Dj početnici

Dj početnici

Fap

Član
Kao što naslov kaže radi se o Dj početnicima kao sto sam ja. Kupio sam American Audio vms4 i sad se handrim jer mi Traktor neće ne mogu nać odgovarajući maping jedino mi na Virtual Dj frcera kako treba. Sad ubacujem neke sound efekte pa me zanima ako ima Dj-eva :) na forumu a vidjao sam da ima, koji su vama najomiljeniji ekefti koje vi koristite. I koliko vam je vremena trebalo da se ustelite na konzoli ?

pozzz
 
Član
ja "bio" DJ 2 dana i vidio da nije za mene:lol:
inace je extra,svidja mi se,al ne'am zivaca za to...;)
samo naprijed:cool:
bio je onaj dj djogi,il tako nekako,postavljao neke mixeve narodanjaka,nezz nick tacno
 
edoze je napisao(la):
ja "bio" DJ 2 dana i vidio da nije za mene:lol:
inace je extra,svidja mi se,al ne'am zivaca za to...;)
samo naprijed:cool:
bio je onaj dj djogi,il tako nekako,postavljao neke mixeve narodanjaka,nezz nick tacno

Ima i Error i on je uploadovo ovdje neke mixeve i to dobre
 

Fap

Član
edoze je napisao(la):
ja "bio" DJ 2 dana i vidio da nije za mene:lol:
inace je extra,svidja mi se,al ne'am zivaca za to...;)
samo naprijed:cool:
bio je onaj dj djogi,il tako nekako,postavljao neke mixeve narodanjaka,nezz nick tacno

Nista narodnjaci samo electro house musika
 
Nemoj samo bogati da budes DJ i da pustas narodnjake :D to sam u bosni ima...
Imam druga DJ Kimi,on fura taj fazon,dobar posao ako uspjes.
a imas na jutubu dosta snimak "live mixova" pa gledaj...
vazno ti je da uvjek prelazi pravis sa jedne pjesme na drugu da obe pjesme imaju isti ritam,tipka Sync tak nesto ,to je osnovno :)
 
Član
Evo link dj Ogi, znam da je na forumu, ali nzm koliko je akivan ;) Obrati se njemu...

http://www.bhtuning.com/member.php?action=profile&uid=18930
 
Član
pravi dj treba mixetu, cd plejer i ploču ;) nikakvi programčići i to... dječije igračke
 
Član
Ma drug dzaba si bacio pare vijeruj mi. U ovo danasnje vrijeme svi su kafa DJ-vi..
Ali sa druge strane to nije mixanje bez ploca i gramofona. To je moje licno misljenje.

A ja sam svirao godinama dok se imalo kome svirati :icon_smile: Ostavi se toga samo se beze zavaljuse za operemu i nikad neces biti na 0 tu si uvijek u minusu i to dobrom. Govorim ti ovo iz iskustva :lol:
 
Član
madmono je napisao(la):
Ma drug dzaba si bacio pare vijeruj mi. U ovo danasnje vrijeme svi su kafa DJ-vi..
Ali sa druge strane to nije mixanje bez ploca i gramofona. To je moje licno misljenje.

A ja sam svirao godinama dok se imalo kome svirati :icon_smile: Ostavi se toga samo se beze zavaljuse za operemu i nikad neces biti na 0 tu si uvijek u minusu i to dobrom. Govorim ti ovo iz iskustva :lol:

Potpis! U nasoj drzavi nema hljeba od toga...
 
Član
danas si DJ ako doneses laptop i pustas mixove koje nadjes na youtube... inace mene je zanimalo kako to sve ide pa sam skinuo par programcica al skontao sam da nisam od tog zanata... fino je stvarno ko zna...


ja znam jednog malca, 1 razred srednje, on je u tim pocetnickim vodama, ima finu opremu za jednog pocetnika... mislim da ga i rCat zna.. :) procjenite sami.. :)

<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vY8iASb8GzI?version=3&feature=player_detailpage"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/vY8iASb8GzI?version=3&feature=player_detailpage" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="360"></object>
 
Član
dobar malac
on topic: ako mislis pustat house muziku,okani se, ne vrijedi truda,kod nas je house samo zagrijavanje za narodnjake koji obicno sviraju u svim klubovima u sitne sate...stoga,bolje se prebaci na narodnjake ako mislis zaradit sta ako eventualno uspijes,a ako radis za svoj cejf,onda svakakvo podrzavam...i sklazem se sa geoerge-om,nista bez opreme:icon_smile:
 

Fap

Član
George je napisao(la):
fap je napisao(la):
George je napisao(la):
pravi dj treba mixetu, cd plejer i ploču ;) nikakvi programčići i to... dječije igračke

American Audio vms4 googlaj :D

Papak ja kad sam bio dj ti si u pelenama bio!!! I kazem ti da cijenim samo dj-eve starog kova bez racunala

Papak ti je u gaćama :)

ja sam jedno 3 godine se igrao po Virtual Dj dok nisam zbavio lovu za konzolu, niko nije rekao da se nepostuju stari DJ-vi, Izgleda da si ti promasio temu :p
 
Član
Timex je dosta napredovao u produkciji, i decko si stravno dao vjetra petama... Prodaja mu ide dosta dobro, nezz sa kojim labelima radi tocno, al je dobar. A bit ce i bolji s vremenom.
@Theard.
Prvo cu odgovoriti ovo za "jebes narodne, radi samo house"... Eh sad cu malo o sebi, i sceni... Dj-ingom se bavim od 2006-te... Live nastupe sam krenuo raditi od neke 2008-e. Do tada je sve bila praksa doma, i po privatnim partijama kod frendova, skolama, oklupljanjima i slicno. I citav svoj zivot sam gurao electro scenu i sve to. Inace sam tech, techno, funky, i minimal house tip. I mogu vam jedno reci, taj stil zike vise nemam kome pustat, dok nisam pristao da radim sa "Turbo" muzikom :D Jedvo da sam imao termin za svirati, unatrag godinu dana sam shvatio da je ovo ogranicena drzava, i da ovdje ljudi slusaju smece, a ne kvalitet, i tako sam ja poceo da na "smecu" zarađujem lovu. Evo sad u tjednu uvijek 3 cluba za rokat, petak, jedan subota ostala 2, jedan do 12, drugi od 12 do --. (a praznicima je dosta vise). Da se razumijemo ide tu i house-a (komercialjnog) i to, al najvise turbo folka, ovih obrada i slicno. Tak da tko planira zaradit lovu na "Housu" pustanjem, gadno se prvario. Ako se okreces u tom smjeru, onda idi kao i Timex, odi u produkciju, i tu ces lakse uspjet zaradit lovu nego partiyama i slicno. Do unatrag godinu dana, sam ima playere i 600tku, pa ju prodao, i playere, pa uzeo T1, pa ga prodao, pa onda uzeo X1, i prodao ga, pa numark-a pro, i zuvk je los bio i prodao ga. E sad koristim Laptop i T Audio 2 externu zvucnu, i zarađujem vise nego sam zarađivao kad sam dao 4.000km za opremu. Poenta mog posta jeste, ako zelis zaradit, pustaj ono sto ljudi vole, a ne ono sto ti volis, njima nije bitno oces ti vrtit, ploce, diskove, ili rokat digitalu. Oni ionako ne razumiju te stvari. Sto se tice efekata, najvise sam furao, echo, delay i filter. Ostalo sam izbjegavao.
I evo nakon svega toga sto sam vidio i shvatio krenuo sam u produkciju unatrag 2 god, i kajem se sto nisam odmah tako radio, al eto. Ugl ozbiljno razmisljam o povlacnjeu iz tog "posla", jer me stvarno smara ovaj mentalitet ljudi, i ogranicenost! Tak da ak ovo ljeto jos izrdzim dobar sam.
Evo kako izgleda moj jeb**a radna noc, u ovom fazonu citavu noc, sa kojom housicom...
http://www38.zippyshare.com/v/55837827/file.html#.T3gWsXOJul0.link
I to je razlog povlacenja.
 
Top