Dj početnici

Dj početnici

187

Član
edoze je napisao(la):
ja "bio" DJ 2 dana i vidio da nije za mene:lol:
inace je extra,svidja mi se,al ne'am zivaca za to...;)
samo naprijed:cool:
bio je onaj dj djogi,il tako nekako,postavljao neke mixeve narodanjaka,nezz nick tacno

:lol::lol:

ko da sebe slusam..

:icon_smile::icon_smile::icon_smile:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Pitch pogorsa kvalitet zvuka , efekti su ko da se dijete neko igra i ne poklopi traku onako kako bi trebalo ;)

A koji to worldwide DJ-evi koriste VDJ :icon_eek: Mozda DJ Crni Zmaj :D
Mnogi, trebala bi mi lista tu sad da sastavljam, prvi Richie Hawtin ga je medijski exponirao, pa je ga onda dodao svojim "Gadgetima". VDJ i time-coded su cudo jedno. Trebas probat, mozda ti se svidi... Efekte na VDJ-u malo tko da koristi, tko nema kontrole ima mixer, i ima efekte na mixeru. Ja sam imao T1, pa sam na DJM-u koristo efekte, jer bi lapp znao smrznut, na nekim efektima (citaj na traktoru pro- licenciranom). Sto se tice Pitch kontrola, ako kupis neki iole bolji lap i kontroler koji ima u sebi dobar procesor zvuka, pitch se sredi bez ikakvi problema, latenciya bude odlicna. Ukusi su razliciti, uvjek bili i uvijek ce biti, nebi valjalo da su isti. Ali samo zato sto mi se jedna stvar ne sviđa jednako kao druga, ne mogu reci za nju da je smece. Iza toga stoji jako ozbiljna tvrtka, koja je ulozila dosta novca u razvitak tog "smeca". ;)
@Theard: Ti samo radi na tome na cemu vec radis, i usavrsi tehniku mixanja, (ak vec nisi)... Pusti price vinyl i to... Ti sto sada pricaju te price ce za 5god, preci na digitaju, u biti vec su presli serato scrach i slicno je digitala, tak da psst....
 
Pa ti si sad u vecini svog posta potvrdio moje misljenje , da te VDJ ne bi sjebo sa efektima moras imati dobar mixer , isto tako je za pitch ...


Richie ga je mozda eksponirao zatosto je dobio masne pare , inace ako nisi znao taj covjek na 99% nastupa radi live act :cool:

Dobro , mozda je pretjerano nazvati ga smecem ali def. nije ni do koljena Traktoru , jedino mozda sto je laksi za koristiti :icon_biggrin:
 
Član
Pa nije ni laksi, mozda je sucelje jednostavnije, al nije laksi, recimo na traktoru kad dignes obe trake bezz kilovanja low-a, neces dobit klipanje na razglasu, dok to uradi sa VDJ-om, dobit ces klip, na dobro, dobrom razglasu. I to je automatski dobra stvar, jer ne moras paziti na poziciju low-a na mixeru ili kontroleru, i puno bolje mozes poklopit traku. Dok na VDJ-u moras pomalo samnjivat i dizat, kao i sa playerima. Ja traktor koristim radi sucelja, jer mi je jednostavnije, i elegantnije od VDJ-a, a inace nema tu nekih razlika, malo zvuk, bolji efekti, kompaktibilni sa vise uređaja i slicno, al sve je to stvar misljenja i navike.
 

Fap

Član
odgovor na to da li je kontroler los ili dobar i da li je Virtual dj dobar ili loš možete pogledati na sljedećem klipu


[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s5Nxkk0pmFA[/video]
 
Član
djogi86 je napisao(la):
ne branim ja niti jedne niti druge ali samo treba poslusati nekoga i suditi o njemu a ne pogledati mu opremu i reci da je dobar.To je totalno pogresan pristup... zato uvijek kad kod nas dodje neko sa strane sa dobrom opremom je bolji od nekog domaceg dj-a koji je preslusao milione pjesama i zna bar pet puta vise od toga iz tutdjeg sela.Uvijek se bilo najteze probiti u svom selu.

da, upravu si, al doci u klub,upalit laptop i u winampu pustat muziku, sto sam jednom vidio u vitezu, i poslije tog svega zvat sebe DJ-em i eventualno dobijat neku platu za to...ne ide...bar meni...uz sve to, prepoznao sam par mixeva koji nisu njegovi...ok, svako pusta "tudje",al brate, ako si dosao da stisnes play, nemoj se zvat DJ-em,jer je to svako mogao...izgleda da ima previse likova i u tom poslu...jednom sam,mislim opet u vitezu,slusao kako neki lik, koji je nazovi DJ,pusta pjesme onako,neobradjene, originalne i pri tom ima prelaze s pjesme na pjesmu tako dobre da je winampov crossfade tito za njih :lol:

187 je napisao(la):
edoze je napisao(la):
ja "bio" DJ 2 dana i vidio da nije za mene:lol:
inace je extra,svidja mi se,al ne'am zivaca za to...;)
samo naprijed:cool:
bio je onaj dj djogi,il tako nekako,postavljao neke mixeve narodanjaka,nezz nick tacno

:lol::lol:

ko da sebe slusam..

:icon_smile::icon_smile::icon_smile:

:cool::cool:
usput,da odmah kazem da se ne kuzim u te DJ fore,al vidim kad je neko levat:D
 
Član
heheh :D znam, nagledao sam se ja toga :D hehehehhe
Ma ima super profesionalnih programa koje jos ako dobro spojis na playere ili midi gramofone nude neogranicene mogucnosti.Sve sto pozelis mozes da uradis u par trenutaka... e to se cijeni.
 
Član
evo skinuo i ja ovaj virtual dj:D dobar je ;) moze se brzo skontat sta i kako...meni ovo pravo zabavno:D:cool: BTW dosad se nikad nisam bavio ovim:D
 
Član
U tome i jest problem sto se svi danas pokusaju probiti preko nekih foruma, youtube-a, radnih "dj" grupa" , vebova i slicno, i dizu svoje setove. I normala oni dj-vi koji ne voli tusit informacaijama dj, ovaj, dj onaj. Im ostavljaju mogucnost da skine set, i glumi indijanca za mix pultom, jer je sve vec poslagano, a on ce pred nekim tko se ne kuzi u dj pokrete, kada radi prelaz ispasti profesionalac i na kraju krajeva ce dobit i poziv da radi negdje u clubu i slicno. To je nazalost tako, danas se DJ-ngu okrecu, ruzni, debeli, i svakvaki nekakvi tipovi, jer su culi da se zene "PALE" na Dj-ve, to je razlog, a edukacija o muzici i ostalom nula...
 
Član
<iframe width="100%" height="166" scrolling="no" frameborder="no" src="http://w.soundcloud.com/player/?url=http%3A%2F%2Fapi.soundcloud.com%2Ftracks%2F41771684%3Fsecret_token%3Ds-4qNIb&show_artwork=true&secret_url=true"></iframe>
evo ja nesto promixao:D na nekim mjestima sam malo kopirao DJ Bl3nda,al to samo malo dok se ne uhodam:D....sve je odradjeno na laptopu u virtual DJ-u:D:cool::cool:
 
Joj :D To su ti efekti :D Slobodno ih popusti malo , vidis da ubijas traku s njima , rekoh vec , na VDJ-u su jako losi. Moj ti je savjet da prvo naucis poklapati trake , bar to u VDJ-u nije tesko , i neka ti prelaz traje 1-2min. da uvjezbas uho da ti ne "pobjegne" jedan kanal , jer vjeruj mi da jedan hat moze napraviti takvo sranje da ce te raja gadjati stolicama.

I ovaj electro house ti nije bas zahvalan za pocetak jer ima dosta visokih tonova i jako je melodican pa dok ne pocnes vladati malo kanalima , uzmi nesto laganije , probaj sa progressive house-om jer on ima duge i monotone uvode ;)
 
Član
:D:D:Dma nisam ja mislio sad da idem po koncertima,nego onako cisto malo iz zezancije,a i pravo je zanimljivo;) hvala ti na savjetima;);)

evo jos jedan:
<iframe width="100%" height="166" scrolling="no" frameborder="no" src="http://w.soundcloud.com/player/?url=http%3A%2F%2Fapi.soundcloud.com%2Ftracks%2F41880543&show_artwork=true"></iframe>
 
Top