Dobre vijesti, dyno valjci uskoro u sarajevu

Dobre vijesti, dyno valjci uskoro u sarajevu

Ja sam laik po pitanju mapiranja chipiranja itd,al ako mapu izmjenes,zar nije potrebno raditi usis zraka,ispuh,ubrizgavanje goriva pa onda lamelu,da bi dobio neku stabilnu snagu kroz kompletan raspon?
Ili je u nas samo bitno sta pise na papiru?
 
Ja sam laik po pitanju mapiranja chipiranja itd,al ako mapu izmjenes,zar nije potrebno raditi usis zraka,ispuh,ubrizgavanje goriva pa onda lamelu,da bi dobio neku stabilnu snagu kroz kompletan raspon?
Ili je u nas samo bitno sta pise na papiru?
zbog sebe bi trebalo, pogotovo lamela, zavisi dosta i od tunera, ako lose uradi mapu, otici ce i ojacani djelovi i obratno ;)
 
Meni ovi nasi Balkanci nisu nimalo jasni. Jebote ja se trudim snjimim vam klipove a vi piskarate guposti i dalje. Ali evo ako volite citati napisat cu vam iskustvo sa Simanicem. Takodje ako isto Simanic ovo procita, ja klipove napravih, naravno marke ne trazim a ti ih ne podjeli ni na profilu ko svoju reklamu.
E sad idemo ozbiljnije. Projekat je citav bio vezano za Opel Astru GTC 1.9 CDTI 150KS.
Cip smo radili u jednoj drugoj firmi (necu da imenujem) i bio je bezuspjesan, ne iz razloga sto covjek ne zna raditi posao nego zato sto vozilo nije bilo ispravno.
Sa opet neispravnim vozilom sam otisao kod Simanica, i snimio sam vam taj serijal iz razloga sto je covjek posten i ako ne uradi svoj posao vrati uredno novac.
To je bila opcija jer danas je mogao meni uraditi a da sutra s nekim drugim ima nekih poteskoca i da ne bude da sam preporucio covjeka i nekoga poslao na pogresno mjesto.
Chip je uradjen, auto je islo malko bolje ali nije bilo to to. Tada nije bilo valjaka i isli smo na to da se "probamo" sa vozilom slicne konjaze (Opel Astra OPC 2.0 160KS)
Prije Chipa razlika je bila ogromna preko 4-5 duzina, s tim da nismo znali da auto ima problem na usisu to je bio jedan od razloga sto auto ne ide. Kada smo uradili Chip smanjili smo tu prednost odprilike duzinu ali to nije bilo opet to.
Onda sam se ja malo zarovio dublje i nasao da je problem do usisne grane, egr-a, klapne gasa i najveci problem sto su pogresni maistori odrzavali auto i nije bio ni uzubljen.
Kada sam sanirao sve kvarove i dotego auto fabricki, dosli smo opet na crtu i razlika se smanjila za jos duzinu.
Napredak ali naravno nedovoljan, i Simanic je izasao u susret naravno i extra je momak, uzeo je posao u svoje ruke i nije prestao da radi na autu dok nije rijesio.
Kada smo uradili mapu na neispravnom vozilu logicno je da su bili drugaciji parametri pa poslije ove popravke opet smo otisli kod njeg da na slozi novu mapu.
Nova mapa je pokazala extra rezultate i kroz jos par testirana i "peglanja" krive dosli smo na rezultat da poslije skoro 5 duzina u korist Astre OPC da je Astra GTC konacno se izvukla OPC-u za vise od duzine, sto je nama dovoljan pokazatelj da je posao uradjen sasvim korektno.
Racunicom idemo i logikom jer je Astra OPC fabricki brza od 1.9CDTI (8-8.2 do 100 a GTC 8.9) i s tim da je i GTC i tezi od OPC-a mislim da je to jako prihvatljiv rezultat.
 
Član
Ja sam laik po pitanju mapiranja chipiranja itd,al ako mapu izmjenes,zar nije potrebno raditi usis zraka,ispuh,ubrizgavanje goriva pa onda lamelu,da bi dobio neku stabilnu snagu kroz kompletan raspon?
Ili je u nas samo bitno sta pise na papiru?
Za optimum u biti ne treba ništa... ali nije loše, jer nije teško zatvoriti egr kod većine vozila (sem novijih tu treba i softwarski riješit pa je samo skuplji zahvat), očistit usis itd to svakako nije loše, ha čipovo, ili ne čipovo itd Ja sam samo stavio pločicu i zatvorio egr, prije toga sve očistio... i osjeti se mala razlika na nižim obrtajima... e sada tu treba veći intercooler, egr off, decat, pa da možeš reć da si sa svim tim zahvatima dobio par KS, a konji su svakako samo broj, zavisi od motora do motora, kentov motor 1600ccm sa 150ks dere zetec-a sa 200ks u istoj šasiji i sve ostalo isto... kako???

gledao sam neke tekstove, mislim da je SM pisao, gdje i samo peglanje krivulje se dobije skroz drugačije ponašanje auta, ljepše vuče itd, iako se broj konja nije promjenio... pa isto tako neki e46 3.0d, gdje je imao lupam 230ks, a 500Nm, kasnije su ga uradili na 250ks, a broj Nm je opao na 470Nm, lupam brojke...
 

DSA

Član
Ilidza, bivsi servis Lada. Sad se servis zove Cartech


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 
Top