Dj početnici

Dj početnici

Fap

Član
ErRoR je napisao(la):
Timex je dosta napredovao u produkciji, i decko si stravno dao vjetra petama... Prodaja mu ide dosta dobro, nezz sa kojim labelima radi tocno, al je dobar. A bit ce i bolji s vremenom.
@Theard.
Prvo cu odgovoriti ovo za "jebes narodne, radi samo house"... Eh sad cu malo o sebi, i sceni... Dj-ingom se bavim od 2006-te... Live nastupe sam krenuo raditi od neke 2008-e. Do tada je sve bila praksa doma, i po privatnim partijama kod frendova, skolama, oklupljanjima i slicno. I citav svoj zivot sam gurao electro scenu i sve to. Inace sam tech, techno, funky, i minimal house tip. I mogu vam jedno reci, taj stil zike vise nemam kome pustat, dok nisam pristao da radim sa "Turbo" muzikom :D Jedvo da sam imao termin za svirati, unatrag godinu dana sam shvatio da je ovo ogranicena drzava, i da ovdje ljudi slusaju smece, a ne kvalitet, i tako sam ja poceo da na "smecu" zarađujem lovu. Evo sad u tjednu uvijek 3 cluba za rokat, petak, jedan subota ostala 2, jedan do 12, drugi od 12 do --. (a praznicima je dosta vise). Da se razumijemo ide tu i house-a (komercialjnog) i to, al najvise turbo folka, ovih obrada i slicno. Tak da tko planira zaradit lovu na "Housu" pustanjem, gadno se prvario. Ako se okreces u tom smjeru, onda idi kao i Timex, odi u produkciju, i tu ces lakse uspjet zaradit lovu nego partiyama i slicno. Do unatrag godinu dana, sam ima playere i 600tku, pa ju prodao, i playere, pa uzeo T1, pa ga prodao, pa onda uzeo X1, i prodao ga, pa numark-a pro, i zuvk je los bio i prodao ga. E sad koristim Laptop i T Audio 2 externu zvucnu, i zarađujem vise nego sam zarađivao kad sam dao 4.000km za opremu. Poenta mog posta jeste, ako zelis zaradit, pustaj ono sto ljudi vole, a ne ono sto ti volis, njima nije bitno oces ti vrtit, ploce, diskove, ili rokat digitalu. Oni ionako ne razumiju te stvari. Sto se tice efekata, najvise sam furao, echo, delay i filter. Ostalo sam izbjegavao.
I evo nakon svega toga sto sam vidio i shvatio krenuo sam u produkciju unatrag 2 god, i kajem se sto nisam odmah tako radio, al eto. Ugl ozbiljno razmisljam o povlacnjeu iz tog "posla", jer me stvarno smara ovaj mentalitet ljudi, i ogranicenost! Tak da ak ovo ljeto jos izrdzim dobar sam.
Evo kako izgleda moj jeb**a radna noc, u ovom fazonu citavu noc, sa kojom housicom...
http://www38.zippyshare.com/v/55837827/file.html#.T3gWsXOJul0.link
I to je razlog povlacenja.

Pare zaradjujem na drugi način i nisam planirao da je zarađujem preko party-a ili bilo koji muzički način. Mixam iz ljubavi prema muzici i tome. Svakako d aje naros BiH takav da daj mu samo da se on sto prije napise uz tvoju muziku i nemoj ono sto udara bum bum. :123:
 
Član
edoze hebem ja tebe ne pravis razliku izmedju elektronske muzike i narodnjaka :lol:
Sad mi je jasno kako nastaju dezinformacije. :icon_smile:

Fabrika Automobila Priboj, slusaj.Efekti koji su ti ponudjeni u virtual dj-u nisu neki, jedva da ih par mozes koristiti, prije svega tk filter v2. mozda reverse ako dobro baratas virtualom.Ovi ostali su neupotrebljivi.Virtual ti je jedan solidan program na kojem mozes dosta toga da odradis, lagan za koriscenje, po meni dosta bolji od traktora ali je traktor ipak profi program samo zbog jedne stvari, ima bolji kvalitet zvuka.Tj kad ubrzas ili usporis tempo nema gubljenja kvalitete zvuka.Ne znam da li ces ti imati taj problem posto tebi zvuk ide preko kontrolera... (Mislim da hoces.)
Sto se tice efekata inace, ja znam da je to zanimljivo posebno pocetnicima ali ti efektima nista neces postici osim da te neko gadja flasom kad ga po stoti put upotrjebis u jednoj pjesmi.Mnogo ti je bitnije da naucis da slazes bitove, da brojis, da vidis dinamicke i ritmicke slicnosti u melodiji i akordima pjesama te tako odredis koja pjesma ide sa kojom i na kom dijelu odraditi prelaz.
Ti kontroleri nisu losi, naravno ako ih znas koristiti, samo je pitanje isplativosti ulaganja u dj opremu u BiH, prosto nemas kome naplatiti to sto ti nudis.Pun je grad kvazi DJ-eva a jos puniji nekompetentnih gazda klubova koji nemaju pojma sta je dobar a sta los dj.No struzi, trljaj, radi, ako to volis, ako nista onda za svoju dusu.

Evo ti par linkova poskidaj malo semplova i efekata i skinova:
http://www.uploadc.com/zd5blo3qug18/virtual_DJ_pro_7_+Effects+Skins+Sampels.rar.htm

https://rapidshare.com/#!download|523p2|72498624|Virtual.DJ.Studio.v5.3.rar|5669|R~709F0E8422AACB8EFB3600C70CB7BA31|0|0

http://www.ilivid.com/lp/download_manager.php?t202id=91686&t202kw=2067317589&appid=101

Evo ti i moj novi mix pa poslusaj:
http://soundcloud.com/djogi86/spring-summer-contra-club-mix

Eh da, po meni je dosta zanimljivij aprodukcija muzike i ako tu je dosta tesko da se probijes, no ako ima kvaliteta on ce se sigurno prepoznati.No tu moras biti ipak muzicki gigant.

Erorr, ko je taj decko sto radi produkciju da se malo povezemo?Vidim da si koristio onaj moj remix u ovom svom mixu :D

Eh da jos, slazem se sa erorom, jednostavno moras pustati ono sto ljudi vole jer ti si tu prije svega "Profesionalac", moras da napravis posao, da se ljudi provedu i svi sretni.NAravno to ima neke granice.Ja sam imao srecu da radim samo elektronsku muziku doduse komercijalnu varijantu ali i to je za nasu sredinu puno :))
Sve varijante sam probao sto se tice opreme, najisplativija i najupotrebljivija varijanta je dobar laptop, zvucna NI audio 2DJ i dobra analogna mixeta (Ja koristim pioneer djm 700), te razdvojis dva analogna izlaza na dva kanala od mixete.Pored toga pokrenes jos jedan virtual ili traktor i spojis ga na integrisanu zvucnu karticu i na treci i cetvrti kanal od mixete te ih koristis za semplanje.Jos jedna dobra varijanta je kupiti midi gramofone te ih koristiti uz serato, virtual ili traktor.Za playere nemoj da bacas pare, hem nisu precizni hem su preskupi.Cast cdj 2000 i 1000mk3, mozda da mogu proci i cdj 400 ali mana im je sto izgledaju ko playstation.
 
Član
@ogi :D Ja ne znam sta napadas edu, ovaj set ti je tipicna cajka :D, tako da covjek tesko moze skontat razliku :D A ovaj lik ti je facebook.com/timexdj decko pomenut u par postova gore. Kontaktiraj ga, imas dosta stvarki po youtube-u. Decko je stvarno talentovan. Sve solo radi, kickovi, hatovi itd...
 
Član
Slusajte ljudi, mnogi se furaju na tu pricu, stari DJ-evi samo, ovo ono gramofoni, mixeta... sve to stoji ali zar nije bitnije da se obrati paznja na kvalitet posla.Znaci uz novu opremu se dosta kvalitetnije moze raditi, dosta vise se moze posvetiti paznje izboru pjesama te koristenju efekata.Nekad je pjesma morala trajati 6-7 minuta jer si bar 2-3 minute pogadjao tempo.Zar to nije gubljenje vremena... ista prica je bila i sa dolaskom modernih playera.Svi su to pljuvali i govorili da su gramofoni i ploce jedino pravo... pa trc, nakon par godina gramofoni odose u istoriju.Znaci svako treba da koristi ono sa cim ce moci najbolje da pokaze svoju kreativnost.To je isto kao da poredimo golfa dvojku i golfa sesticu.Mozda je onaj sto je vozio dvojkasa bio i bolji vozac ali ovaj sa sesticom uvijek dodje brze, sigurnije i udobnije a to je u stvari i poenta.

Ma znam ja sto je on mene degradirao.Mozda bas zbog onog remixa od cece, ali u njemu nema nigdje glasa, ja sam samo uzeo melodiju, a ne stidim se naseg domaceg melosa, cak sta vise, trebali bi sto vise da promovisemo upravo to. ;)
A da pravim i domace remixe, pravim, al samo da nisu narodnjaci.Evo upravo radim jedan remix za Coloniu, ima neko takmicenje za najbolji remix... :D treba uzeti koju kintu jbg. ;)

http://soundcloud.com/djogi86/colonia-tako-ti-je-mali-moj-47

Evo poslusajte, lajkujte i komentarisite ako vam se svidja ;)

Fap, jesi li poskidao ono sto sam ti poslao?

Jako ljepo poslagan remix, respect za njegove godine.
 

Fap

Član
djogi86 je napisao(la):
Slusajte ljudi, mnogi se furaju na tu pricu, stari DJ-evi samo, ovo ono gramofoni, mixeta... sve to stoji ali zar nije bitnije da se obrati paznja na kvalitet posla.Znaci uz novu opremu se dosta kvalitetnije moze raditi, dosta vise se moze posvetiti paznje izboru pjesama te koristenju efekata.Nekad je pjesma morala trajati 6-7 minuta jer si bar 2-3 minute pogadjao tempo.Zar to nije gubljenje vremena... ista prica je bila i sa dolaskom modernih playera.Svi su to pljuvali i govorili da su gramofoni i ploce jedino pravo... pa trc, nakon par godina gramofoni odose u istoriju.Znaci svako treba da koristi ono sa cim ce moci najbolje da pokaze svoju kreativnost.To je isto kao da poredimo golfa dvojku i golfa sesticu.Mozda je onaj sto je vozio dvojkasa bio i bolji vozac ali ovaj sa sesticom uvijek dodje brze, sigurnije i udobnije a to je u stvari i poenta.

Ma znam ja sto je on mene degradirao.Mozda bas zbog onog remixa od cece, ali u njemu nema nigdje glasa, ja sam samo uzeo melodiju, a ne stidim se naseg domaceg melosa, cak sta vise, trebali bi sto vise da promovisemo upravo to. ;)
A da pravim i domace remixe, pravim, al samo da nisu narodnjaci.Evo upravo radim jedan remix za Coloniu, ima neko takmicenje za najbolji remix... :D treba uzeti koju kintu jbg. ;)

http://soundcloud.com/djogi86/colonia-tako-ti-je-mali-moj-47

Evo poslusajte, lajkujte i komentarisite ako vam se svidja ;)

Fap, jesi li poskidao ono sto sam ti poslao?




sidam evo virtual dj sa efektima al ako su to oni ekefti koji se svugdje mogu nac onda nista. A zanimaju em i semplet ako imas koje daj link da skinem :)

A sto se tice software Virtual Dj je jednostavniji barem 100 puta pregledniji nekako od Traktora al me handri maping za vms4 pa zato koristim virtual a rado bi radio na Traktoru jer su efekti mnogo bolje uradjeni na >Traktoru<


nece ti ovaj link od mixa http://soundcloud.com/djogi86/colonia-ta...ali-moj-47
 
Član
Pa vidi sta ima, nisam instalirao iskreno, imam toga na ovom jednom forumu koliko hoces.Ja ne koristim te efekte pa mi tako ni ne trebaju.Koristim efekte od mixete.Ne mogu da vjerujem da na kontroleru nema niti jedan efekat.

eh da, najveca prednost virtuala u odnosu na traktor je sto imas pregled obje pjesme na jednoj liniji pa tako da i graficki mozes da poredis pjesme dok u traktoru imas formu dva odvojena prikaza a od toga nemas vajde.
 

Fap

Član
djogi86 je napisao(la):
Pa vidi sta ima, nisam instalirao iskreno, imam toga na ovom jednom forumu koliko hoces.Ja ne koristim te efekte pa mi tako ni ne trebaju.Koristim efekte od mixete.Ne mogu da vjerujem da na kontroleru nema niti jedan efekat.

eh da, najveca prednost virtuala u odnosu na traktor je sto imas pregled obje pjesme na jednoj liniji pa tako da i graficki mozes da poredis pjesme dok u traktoru imas formu dva odvojena prikaza a od toga nemas vajde.



uz konzolu sam dobio cd sa Virtual djom ne sa traktorom Virtual Dj frcera extra al me handri traktor maping
 
Član
i golf kec i golf 6 se pokrecu pomocu motora, na isti nacin... za mene nije niko DJ ako dodje sa laptopom sa nekim programcicom i pusta muzik a takvih je danas najvise....


sto se tice timexa, momak je pravo talentovan i za svoje godine ima fine nastupe... spominjete klubove i narodnjake... nazalost je tako, mi sreca imamo Vivu u kojoj je subotom house muzika, mixa Anel - DJ Bart , bila je Nikki Belucci, prije 2-3 sedmice bio Baggi Begovic . . .
 
Član
Ma mozes naci na netu sigurno, malo proguglaj mora biti i za traktor.

Golfe ;) ne branim ja niti jedne niti druge ali samo treba poslusati nekoga i suditi o njemu a ne pogledati mu opremu i reci da je dobar.To je totalno pogresan pristup... zato uvijek kad kod nas dodje neko sa strane sa dobrom opremom je bolji od nekog domaceg dj-a koji je preslusao milione pjesama i zna bar pet puta vise od toga iz tutdjeg sela.Uvijek se bilo najteze probiti u svom selu.
 

Fap

Član
e zanima me jos slusam upravo ovaj Spring-Summer Contra Club Mix 2k12 (Mixxed by Dj Ogi) i ja sam htio da malo snimim sto mixam al kad to radim na virtual dj snima mi i sto slusam na slusalicama pa se mjesaju pjesme. kako ti snimaš neki poseban program ili ?
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Ma mozes naci na netu sigurno, malo proguglaj mora biti i za traktor.

Golfe ;) ne branim ja niti jedne niti druge ali samo treba poslusati nekoga i suditi o njemu a ne pogledati mu opremu i reci da je dobar.To je totalno pogresan pristup... zato uvijek kad kod nas dodje neko sa strane sa dobrom opremom je bolji od nekog domaceg dj-a koji je preslusao milione pjesama i zna bar pet puta vise od toga iz tutdjeg sela.Uvijek se bilo najteze probiti u svom selu.

to stoji naravno.. bez talenta si nista da imas i najbolju opremu... ;)
 
VDJ je ukratko , jedno veliko sranje :icon_biggrin: Traktor Pro je odlican program , ne vidis soundwave ali majku mu , valjda mozes preko slusalica skontati jesi li poklopio trake :icon_rolleyes:

A ovi sto ti govore furaj narodnjake , moras slusati raju , gluposti....

Istina je da se tesko probiti u Bosni , ali ako imas smisla za muziku onda se ne ogranicavaj samo na ovo podrucje. Moj drug je u techno fazonu , i ove godine je vec 2 puta bio u Minhenu , drugi prije 2 dana u Beogradu nastupao , treci u Dublinu ... Najbolje ce se cuti za tebe ako se bacis u producentske vode. Nabavi FL ili Ableton pa pokusaj , mozda se u tebi krije novi Dejan Milicevic :icon_biggrin:
 
Član
ErRoR je napisao(la):
@ogi :D Ja ne znam sta napadas edu, ovaj set ti je tipicna cajka :D, tako da covjek tesko moze skontat razliku :D A ovaj lik ti je facebook.com/timexdj decko pomenut u par postova gore. Kontaktiraj ga, imas dosta stvarki po youtube-u. Decko je stvarno talentovan. Sve solo radi, kickovi, hatovi itd...

Sta ima producenti na semplovima de ba tu suplju prosipajte nekom ko nezna..
Vama je resaon profi program i ostale gluposti u kojima dodze sve gotovo. Pa debil moze uzeti i slagati kockice. Imali midi zapis imali imali automatizacije itd. A gdje finalno mixanje MASTERING

Otvorite malo LOGIC PRO ili PRO TOOLS. Pa neka urade nesto u tim softevirama.

Dijecia posla za neki ozbiljan rad treba dosta toga. Od zvucne karte pa na dalje.

P.S Sve sam to prosao ucio od najboljeg a i sad radim taj posao za BHRT itd. TAko da te suplje kod mene ne prolaze :lol:
 
Član
Ja ne shvatam pojedine likove tu, prosipaju idiologiju koja nema veze sa Dj-ingom... Jel negdje zapisano, ili ima neko pravilo da dj ne smije pustat narodnu muziku ili sta vec, ili da ne smije koristiti software? ?... Znaci DJ, koji udovolji raji, a ne sebi je karina dj, po prici nekih tu... I varnes na osnovu cega si ti zakljucio da je VDJ sranje? Daj navedi dobre argumente da je program "sranje" program koji koriste worldwide dj-vi je za tebe sranje. Reci nam zasto? Ja sam na licenciranom trakotrou pro, iako nemam nista protiv VDJ-a, al me zanima zasto je "sranje".
 
Pitch pogorsa kvalitet zvuka , efekti su ko da se dijete neko igra i ne poklopi traku onako kako bi trebalo ;)

A koji to worldwide DJ-evi koriste VDJ :icon_eek: Mozda DJ Crni Zmaj :D
 
Top