Dobre vijesti, dyno valjci uskoro u sarajevu

Dobre vijesti, dyno valjci uskoro u sarajevu

Super Moderator
pa nije to bas tako da malo ks i nm daju u odnosu na ostale. zavisi kako koje auto. sigurno dobro radi TDI, posebno PD. ima par cetvorki u sarajevu 101KS koje idu bas bas dobro samo sa mapom koja je radjena kod simanica. to je max odvrnuto i nijedan drugi ne moze vise izvuci. druge motore sigurno ne radi tako dobro jer ima manje iskustva
ima i pored revo dosta kvalitetnih tunera kao npr. autoevolution zagreb. ti momci rade vrhunski
 
BHT Ovisnik
Ja planiram Jumpera u njih raditi. 2.0hdi sa 85ks,oni nude 30ks i 60nm sto mi je sasvim solidno, za 200km. Inace sam mislio u chip-tronics -u, jer mi je i rođak u Klagenfurtu njhova redovna mušterija,kao i obiteljski prijatelj s gazdom jer kod njega ljetuje. Za njih imam pozitivna iskustva,ali zbog izuzetno neprofesionalnog pristupa i "dječjeg ponasanja" ne namjeravam.
Kako god bilo fina vijest :)
 

DSA

Član
Valjci kod Simanica i Cartech nisu za uporedbu. Ne zelim nikoga da omalovazavam, ali Cartech je nabavio vrhunski dino 4wd..Simanic je samo kolko vidim 2wd
 
Član
Prvi put čujem za taj Cartech, ima li neko iskustva sa njima? Skoro nikakvih informacija nema na internetu, što je po meni neozbiljno, ni web stranicu nema.

Pročitao sam da Simanić navodno ima u planu da nadogradi na 4wd. A i budimo realni, koliki je procenat auta sa 4wd u odnosu na 2wd?
 
Član
Da i ja koju pametnu bacim na ovu temu :)
Radili smo Mercedesa bratovog w203 sa 122 ks na nekih cca 150 ks kod Simanića, i kasnije sam se u nekoliko navrata potezao sa bratom (ja imam w203 sa 150 ks fabrički) i brat je bio definitivno brži sa čipovanim mercedesom, razlika drastična. Sve preporuke za Simanića.
Živim u Sarajevu i volim auta čitam slušam, a za taj Cartech sam tek na ovoj temi čuo??? Ne kažem da ljudi ne valjaju ali izgleda slabo je ko čuo za njih, tako da je dalje bespredmetno pričati dalje.
 

DSA

Član
@mara, da imalo poznaješ princip rada i sam sklop valjaka znao bi da je upgrade postojećih sa 2wd na 4wd nemoguć
A druga stvar o procentu ti baš nema nikakvog smisla. Taman da je jedan u Sarajevu tu će moći izmjeriti samo, a znamo da ima puno više od jedan. Kolko je samo bmw x drive, pa audi quattro pa pa
Evo prvi Simanić, ako ima čovjek privatno 4wd neće moći izmjeriti kod sebe, nego će morati otići u Cartech, jer mu je to najbliže
 
Poslednja izmena:
kako se ponasa 1.6 HDI sa cipom, glede pouzdanosti, moment se svakako dobije ali pouzdanot me najvise interesuje
 
Super Moderator
@mara, da imalo poznaješ princip rada i sam sklop valjaka znao bi da je upgrade postojećih sa 2wd na 4wd nemoguć
A druga stvar o procentu ti baš nema nikakvog smisla. Taman da je jedan u Sarajevu tu će moći izmjeriti samo, a znamo da ima puno više od jedan. Kolko je samo bmw x drive, pa audi quattro pa pa
Evo prvi Simanić, ako ima čovjek privatno 4wd neće moći izmjeriti kod sebe, nego će morati otići u Cartech, jer mu je to najbliže


A gdje je cartech?
 
Ja mislim da se vadi ECU iz auta, mada ovo je mazda, kod nje se nista ne zna, mene strah kad bi odradio to sve, trajnost turbine, mjenjaca, zamajca, diferencijala, osovina , polu oscovina :D :D
 
Top