:lol::lol:
 
Član
Jel ti živi kakav 'glavonja' u komšiluku pa da te malo na prepad proba šta?

Nevidi sad neku razliku između nekog skladišta i dvorišta kuće koji čuva neki pas?
 
Drug, jel imas ti papire od psa, jesi li ga cijepio redovno! Bilo bi pozeljno sve to da odradis, da stavis na kapiju upozorenje i mogu samo da te povuku za onu stvar! Pas cuva svoju teritoriju to jeste privatni posjed! Drugo da izadje pa napravi rusvaj, e onda te ceka visoka kazna, ovako!

Evo npr za HR., nisam jos uspio naci za BiH ali potrazicu!

Članak 8.

Na okućnici obiteljske kuće, vrtu i sličnom zemljištu nije dozvoljeno držati više od tri odrasla psa izuzev uzgajivačnica pasa i prostora koji su za to registrirani.
Iznimno dozvoljeno je držati i više od tri psa uz suglasnost veterinarske inspekcije .
Na okućnici obiteljske kuće, vrtu i sličnom zemljištu psa je dozvoljeno držati samo u ograđenom dvorištu ili drugom ograđenom prostoru, tako da ga pas ne može napustiti.
Na vidljivom mjestu posjednik psa mora postaviti oznaku koja upozorava na psa (na primjer "čuvaj se psa" i sl.)

Članak 3.

Dozvoljeno je držati psa koji je cijepljen, upisan u upisnik pasa i označen oznakom sukladno propisima o veterinarstvu.
Neupisane i neoznačene pse zabranjeno je držati.

itd . . . .

p.s. . .http://spaszenica.com.ba/zakon.html evo i nas zakon
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
ma nek ti popuse
ajd ovako posalji ih kod mene pa ako uspiju sigurno zavezati mog psa ja im platim trosokove puta i sve :D neam te ogrlice za vezanje na lanac koja ce ga drzati dulje od minute jednostavno samo izvuce glavu ima deblji vrat od glave :D a glava nie mala haha

I sama ona zena koja radi kaze da je zakon glup al da ona mora raditi svoj posao,jer ona kaze bitno je da je vezan.

tvrdoglavi je napisao(la):
druze pojacaj ti malo kontrole u i oko kuce,meni je to slikanje sumnjivo :icon_rolleyes: ako zelis da otklonis sumnju te vrste,otidji u inspekciju i trazi osobu koja je slikala,samo da vidis jesu li stvarno oni dolazili :icon_question:

Bio sam danas danas i jesu stvarno dolazili ;)

Franki je napisao(la):
Ne znam kako mozete te velike opasne pse drzat po naseljima? Sto vam to treba? Jedino da je to neki veliki ranc na selu gdje nema nikog pa da ga pustis da oda. Ja sam imao labradora miroljubiv skroz sva djeca se igrala sa njim, ali itekako zna zalajat kad treba.

Sta ja moram zivjeti u nekoj sumi pa da smijem imati psa u svom dvoristu ???

raymo je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
ma nek ti popuse
ajd ovako posalji ih kod mene pa ako uspiju sigurno zavezati mog psa ja im platim trosokove puta i sve :D neam te ogrlice za vezanje na lanac koja ce ga drzati dulje od minute jednostavno samo izvuce glavu ima deblji vrat od glave :D a glava nie mala haha
moj pas je isti takav otkako se to naucio samo se okrene nazad i svuce ogrlicu a pametan je samo tako cudo jedno.
kad mu malo jace stegnem ali ne prejako ide nazad zapne lanac i sapama prednjim skine ogrlicu obicno je pred vratima i ceka rodjak mi se naucio kad dolazi iz hr popne se na jednu sljivu manju pa zvizde da vidi imal ga.:lol::lol:

ee ovo je prejako :lol:

aServis je napisao(la):
Jel ti živi kakav 'glavonja' u komšiluku pa da te malo na prepad proba šta?

Nevidi sad neku razliku između nekog skladišta i dvorišta kuće koji čuva neki pas?

Ne znam stvarno ona kaze kao da su djeca neka dosla njoj da se zale na to,kao oni ne smiju proci i sl :icon_rolleyes:

_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Drug, jel imas ti papire od psa, jesi li ga cijepio redovno! Bilo bi pozeljno sve to da odradis, da stavis na kapiju upozorenje i mogu samo da te povuku za onu stvar! Pas cuva svoju teritoriju to jeste privatni posjed! Drugo da izadje pa napravi rusvaj, e onda te ceka visoka kazna, ovako!

Evo npr za HR., nisam jos uspio naci za BiH ali potrazicu!

Članak 8.

Na okućnici obiteljske kuće, vrtu i sličnom zemljištu nije dozvoljeno držati više od tri odrasla psa izuzev uzgajivačnica pasa i prostora koji su za to registrirani.
Iznimno dozvoljeno je držati i više od tri psa uz suglasnost veterinarske inspekcije .
Na okućnici obiteljske kuće, vrtu i sličnom zemljištu psa je dozvoljeno držati samo u ograđenom dvorištu ili drugom ograđenom prostoru, tako da ga pas ne može napustiti.
Na vidljivom mjestu posjednik psa mora postaviti oznaku koja upozorava na psa (na primjer "čuvaj se psa" i sl.)

Članak 3.

Dozvoljeno je držati psa koji je cijepljen, upisan u upisnik pasa i označen oznakom sukladno propisima o veterinarstvu.
Neupisane i neoznačene pse zabranjeno je držati.

itd . . . .

p.s. . .http://spaszenica.com.ba/zakon.html evo i nas zakon

Ajd druzi vidi ako mozes naci neki u vezi nase zemlje.Jer ona kaze da ce doci u kontrolu i ako pas ne bude vezan da cekam kaznu koja ide od 50 KM - pa nadalje ;)
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
a po cemu molim te klasificiras pse na opasne i neopasne ? po izgledu?

a kolega to za brnjicu jbg. otkad je stene bio uvijek hoda otvorenih usta i jezik visi do poda kad mu nabacim brnjicu zabali se cijeli i u trku podje da se davi i brzo lipsa tako da slobodna usta sretna usta :D btw . kad moze na izlozbi medju gomilom pasa biti bez brnjice i slicno zasto ne i u setnji okolo...

- A i u zakonu se zna koje se vrste smatraju opasnima, iako se slažem da agresivnost psa potiče od dresiranja, odnosno vlasnika... Ali ako u zakonu piše da veliki psi moraju imate uzice, ja i dalje stojim kod svog mišljenja: ako ju nema, treba naplaćivati kazne...Kad se dogodi ono najgore, onda svi znamo pametovat..
 
Član
Ako ti je ograda 1,20m kako pises onda je to malo i logicno je da se zale na njega.
Ja sam ogradu digao na 2 m i presvukao zicanom dodatno sa malim kockicama da nemoze nista proci kroz nju.
U slucaju ogradjenog posjeda pas nemora biti vezan.To da mora su nebuloze neke kobile.Sto sam onda uzimao psa da mi cuva plac kompletan i dizao toliku ogradu ako ga moram vezat.Sta ce onda cuvati?Svoju kucicu?
 
Top